Για ποιες βαλίτσες είναι αυτά τα κάγκελα?

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλησπέρα σε όλους!
Πρόσφατα πήρα το Adventure 990 με κάγκελα και σχάρα.
Ο πρώτος ιδιοκτήτης είχε βαλίτσες. Ο δεύτερος δεν ασχολήθηκε πότε γιατί ειχε σαμάρια. Τώρα όμως που θέλω να βάλω πάλι βαλίτσες δεν ξέρω τι μάρκα είναι και ο δεύτερος δεν θυμάται γιατί έχουν περάσει χρόνια.
Μπορεί να βοηθήσει κανείς να μάθω τι στο καλό βαλίτσες να πάρω?
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Γαμωτ... δεν ανέβηκε η φωτογραφία :eek:
Πως ανεβάζουμε φωτογραφίες ρε παιδιά?
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Καλά το έκανες (με το img tag) αλλά προφανώς κάτι παίζει με το google drive. Βάζοντας το link
Κώδικας:
https://lh3.googleusercontent.com/ubZ3oX7B4U6KV6FFMqKrEb4WYgBA3y6nllLppU064YKyu1nghzYfuSrpMsiuusFxIye1o1db8VdrS6U=w1680-h920-rw
Και όχι το
Κώδικας:
https://drive.google.com/file/d/0B5m0RDIZFqG0LVJYQjlPYjdOakk/view?usp=drivesdk
που έβαλες, εσύ την πήρε.
Αλλιώς πρέπει να την ανεβάσεις σε κάποιον hosting server πχ http://www.tinypic.com ή http://.www.photobuchet.com (καλύτερα με λογαριασμό).

Πάντως τα κάγκελα που βλέπω στην εικόνα σου είναι GIVI στα οποία έχει αφαιρέσει τις πάνω υποδοχές που βιδώνουν στις 2 τρύπες οι οποίες βρίσκονται νομίζω σαν ανταλλακτικά.
Βαλίτσες μπαίνουν GIVI ή Kappa ή με πατέντα μεταλλικές στις οποίες θα αλλάξεις τα σημεία που πιάνουν τα στηρίγματα. Αν έχουν ήδη βιδωθεί τα στηρίγματα θα πρέπει να κλείσεις τις τρύπες με κάποιον τρόπο.

 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Τσσσςς αυτο θα πει άμεση απάντηση! Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Είχα δει την ομοιότητα αλλά με ειχε , μπερδέψει οτι έλειπε το πλαστικό αυτάκι. ..
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Και τωρα παμε στα "δύσκολα"... Απ' οτι είδα μόνο πλαστικές μπαίνουν οπως προείπε φίλος ο Γιάννης, αλλά .... πλαστικές ρε παιδιά? Αξίζουν? Στο χώμα θα αντέξουν? Το αισθητικό αποτέλεσμα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα μιας και θελω να βελτιώσω άλλα πράγματα στη μηχανή (ψυξη, ηλ/κα κλπ)... και απο αποψη ποιοτητας ξέρω οτι είναι καλές (τις είχαν κατά καιρούς πολύ φίλοι αλλά οχι για χωμα). Υπάρχει κανενα λινκ για τις μεταλλικές που λέει ο Γιάννης να ξεστραβωθω (με την πατέντα κατι θα γίνει. .. το έχουμε τον τρόπο μας :D)

Υ.Γ. μολις βρω άκρη με το ανέβασμα της φωτογραφίας θα ποστάρω και τη "σχάρα" μηπως με φωτήσετε για το αν παίρνει βαλίτσα, ενημερωτικά είναι αλουμινένια και με cnc γράφει LC8
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Γαμωτ. ..
[/IMG] κάθε αρχη και δύσκολη :p
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
η βαση ειναι της touratech.
στα πλαινα μπορεις να βαλεις τις πλαινες μεταλλικες της givi
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Νομιζω και οχι μονο..οι αλουμινιου ελληνικες earth explorer νομιζω φτιαχνονται για καγκελα GIVI και νομιζω και οι πολωνικες Holan.Αν μπορει καποιος γνωστης να επιβεβαιωσει
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Από βαλίτσες της Givi/Kappa, δεν μπορείς να βάλεις τις μεταλλικές παρακάτω, θέλουν άλλη βάση (σύστημα monokey cam-side):



