Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου… 2019

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ένα πμ και σε εμένα σε παρακαλώ για να παίρνω ιδέες. Ευχαριστώ.
Οσονούπω θα ανοιχθεί σχετικό θέμα...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα πάω για καμιά 20ριά μέρες Γερμανία - Αυστρία για κάμπινγκ! Τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια τα έχω βγάλει ήδη.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Ποιο WR250R ρε, είστε τρελοί;;; Έχω και μικρό παιδί, με το αυτοκίνητο* θα πάω!

*Σε άλλες εποχές θα έτρωγα χοντρό κράξιμο τώρα για την αναφορά μου αυτή. Άλλοι τόλμησαν να αναφέρουν τη λέξη γουρούνα, σκέψου τώρα εγώ με αυτοκίνητο...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Θα πάω για καμιά 20ριά μέρες Γερμανία - Αυστρία για κάμπινγκ! Τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια τα έχω βγάλει ήδη.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Ποιο WR250R ρε, είστε τρελοί;;; Έχω και μικρό παιδί, με το αυτοκίνητο* θα πάω!

*Σε άλλες εποχές θα έτρωγα χοντρό κράξιμο τώρα για την αναφορά μου αυτή. Άλλοι τόλμησαν να αναφέρουν τη λέξη γουρούνα, σκέψου τώρα εγώ με αυτοκίνητο...
Ωραια φαση !! Μπραβο Στεφανε αλλα με το αυτοκινητο ρε συ δεν θα ειναι χολ οφ φειμ το τριπ :p
 

nvythoul

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R 1200 GS , R 1200 RT
Σκέφτομαι ΙΣλανδία...καμιά 20αριά μέρες κατά τα μέσα Ιούνη (Θεού θέλοντος)...
Πολύ ωραίο ταξιδι
Ειμουν πέρυσι μέσα Ιουνίου εκεί.
Αξίζει να διαθέσεις δύο εβδομαδες. Αυτή την περίοδο έχει αρκετές βροχές. Ιδιαίτερο ταξιδι αλλά πολύ ωραίο.
Σου εύχομαι να το πραγματοποιησεις
και να το ευχαρηστηθεις.
Ότι πληροφορία χρειαστείς είναι διαθέσιμη.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Πολύ ωραίο ταξιδι
Ειμουν πέρυσι μέσα Ιουνίου εκεί.
Αξίζει να διαθέσεις δύο εβδομαδες. Αυτή την περίοδο έχει αρκετές βροχές. Ιδιαίτερο ταξιδι αλλά πολύ ωραίο.
Σου εύχομαι να το πραγματοποιησεις
και να το ευχαρηστηθεις.
Ότι πληροφορία χρειαστείς είναι διαθέσιμη.
Νίκο, χαίρομαι που τα κατάφερες και πήγες!

Θυμάμαι που μας ανέφερες στο AdvONride του '17 ότι σχεδίαζες να πας!

Ευτυχώς, δε θα είμαι ο πρώτος που θα πάει με μηχανή καθώς -απ' όσο γνωρίζω- έχει προηγηθεί ο Magelanos (το μακρινό 2008 με BMW K1200S, ο οποίος έχει γράψει μάλιστα κι ένα καταπληκτικό ταξιδιωτικό!), ένας φίλος απ τη Σαλονίκη με KTM 1290S κι εσύ βέβαια με το R1200GS σου!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τη γενναιόδωρη διάθεση σου να δώσεις πληροφορίες... εννοείται ότι θα σε ενοχλήσω αν ζοριστώ στο σχεδιασμό!

:friendship:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Θα πάω για καμιά 20ριά μέρες Γερμανία - Αυστρία για κάμπινγκ! Τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια τα έχω βγάλει ήδη.

-


Ποιο WR250R ρε, είστε τρελοί;;; Έχω και μικρό παιδί, με το αυτοκίνητο* θα πάω!

*Σε άλλες εποχές θα έτρωγα χοντρό κράξιμο τώρα για την αναφορά μου αυτή. Άλλοι τόλμησαν να αναφέρουν τη λέξη γουρούνα, σκέψου τώρα εγώ με αυτοκίνητο...
Τέλος Ιουνίου φεύγω για το δεύτερο μου ποδηλατικό ταξίδι. Διάσχιση της Αυστρίας, από Μόναχο σε Μπρατισλάβα. 10 μέρες διαδρομή.
Αν κολλάει το πρόγραμμα και κάνεις κέφι πίνουμε ένα καφέ στο δρόμο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τέλος Ιουνίου φεύγω για το δεύτερο μου ποδηλατικό ταξίδι. Διάσχιση της Αυστρίας, από Μόναχο σε Μπρατισλάβα. 10 μέρες διαδρομή.
Αν κολλάει το πρόγραμμα και κάνεις κέφι πίνουμε ένα καφέ στο δρόμο.
Ωραία θα ήταν, θα σε ακολουθούσα τρώγοντας κρουασάν μέσα στο αυτοκίνητο :p Χα, χα, χα πλάκα κάνω, πιθανώς θα πάρω και το ποδήλατο μαζί.
Το πρόβλημα είναι πως οι διακοπές μου είναι κλειδωμένες κάθε χρόνο το μήνα Αύγουστο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να μπορέσω κάποια στιγμή να ξεκινησω απο το Ορμενιο και να καταλήξω στη Γαύδο, γυρνώντας αν όχι όλα, τα περισσότερα ελληνικά βουνα.
Από χώμα φυσικά, διενυκτερευσεις πρωτίστως σε σκηνή.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Βασικά TROPHY, AdnONride και βλέπουμε...:cool:

Edit: το εξωτερικού τώρα το είδα...Παίζει δυνατά Βελιγράδι για τρείς - τέσσερις μέρες την 28η Οκτωβρίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Φετος Κεντρικα της Ευρωπης...
Ακριβες πλανο δεν εχουμε ακομα, καθως οι επιλογες ειναι πολλες και ελκυστικες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gioktm

Gio arkas
Περιοχή
Τριπολη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Bmw 1200 Gs adventure
Πως θα φτάσεις μέχρι Ισλανδία; Οδικώς; Από αυτοκινητόδρομους; Πόσες μέρες ταξίδι είναι;
γεια σου τι κανεις στειλε μου και εμενα σε παρακαλω της πληροφορίες για το ταξιδι σου στην ισλανδια ευχαριστω και καλα ταξιδια να εχουμε
 
Top Bottom