Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2023 ? { εξωτερικό }

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Ελπίζω το 2023 να φέρει ΠΡΩΤΑ ΥΓΕΙΑ


& ακολούθως Πολλά Νέα Ταξιδιωτικά χλμ. σε όλους , με τον τόκο αυτών σε όσους ματαιώθηκαν - αναβλήθηκαν τα 3 προηγούμενα χρόνια

Ιδανική η εποχή του χειμώνα για :pc: χάρτες , επιλογές και προσθαφαιρέσεις προορισμών










Start your engines :friendship:









 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Seligenstadt κοντα στην Φρανκφουρτη στους κουμπαρους που μετακομισαν.
Η οικογενεια με το αεροπλανο κι εγω με Bandit. Καλα μαλλον αυτο το σεναριο παει για το '24. :happy:
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Δεν ξερω τι θα καταφέρω…ομως το 2020 ειχα ακυρώσει Ισλανδια και εχασα και χρηματα απο κρατησεις σε Χοστελ!

Ως τωρα δεν κατάφερα να το αναπληρώσω…ομως φλερταρα μετέπειτα και με την ιδεα των Παμιρ!
Με βεσπ ολα αυτα παντα.Αν τελικα καταφέρω κατι θα το ανεβασω εδω σε βιντεο,αυτο ειν το μονο σιγουρο :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι από τις σπάνιες φορές που ο προγραμματισμός μου -μάλλον- δε θα βγει. Φέτος ήθελα να φτάσω στο Μπιλμπάο μέσω Βενετίας και ακολουθώντας όλη την ακτογραμμή της Κυανής ακτής. Όμως...
Φαίνεται πως ο συνοδοιπόρος μου δε θα μπορέσει να με ακολουθήσει και έτσι σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ λίγο τις ιδιότητες του Nuda και να αλλάξω προορισμό και να πάω να στρίψω μονάχος στα πάσα της Αυστρίας και λιγότερο ή περισσότερο Γερμανία (σκέφτομαι και τη Σλοβενία). Η απόφαση θα οριστικοποιηθεί μέσα στον Φεβρουάριο όπου θα έχω και τη τελεσίδικη απάντηση από τον συνοδοιπόρο μου.
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
gsa 1150
Τώρα ονειρεύομαι; σχεδιάζω; δεν ξέρω· μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις - όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια, το σύμπαν κρυφογελάει πονηρά - κτλ - κτλ - κτλ - ..
Αυτό που θέλω να κάνω φέτος είναι ο γύρος της Ιβηρικής χερσονήσου.
Να μαστε καλά - εμείς κι οι αγαπημένοι μας άνθρωποι -, να έχουμε όλοι υγεία, κι από κει και πέρα με όρεξη και θέληση γίνονται πολλά.

:friendship:
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Είναι από τις σπάνιες φορές που ο προγραμματισμός μου -μάλλον- δε θα βγει. Φέτος ήθελα να φτάσω στο Μπιλμπάο μέσω Βενετίας και ακολουθώντας όλη την ακτογραμμή της Κυανής ακτής. Όμως...
Φαίνεται πως ο συνοδοιπόρος μου δε θα μπορέσει να με ακολουθήσει και έτσι σκέφτομαι να εκμεταλλευτώ λίγο τις ιδιότητες του Nuda και να αλλάξω προορισμό και να πάω να στρίψω μονάχος στα πάσα της Αυστρίας και λιγότερο ή περισσότερο Γερμανία (σκέφτομαι και τη Σλοβενία). Η απόφαση θα οριστικοποιηθεί μέσα στον Φεβρουάριο όπου θα έχω και τη τελεσίδικη απάντηση από τον συνοδοιπόρο μου.
Οπωσδήποτε να περάσεις από Σλοβενία..
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Πολύ ωραία πλάνα βλέπω!! καλά να είμαστε να τα ευχαριστηθούμε!

