Για που σχεδιάζετε ή ονειρεύεστε να ταξιδέψετε εντός του 2023 ? { εξωτερικό }

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
kon/nos

Μια χαρά είναι δεν λέω...αλλά τώρα μέσω booking το βγάζει...188 το βράδυ....ίσως από κοντα να είναι καλύτερα...αλλά και πάλι....
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
kon/nos

Μια χαρά είναι δεν λέω...αλλά τώρα μέσω booking το βγάζει...188 το βράδυ....ίσως από κοντα να είναι καλύτερα...αλλά και πάλι....
Το ειχα κλεισει απο την προηγουμενη το βραδυ εγω μεσω booking.Δεν αξιζει τοσα χρηματα με τιποτα.
Καλα θα κανεις τοτε να μεινεις εκει που λες.. Και αν μεινεις Αγκερολα και σου αρεσει το περπατημα υπαρχει και το path of Gods.
 

cantona

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1250GSA
Δεν είμαι φαν του περπατήματος, αλλά επειδή έχω βρει δίπλα στην αρχή του μονοπατιού, ίσως παίξει.
έχουμε καιρό μέχρι τότε, ευχαριστώ.
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Βαρκελωνη παω σε 20 μερες οποτε θα δω τι εχει να πει σαν πολη..... στα ματια μου.
Πήγα Βαρκελώνη τον περασμένο Οκτώβρη (δεύτερη φορά) και συνδύασα και Βαλένθια.
Πολύ ωραία πόλη η Βαρκελώνη, άψογη ρυμοτομια, με ωραία και αρκετα αξιοθέατα, ωστόσο η Βαλένθια μου άρεσε πιο πολύ. Απέχει γύρω στα 350 χλμ αν το σκεφτείς.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Πήγα Βαρκελώνη τον περασμένο Οκτώβρη (δεύτερη φορά) και συνδύασα και Βαλένθια.
Πολύ ωραία πόλη η Βαρκελώνη, άψογη ρυμοτομια, με ωραία και αρκετα αξιοθέατα, ωστόσο η Βαλένθια μου άρεσε πιο πολύ. Απέχει γύρω στα 350 χλμ αν το σκεφτείς.
Στη Βαρκελώνη χρησιμοποίησαμε περα απο μετρο και λεωφορεια (εχουν πολυ καλο δικτυο) ποδήλατο 2 μερες για να κινηθούμε στην πόλη και ήταν εξαιρετικά βολικό και οικονομικό. Πολύ safe πόλη για ποδήλατο με ποδηλατόδρομους σε μεγάλο μέρος της πόλης και θα το συνιστούσα (όπως και την υπηρεσία ενοικίασης donkey republic)
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Συζητούσα με Ιταλούς συναδέλφους για την Amalfi και το Positano και μου εξηγούσαν ότι η στάθμευση εκεί είναι μαφία: τα parking τα έχουν όλα ιδιώτες (ακόμη και για παρκάρισμα μοτό) και τους αφήνεις κλειδί, στην παρκάρουν και στην επιστρέφουν αυτοί. Κατά τα λεγόμενά τους οι φθορές είναι εξαιρετικά συνηθισμένες, το ίδιο και οι απάτες στην πληρωμή, συνοδευόμενα όλα αυτά από τραμπουκισμους.
Μου πρότειναν να δω κριτικές στο Google για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενά τους και φαίνεται να ισχύουν αυτά .

