Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2023 ? { εξωτερικό }

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Είμαι να ξεκινήσω μεταξύ 27/7 ή 31/7 με επικρατέστερο το 2ο. Βρε λες να σε δω στο πλοίο;
Αν αλλάξει κατι έχω κλείσει ήδη το δρομολόγιο στις 25/7 για Βενετία, αλλιώς επιστροφή στις 5/8. Αν κατσει ένα από τα 2 θα βρεθούμε για :friendship:
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Μάλλον δεν είμαι ο μόνος που κάνει πλάνα τέτοια εποχή. Είναι μέρες τώρα που έχω βγάλει την εξής διαδρομή: Μπριτζεζι- Αμαλφι - Ρώμη - Σιενα- Φλωρεντία - Βενετία - Ανκόνα, περίπου 2200χλμ με Αθήνα Ηγουμενίτσα και Πάτρα Αθήνα.
Ευελπιστώ μέσα Σεπτεμβρίου να την κάνω.
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Παρομοίως :p

Εχω βγαλει ενα ταξίδι κεντρική Ιταλία με κυκλικό Τοσκάνη αλλά κοιτάω προς παντου χαχαχχαχχα - ίσως μια Ρουμανία για φετος - ίσως πιο αναλυτικά ανατολική Αλβανία - ισως ............
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Από τότε που έπαθα το ατύχημα στην Ρουμανία, λέω πως όταν γίνω καλά το πρώτο ταξίδι θα είναι Τοσκάνη… στο μεταξύ όμως διχάστηκα μεταξύ Τοσκάνης και Νότιας Ιταλίας. Οπότε κάτι τέτοιο. Βέβαια τώρα που τα γράφω είμαι με το πόδι τούμπανο πρησμένο και πονεμένο, γιατί έτσι του ήρθε, δεύτερη φορά σε λίγες μέρες, όπου την πρώτη έχασα και μοτοβόλτα… και κάπως έτσι λέω πάνω από όλα να είμαι καλά να μπορώ να καβαλάω, που ακόμα δεν το έχω πιστέψει, και ας πηγαίνω όλη τη χρονιά Αθήνα Σουνιο… :inlove:
Περαστικα,υγεια πανω απ ολα και σε κατι τετοιες φασεις που δεν μπορουμε ουτε απ το κρεβατι να σηκωθούμε (μεταφορικα μιλώντας) ειναι π κανουμε τα καλυτερα σχεδια
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Από τότε που είπα να πάρω μηχανή, έλεγα πως θα την πάρω και θα πάω μια βδομάδα στην Κρήτη. Δεν ξέρω γιατί αυτός ο προορισμός. Απλά το έλεγα.
Θα ήθελα μέσα στο 2023, να σκαρώσω αυτό το ταξιδάκι. Πρώτα όμως θα ήθελα κατά τον Απρίλη-Μάη, να κάνω το Riding School 1.

Αργότερα, θα ήθελα να κάνω το ταξίδι που προσφέρει, αντιπρόσωπος της bmw (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομα), που νοικιάζεις την μηχανή και σε κάνει τουρ Πελοποννήσου. Όλα πληρωμένα, όλα οργανωμένα.

Μετά και φαντάζομαι, όχι με το Transalpaki, με φαντάζομαι να πηγαίνω Κροατία - Δαλματικές Ακτες, περνώντας Σαλούγκα, Σερβία, Βοσνία Ερζεγοβίνη.

Στο όνειρο οδηγώ άλλοτε GS1250 Triple Black και άλλοτε ΚΤΜ αλλά δεν ξέρω ποιο. Πρόσφατα (στις γιορτές) οδηγούσα ένα Honda Africa Twin πάλι κατάμαυρο, αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω που ήμουν.
:roflmao::roflmao:
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Περαστικα,υγεια πανω απ ολα και σε κατι τετοιες φασεις που δεν μπορουμε ουτε απ το κρεβατι να σηκωθούμε (μεταφορικα μιλώντας) ειναι π κανουμε τα καλυτερα σχεδια
το στοίχημα είναι τα σχέδια ( = όνειρα ) να γίνονται πραγματικότητα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά και φαντάζομαι, όχι με το Transalpaki, με φαντάζομαι να πηγαίνω Κροατία - Δαλματικές Ακτες, περνώντας Σαλούγκα, Σερβία, Βοσνία Ερζεγοβίνη.
Κάλλιστα μπορείς να πας, απλά αποφεύγεις το Μαρτίνο.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Κάλλιστα μπορείς να πας, απλά αποφεύγεις το Μαρτίνο.
Κάτι αστείο είναι αυτό, γιατί το έχω ξαναδιαβάσει κάπου εδώ μέσα, αλλά δεν το ξέρω :rolleyes::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Κάτι αστείο είναι αυτό, γιατί το έχω ξαναδιαβάσει κάπου εδώ μέσα, αλλά δεν το ξέρω :rolleyes::roflmao:
Είναι η ύψιστη δοκιμασία για τα τρανσαλπ..!!!
Σαν να λέμε πάω ένα Ντακάρ.. για άλλα μηχανάκια...!!!!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Άν όλα πάνε καλά & στρωτά :pce:





1: 17/4 - 23/4 Μια βδομάδα για πάρτυ μου solo ΜΑΛΛΟΝ Προς Αγαπημένα Παράλια Αδριατικής έως Σλοβενία-Β.Ιταλια-Αυστρια με 1 καράβι στο πήγαινε ή στο έλα






2: Ένα Grande 2 βδομάδες ΜΑΛΛΟΝ Β'ΙουΛιου 2καβαλο με γυναίκα με Πολλές Επιλογές .

Σβήνω Γράφω 2 μήνες







 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Άν όλα πάνε καλά & στρωτά :pce:





1: 17/4 - 23/4 Μια βδομάδα για πάρτυ μου solo ΜΑΛΛΟΝ Προς Αγαπημένα Παράλια Αδριατικής έως Σλοβενία-Β.Ιταλια-Αυστρια με 1 καράβι στο πήγαινε ή στο έλα






2: Ένα Grande 2 βδομάδες ΜΑΛΛΟΝ Β'ΙουΛιου 2καβαλο με γυναίκα με Πολλές Επιλογές .

Σβήνω Γράφω 2 μήνες







Με τα χιονια που εχουν παει πισω, η πρωτη επιλογη μου φαινεται ακυρη για Αυστρια μερια.
 
Top Bottom