Εγώ, τέλος Ιουλίου θα επιστρέψω μετά από 11 χρόνια στα Ιταλικά και Αυστριακά πάσα και λίμνες, αυτή τη φορά δικαβαλος και χωρίς αλλη μηχανή παρέα. Παίζει να γλύψουμε και λίγο από triglav/bled.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Τωρα που πηρα την χοντρη κ φτουραει στο δρομο θα βολταρω σαπαν προς Θρακη που δεν εχω παει ποτες
ενα αλλο πλανο ειναι για Βουλγαρια δυο-τρεις μερες..
παρεα με τον Ν-ντακουνη ( ibar ) ..για να δουμε....
παντως κατι περιξ των συνορων θα παιξει κ μακαρι ολα να πανε καλα σε ολους μας!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Από τότε που έπαθα το ατύχημα στην Ρουμανία, λέω πως όταν γίνω καλά το πρώτο ταξίδι θα είναι Τοσκάνη… στο μεταξύ όμως διχάστηκα μεταξύ Τοσκάνης και Νότιας Ιταλίας. Οπότε κάτι τέτοιο. Βέβαια τώρα που τα γράφω είμαι με το πόδι τούμπανο πρησμένο και πονεμένο, γιατί έτσι του ήρθε, δεύτερη φορά σε λίγες μέρες, όπου την πρώτη έχασα και μοτοβόλτα… και κάπως έτσι λέω πάνω από όλα να είμαι καλά να μπορώ να καβαλάω, που ακόμα δεν το έχω πιστέψει, και ας πηγαίνω όλη τη χρονιά Αθήνα Σουνιο… :inlove:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Από τότε που έπαθα το ατύχημα στην Ρουμανία, λέω πως όταν γίνω καλά το πρώτο ταξίδι θα είναι Τοσκάνη… στο μεταξύ όμως διχάστηκα μεταξύ Τοσκάνης και Νότιας Ιταλίας. Οπότε κάτι τέτοιο. Βέβαια τώρα που τα γράφω είμαι με το πόδι τούμπανο πρησμένο και πονεμένο, γιατί έτσι του ήρθε, δεύτερη φορά σε λίγες μέρες, όπου την πρώτη έχασα και μοτοβόλτα… και κάπως έτσι λέω πάνω από όλα να είμαι καλά να μπορώ να καβαλάω, που ακόμα δεν το έχω πιστέψει, και ας πηγαίνω όλη τη χρονιά Αθήνα Σουνιο… :inlove:

Όταν νιώσεις καλά να πας Δολομίτες, στην βόρεια Ιταλία. Άσε την νότια Ιταλία γιατί οι δρόμοι δεν είναι σε καλή κατάσταση και παίζει πολύ μεσογειακό ταμπεραμέντο. Προτίμησε κάτι σε κεντρική Ευρώπη.

Από Δολομίτες είναι ωραία ιδέα να περάσεις Ελβετία όπου η αστυνόμευση είναι αυστηρή και θα νιώσεις μεγάλη ασφάλεια στους δρόμους αφού τα όρια τηρούνται ευλαβικά.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
τα έχουμε γράψει πολάκης...(ναι παύλος πολάκης)...ελλάδα-λονδίνο bikeshed με τον κύριο amyroukai ...όποιος φτάσει πρώτος παραγγέλνει μια κρύα μπίρα και για τον άλλο...
Να πάτε καθημερινή ,στις 18.00 ,έχει "happy hour".

(Προχθεσινές, ένα dominator και ένα άγνωστο ,κινεζικό λογικά)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πολύ ωραία πλάνα βλέπω!! καλά να είμαστε να τα ευχαριστηθούμε!

Εγώ, τέλος Ιουλίου θα επιστρέψω μετά από 11 χρόνια στα Ιταλικά και Αυστριακά πάσα και λίμνες, αυτή τη φορά δικαβαλος και χωρίς αλλη μηχανή παρέα. Παίζει να γλύψουμε και λίγο από triglav/bled.
Είμαι να ξεκινήσω μεταξύ 27/7 ή 31/7 με επικρατέστερο το 2ο. Βρε λες να σε δω στο πλοίο;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν ξέρετε ημερομηνίες ...μην ξεχνάτε την έκπτωση στα καράβια μέχρι τέλος φλεβαρη
Για αυτό τον λόγο έδωσα στο συνοδοιπόρο τράτο να μου απαντήσει μέχρι τέλη Φλεβάρη (και γιατί έχω και τη smartcard της ANEK. Καλά έκανες και το ανέφερες όμως.
 
Top Bottom