Σε τι βαθμό βιώσατε τα παραπάνω;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
2 ημέρες που έμεινα στο χωριό, δεν είχα πρόβλημα παρκαρίσματος.
Είναι αρκετά χρόνια πριν και μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα βέβαια.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Περισυ που πάρκαρα στο positano σε ιδιωτικό parking επι πληρωμή, πάρκαρα μόνος μου και κράτησα τα κλειδια της μηχανης.
Δεν υπήρχε κανενα προβλημα.
Γενικοτερα δεν αφηνω ποτε κλειδια. Αν ειναι ετσι απλα δεν παρκάρω.
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Εαν πάνε όλα πρίμα ετοιμαζόμαστε για ένα χωμάτινο ταξίδι με ΚΤΜ 690, εξωτερικού 10+ ημερών με στόχο ανέβασμα μέχρι Σλοβενία - Ιταλία και διάσχιση όλου του ΤΕΤ ( Trans Euro Trail). Από τις χώρες Αλβανία, Μαυροβούνιο , Βοσνία , Κροατια ,Σλοβενία ....
Πολύ σκοινάκι πολύ χώμα , πολύ χλμ , πολύ περιπέτεια ελπίζουμε..
Εκτός του ΤΕΤ θα προστεθούν σιγά σιγά και αλλά χωματινα περάσματα από πληροφορίες που μαζεύω από ντόπιους τις κάθε χώρας. μπαινουν πινέζες στον χάρτη και συνεχίζεται ο σχεδιασμός . Οποιαδήποτε πληροφορία και εμπείρια από παρόμοιο ταξίδι είναι δεχτή !!
Λογικά θα πάει για αρχές μέσα φθινοπώρου που είναι η πιο ωραία εποχή για διάσχιση δασών κτλ από άποψη χρωμάτων θερμοκρασίων και τερρέν.
.
.
.

:friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Σβήστε γράψτε & στο τέλος αλλού η μπίλια
2023 edition

Όλα τελευταία στιγμή & Κράτηση Καμία











:sn: 16 moto 24ωρα - Β ΙουΛίου

Θεού Θέλοντος








O Καιρός Γαρ Εγγύς
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Λέω το δεύτερο μισό του Αυγούστου με την κόρη να πάμε στην Τουρκία και αυτή την φορά θα προσπαθήσουμε να πάμε ακόμα λίγο πιο μέσα ...

Το Himalayan πάντως είναι έτοιμο και ανυπόμονο να ξαναπάει ανατολικά ...

Θα έχουμε μια εβδομάδα ίσως και λίγο παραπάνω και θα γράψουμε ατελείωτες ώρες στην σέλα, με ταχύτητες βραδύποδα ...

Θα κάνουμε μια πτήση με αερόστατο, για να μην έχει παράπονο οτι μόνο τον αδερφό της έχω πάει να κάνει ...

Δεν θα πάρουμε καράβι ουτε στο πήγαινε ούτε στο έλα ...

Αντε να δούμε ...
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Λέω το δεύτερο μισό του Αυγούστου με την κόρη να πάμε στην Τουρκία και αυτή την φορά θα προσπαθήσουμε να πάμε ακόμα λίγο πιο μέσα ...

Το Himalayan πάντως είναι έτοιμο και ανυπόμονο να ξαναπάει ανατολικά ...

Θα έχουμε μια εβδομάδα ίσως και λίγο παραπάνω και θα γράψουμε ατελείωτες ώρες στην σέλα, με ταχύτητες βραδύποδα ...

Θα κάνουμε μια πτήση με αερόστατο, για να μην έχει παράπονο οτι μόνο τον αδερφό της έχω πάει να κάνει ...

Δεν θα πάρουμε καράβι ουτε στο πήγαινε ούτε στο έλα ...

Αντε να δούμε ...
Εγώ θα πήγαινα Πόντο πάντως, για το αερόστατο.... Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγοράσεις.

 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εγώ θα πήγαινα Πόντο πάντως για το αερόστατο.... Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγοράσεις.

Για πες καμοια πληροφορία γιατί δεν ξέρω τουρκικά

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Εγώ θα πήγαινα Πόντο πάντως για το αερόστατο.... Εγώ θα σε συμβούλευα κάτι άλλο ν αγοράσεις.

τι στον πόντο τι στην καπαδοκία λέω εγώ ...
άμα είναι να σου κάτσει θα σου κάτσει ...
εδώ θα πάμε με δίτροχο φορτωμένο μέχρι εκεί ...

Τι θα με συμβούλευες να αγοράσω ;
 
Top Bottom