Μπορείς να βάλεις αυτές (σύστημα monokey σκέτο, που έχεις):

οι οποίες είναι πλαστικές με λίγο αλουμινόχαρτο από πάνω για το μάτι. Δεν είναι κακές, απλώς είναι άλλο πράγμα.

Αυτά για τις πλαινές. Οι πισινές και από τις δύο σειρές είναι monokey σκέτο οπότε βάζεις ότι θες.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
η βαση ειναι της touratech.
στα πλαινα μπορεις να βαλεις τις πλαινες μεταλλικες της givi
Δεν μπαινουν μεταλλικες givi σε αυτα τα καγκελα... εσυ εχεις τα απλα givi.. για τις μεταλλικες χρειαζεσαι τα givi camside οπως ειπε απο πανω ο Αλεξ, εγω οταν ημουν στο ψαξιμο δεν ειδα πολλους να τα φορανε-γενικα αυτο το μοντελο-τυπος καγκελο-βαλιτσα δεν εχει πολυ κυκλοφορησει και αυτο ειναι που με προβληματισε και δεν τα πηρα...

οι λυσεις που εχεις ειναι η να επιλεξεις ελληνικες αλουμινιου να τις βαλεις στα καγκελα που εχεις(τα οποια δεν ειναι και πολυ στιβαρη κατασκευη για κακουχιες,σε φιλο που τα εχει εχουν κοψει 2-3 φορες και τα ξανακολλαει)

Η δευτερη λυση να αγορασεις τα hepco becker(βρισκεις μεταχειρισμενα απο 80-130ευρω) τα γνησια μαμα καγκελα να κουμπωσεις ή τις πλαστικες εργοστασιακες της ΚΤΜ ή οποιαδηποτε αλλη βαλιτσα αλλουμινιου θες πανω, touratech,holan,ελληνικες, κλπ κλπ

Για την πισω σου σχαρα εχω την εντυπωση , λογω κουρμπας που εχει δεν καθεται καλα βαση βαλιτσας.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Δεν μπαινουν μεταλλικες givi σε αυτα τα καγκελα... εσυ εχεις τα απλα givi.. για τις μεταλλικες χρειαζεσαι τα givi camside οπως ειπε απο πανω ο Αλεξ, εγω οταν ημουν στο ψαξιμο δεν ειδα πολλους να τα φορανε-γενικα αυτο το μοντελο-τυπος καγκελο-βαλιτσα δεν εχει πολυ κυκλοφορησει και αυτο ειναι που με προβληματισε και δεν τα πηρα...

οι λυσεις που εχεις ειναι η να επιλεξεις ελληνικες αλουμινιου να τις βαλεις στα καγκελα που εχεις(τα οποια δεν ειναι και πολυ στιβαρη κατασκευη για κακουχιες,σε φιλο που τα εχει εχουν κοψει 2-3 φορες και τα ξανακολλαει)

Η δευτερη λυση να αγορασεις τα hepco becker(βρισκεις μεταχειρισμενα απο 80-130ευρω) τα γνησια μαμα καγκελα να κουμπωσεις ή τις πλαστικες εργοστασιακες της ΚΤΜ ή οποιαδηποτε αλλη βαλιτσα αλλουμινιου θες πανω, touratech,holan,ελληνικες, κλπ κλπ

Για την πισω σου σχαρα εχω την εντυπωση , λογω κουρμπας που εχει δεν καθεται καλα βαση βαλιτσας.
το αλουμινοχαρτο εννοουσα:yup:
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Να 'στε καλά παιδιά!
Πλήρης ενημέρωση!
Τώρα μένει να τσεκάρω τιμες...
 
Top Bottom