Για Οδικές Βοήθειες

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Μήπως ξέρετε για τις ασφαλιστικές που μαζί έχουν και οδική βοήθεια, ποια έχει το πυκνότερο δίκτυο οδικής βοήθειας στην Ελλάδα;

Τι γίνεται όταν είσαι σε ένα νησί που δεν έχει αντιπρόσωπο και σταθμό οδικής βοήθειας της ασφάλειάς σου και γίνει ένα ατύχημα, ή χρειαστείς οδική βοήθεια;

Μπαίνουν οι οδικές βοήθειες σε βατούς χωματόδρομους;
Μπορεί ο χωματόδρομος να είναι ο κύριος δρόμος που πηγαίνει σε ένα χωριό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μήπως ξέρετε για τις ασφαλιστικές που μαζί έχουν και οδική βοήθεια, ποια έχει το πυκνότερο δίκτυο οδικής βοήθειας στην Ελλάδα;

Τι γίνεται όταν είσαι σε ένα νησί που δεν έχει αντιπρόσωπο και σταθμό οδικής βοήθειας της ασφάλειάς σου και γίνει ένα ατύχημα, ή χρειαστείς οδική βοήθεια;

Μπαίνουν οι οδικές βοήθειες σε βατούς χωματόδρομους;
Μπορεί ο χωματόδρομος να είναι ο κύριος δρόμος που πηγαίνει σε ένα χωριό.
Απ ότι έχω καταλάβει 2-3 εταιρείες έχουν μείνει που προσφέρουν οδική βοήθεια στην Ελλάδα και με αυτές συνεργάζονται όλες οι εταιρείες.

Δύσκολα θα σε κατατοπίσει κάποιος με ακρίβεια για τους όρους κάθε εταιρείας. Κυκλοφορούν όμως στο διαδίκτυο οι όροι, ειδικά όταν πας να κάνεις ασφάλεια μέσω κάποια insurance market και τέτοια μπορείς να διαβάσεις τους όρους.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Ολες οι εταιρείες με συνεργάτες δουλεύουν .
Τώρα για χωματόδρομο είναι στη διακριτική ευκαίρια του οδηγού .
Όταν έκανα τη συγκεκριμένη εργασία , εγώ έμπαινα παντού και πολλές φορές και με κίνδυνο να μην ξαναβγεί ποτέ το φορτηγό και να χρειαστώ ελικόπτερο για να γυρίσω ....αλλά δεν ήμουν και υποχρεωμένος .

Η διαδικασία σε αυτές τις περιπτώσεις λέει , πως βρίσκει ο πελάτης τρόπο να το βγάλει στο δρόμο και απο κει παραλαμβάνουμε .
Αλλά ξαναλέω και εγώ και πολλοί άλλοι έχουμε βγάλει πολλά οχήματα απο γκρεμούς , χαντάκια , ορεινά δυσπρόσιτα , βάλτους κτλ
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Να κάνω την ασφάλεια της μηχανής στην ΙΝΤΕΡΣΑΛΟΝΙΚΑ ή στην ΕΛΠΑ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ που έχουν και δικιά τους οδική βοήθεια ή στην φτηνότερη ANYTIME;
Για καλύτερη εξυπηρέτηση οδικής βοήθειας ρωτάω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Συνήθως οι ασφαλιστικές συνεργάζονται με την europassictance ή με κατατόπους ιδιώτες.
Μια ζωή είχα φτηνοασφάλειες τύπου hellasdirect & anytime. Χρειάστηκα οδική 3 φορές ως τώρα και εξυπηρετήθηκα άψογα
(2 φορές ένα tiger και μία ένα sym, για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους :roflmao:)
 
Top Bottom