Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου… 2019

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years


Οι λεπτομέρειες όταν έρθει η ώρα. ;-)
Εγω ξερω :p αλλα δε το λεω
Αφού στο έχω πει από την στιγμή που μου ήρθε σαν σκέψη. Τομάρι Μόκο τώρα :cool::cool:
Ναι σιγα ρε Ταση,,,λες και ειναι μυστικο...λες κι απο τη φωτο που εβαλες δεν καταλαβαμε χαλαρα οοοοολοι που θες να πας...Αλασκα:cool:
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Ακόμα δεν έχω κλείσει κάτι στο μυαλό μου αλλά αν τολμήσω να ανεβάσω τον πήχη, τότε έχω δύο ταξίδια.

Το ένα Πυρηναία (min. 13μέρες) και το άλλο προς Καππαδοκία μεριά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ακόμα δεν έχω κλείσει κάτι στο μυαλό μου αλλά αν τολμήσω να ανεβάσω τον πήχη, τότε έχω δύο ταξίδια.

Το ένα Πυρηναία (min. 13μέρες) και το άλλο προς Καππαδοκία μεριά.
Η Καππαδοκία βγαίνει σε μια βδομάδα και εύκολα.
Μεσα στην εβδομάδα θα δεις Κι άλλα σημεία της Τουρκίας με πολύ ενδιαφέρον.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Ακόμα δεν έχω κλείσει κάτι στο μυαλό μου αλλά αν τολμήσω να ανεβάσω τον πήχη, τότε έχω δύο ταξίδια.

Το ένα Πυρηναία (min. 13μέρες) και το άλλο προς Καππαδοκία μεριά.
Κάτι (χάρτης) πάει να γίνει!
Το πλάνο διαμορφώνεται σχεδόν από μόνο του και καλύπτει όλα τα γούστα (κυρίως τα οδηγικά αφού είναι τίγκα στα πάσα).
Πέρασμα από Τοσκάνη, Ιταλική Ριβιέρα, Μονακό, Γαλλικές Άλπεις, Ανδόρρα, "άραγμα" και γυροβολιές στα Ισπανογαλλικά Πυρηναία.
Επιστροφή από τα ενδότερα από Γαλλικές γραφικές πόλεις και όμορφα περάσματα (Carcasson, Avignon, Annecy, Chamonix), Γαλλο-ελβετικά σύνορα (Mont Blanc), Λίμνη Κόμο κλπ

Το μόνο σίγουρο όσο βλέπω τον χάρτη είναι ότι έχω τάσεις φυγής και τότε θα έχω ακόμα περισσότερες... το θέμα είναι το πότε και με τι παρέα.


EDIT: Αν υπολογίσω τους χρονικούς περιορισμούς στο καράβι και ότι τα ψηλά περάσματα θέλουν μετά τα μέσα Ιουνίου, δύο είναι οι υποψήφιες ημερομηνίες:
29/06 αναχώρηση από Πάτρα και επιστροφή 11/07 (11 μέρες καθαρό ταξίδι + 2 Καραβίσιες)
Παίζει και μια άλλη περίπτωση για Αύγουστο αλλά με πολλά ερωτηματικά αφού δεν είναι εξασφαλισμένη η άδεια για τέτοια περίοδο.

* Προς ενημέρωση φέτος οι τιμές στα ακτοπλοϊκά Πάτρα-Ανκόνα -ένα άτομο με μηχανή με επιστροφή- με έκπτωση (New Year 30% μέχρι τέλος Ιαν.) βγαίνει στα 154 ευρώ και με pre-booking (20% μέχρι τέλος Φεβ.) είναι 170.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
ΑΝ καταφέρω να κάνω κάτι φέτος το πιο πιθανό είναι να πάω Βοσνία Ερζεγοβίνη που έχω αφήσει
κάτι εκκρεμότητες από παλιά.
Έλεγα και για Τουρκία αλλά ο καρντάσ' Ερντογάν θα σφάξει τους Κούρδους και δεν μου κάνει κέφι.
Πάντως και η Β-Ε έχει ασθενές νόμισμα ακόμα οπότε... Δεν αλλάζει κάτι !
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Σκέφτομαι ΙΣλανδία...καμιά 20αριά μέρες κατά τα μέσα Ιούνη (Θεού θέλοντος)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gioktm

Gio arkas
Περιοχή
Τριπολη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Bmw 1200 Gs adventure
Αν όλα πάνε καλά Αύγουστο 2019 για ένα μήνα Stan και Να συνεχίσω μόνος μου τον pamir road παρέα ψήνεται κανείς ;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Σκέφτομαι ΙΣλανδία...καμιά 20αριά μέρες κατά τα μέσα Ιούνη (Θεού θέλοντος)...
Πως θα φτάσεις μέχρι Ισλανδία; Οδικώς; Από αυτοκινητόδρομους; Πόσες μέρες ταξίδι είναι;
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Πως θα φτάσεις μέχρι Ισλανδία; Οδικώς; Από αυτοκινητόδρομους; Πόσες μέρες ταξίδι είναι;
Το ταξίδι στο πήγαινε διαρκεί περίπου 5μιση 24ωρα με πλοία, τρένο και οδικώς...

Σου στέλνω αναλυτικό PM με τα μέσα, τους χρόνους κ τα χλμ, για να μη μονοπωλήσουμε το εδώ θέμα...
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Το ταξίδι στο πήγαινε διαρκεί περίπου 5μιση 24ωρα με πλοία, τρένο και οδικώς...

Σου στέλνω αναλυτικό PM με τα μέσα, τους χρόνους κ τα χλμ, για να μη μονοπωλήσουμε το εδώ θέμα...
Ένα πμ και σε εμένα σε παρακαλώ για να παίρνω ιδέες. Ευχαριστώ.
 
Top Bottom