Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2023 ? { εξωτερικό }

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάνο R.E.H σε θαυμάζω για το τρόπο που σκέφτεσαι και για το ότι κάνεις τις σκέψεις σου πράξη. Δε βρήκα τίποτα βαρετό σε αυτό που περιγράφεις, και για να γίνω πιο ακριβής... τα πρόσωπα και η κατηγορία μοτοσυκλέτα που επιλέγεις σε κάθε ταξίδι ακυρώνουν τη βαρεμάρα. Να πω πως δεν διάβασα τη λέξη Εθνική στα γραπτά σου, υποθέτω θα λάβει χώρα όπου σας υποχρεώνει το πλάνο σας.

Καλά να περάσετε, βγάλτε φωτό... πολλές!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο που εχει μεγαλη σημασια και ουσια, το εγραψε ηδη!!!!!!!!!!!
Το πως, απο που, και το ποτε θα γινουν τα χλμ........... ελαχιστη σημασια εχουν!!!!!!!!!!!
:ok:

Ο σκοπός αυτού του ταξιδιού δέν είναι κυρίως για αναψυχή αλλά για να δημιουργήσουμε μια ανάμνηση τόσο βαθιά χαραγμένη μέσα μας που θα έχουμε να την λέμε για πάντα (όσο διαρκεί αυτό το για πάντα τέλος πάντων).

Θα πρέπει να σφυρηλατήσουμε την σχέση μας, να κουραστούμε, να απελπιστούμε, να εντυπωσιαστούμε, να χαρούμε, να γελάσουμε και ενδεχομένως να κλάψουμε από τον πόνο στα μαλακά μας μόρια, να δούμε νέα μέρη κάποια πιο ωραία από κάποια άλλα, να αντέξουμε τα "βαρετά" χιλιόμετρα που θα μας δώσουν την ευκαιρία να ανοιχτούμε ό ένας στον άλλο και να συζητήσουμε πράγματα και καταστάσεις που ενδεχομένως δεν θα το κάναμε κάτω από άλλες συνθήκες !!!

Το ζητούμενο λοιπών είναι να δημιουργήσουμε ένα μεγαλύτερο δεσμό από την κλασική σχέση του πατέρα και της κόρης
, οπότε αυτό το ταξίδι θα είναι όσο το δυνατόν πιο "επικό" και "περιπετειώδες" μπορούμε να το κάνουμε (στα μέτρα του δυνατού και των δικών μας δυνατοτήτων) ...

Εύχομαι μόνο να μην μείνει στα σχέδια αλλά να το καταφέρουμε και να γυρίσουμε πίσω γεμάτοι και οι δύο με νέες αναμνήσεις ...

:friendship::friendship::friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
την ευκαιρία να ανοιχτούμε ό ένας στον άλλο
την πρωτη βολτα που εκανα με την κορη μου (2ημερο) ηταν ναυπλιο-κοστα-σπετσες...
μεσα σε μια ωρα εμαθα πραγματα για το παιδι μου που ισως δεν θα μαθαινα ποτε ....


καλο ταξιδι αδελφε μου...
τα φιλια μου στα παιδια....

R.E.H :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Καλός ο Αυγουστος αλλα ο Σεπτεμβρης για μένα είναι ο καλύτερος μηνας για ταξίδι. Εκτός απροοπτου εχω το δευτερο μισο της άδειας μου 04-19/09 οπότε λέω να την κάνω προς Ρουμανία μερια.... Αν βολευει κάποιον πάμε και παρέα.
 

dera

Μέλος
Περιοχή
Αρτα
Όνομα
Αχιλλέας
Μοτό
Tiger 1200 Gt Pro
Tl 508
Cruisym 300
Τέλη Σεπτεμβρίου αρχές Οκτωβρίου η καλύτερη περίοδος για μενα.
Φέτος τέλη Οκτωβρίου, μετά τις εκλογές, σχεδιάζω απλό τουρινγκ νότια Ιταλία.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Καλός ο Αυγουστος αλλα ο Σεπτεμβρης για μένα είναι ο καλύτερος μηνας για ταξίδι. Εκτός απροοπτου εχω το δευτερο μισο της άδειας μου 04-19/09 οπότε λέω να την κάνω προς Ρουμανία μερια.... Αν βολευει κάποιον πάμε και παρέα.
Το επαναφέρω γιατί πλησιάζει η στιγμή... φυσικά εξακολουθεί να ισχύει και η πρόθεση και η πρόσκληση.
 
Top Bottom