Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
kυριοι ακομα 28 μερούλες εμειναν....αφου εβγαλα ευρωπαικη καρτα υγειας,πρασινη καρτα,εκανα το service τις,αυριο περναω και ΚΤΕΟ και η μοτο είναι ετοιμη για το παρθενικο τις ταξιδη στη ευρωπη-ιταλια....
αν και εχω ολο τον εξοπλισμο(εκτος από ένα παντελονι για την γυναιακα) ένα αγχος το εχω...

γιαυτο ειπα να μοιραστω μαζι σας τις ανυσηχιες-αγχος μου μια και μονο συντροχοι μπορουν να σε καταλαβουν.....
Η Ιταλία είναι ένας πολύ καλός και ασφαλής προορισμός.
Θα δεις ότι όλα θα είναι πολύ εύκολα και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.
Καλό δρόμο να εχετε
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Φέτος πήγαμε δαλματικες ακτες αυστρια, τσεχια και πισω.

Για του χρόνου εχει προγραμματιστει Μαρόκο μεσω ιταλιας , γαλλιας , ισπανιας , γιβραλταρ & μεσω κυανης ακτης γυρισμο παραλιακα απο Βαρκελώνη.
Καλά να είμαστε , 3-4 μηχανές είμαστε ήδη .
Καλα Ταξίδια σε ολους !
 
Τελευταία επεξεργασία:

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
Μην σε αγχωνει τιποτα!
Εχε τους χαρτες σου με τις αντιστοιχες σημειωσεις και ολα καλα!
Ημουν ακριβως στην ιδια φαση με εσενα πριν βγω εξω για πρωτη φορα.
Πρωτη μερα ψαρωμενος που αυτο που σχεδιαζα πλεον εβρισκε εφαρμογη, οσο περνουσαν οι ημερες ημουν πιο ηρεμος.
Στην τελικη το να χαθεις καμια φορα εχει την γλυκα του.
Θα δεις και κατι παραπανω!

Καλους δρομους να εχεις!

Σχετικα με τα δικα μου πλανα αφου για φετος εκλεισα, πλεον βρισκομαι στο 2017.
Το αρχικο πλανο ειναι για isle of man.
Αυτη την στιγμη ειμαι στην φαση του οικονομικου προγραμματισμου ωστε να καταληξω αν βγαινει το budget.

δεν εχω χαρτες...παω ρωμη 4 μερες και τοσκανη άλλες 4(φιορεντια το ξενοδοχειο).στην τοσκανη χυμα και οπου μας βγαλει...αφου θα ειμαστε χωρις παιδια και με την μοτο οπου θελουμε
σταματάμε....απλα λιγο η δουλεια λιγο ότι είναι η πρωτη φορα και πολύ για τα παιδια επειδη θα ειμαστε σε άλλη χωρα....ένα αγχος βγαινει....


ευχαριστω για τις ευχες ξερω πως μονο σε μοτοσυκλετιστικες παρεες σε καταλαβαινει ο άλλος....
 

chrisf

Μέλος
Περιοχή
Πετρούπολη Αττικής
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
suzuki bandit 650
Με Harley κ τη γυναίκα δικαβαλο,να διασχίσουμε παράλληλα το γκραντ κανυον...
Τελικά η απόγονος είχε άλλα σχέδια....
Αθήνα λοιπόν για φέτος και αναμονή μέρα τη μέρα για τον ερχομό της μικρής πριγκίπισσας....
 

nikos...

Μέλος
Περιοχή
βορεια...
Όνομα
NIKOS
Μοτό
HONDA VARADERO MK2
φιλαράκι μ καλό ταξίδι καλά κ όμορφα να περάσετε κ μην αγχώνεσαι γ τίποτα ( αν κ γω στη θέση σου θα είχα φάει τ δάχτυλα μ από τ άγχος όχι μόνο τ νύχια....)
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σχέδια επί χάρτου. (Open in new window)


- Ενδώτερα Ιταλίας (Τοσκάνη),
- ΒΔ Σλοβενία (Ιουλιανές Άλπεις),
- Κεντρική Αυστρία (Grossglockner, Hallstat),
- λίγο από Τσεχία (Τσέσκι Κρουμλοβ),
- N. Γερμανία (Βαυαρία, romantic strasse),
και ξανά Αυστροιταλία για να την εμπεδώσουμε (Τιρολέζικες Αλπεις, Δολομίτες).

Στην λεζάντα είναι στο περίπου οι διανυκτερεύσεις.
11 μέρες μαζί με τον καραβίσιο χρόνο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
παίδες εγώ έψηνα πολύ άσχημα το Μαρόκο ειδικά μετα το απίστευτο οδοιπορικό που διαβάσαμε εδώ μέσα !! Δυστυχώς όμως οι μέρες για εκεί είναι πολλές και δύσκολες για μένα !! θα δούμε αργότερα τον προορισμό αλλά γενικά μετά πο δυο ταξίδια στις Αλπεις ( ιταλικες - ελβετικες - αυστρικες και λίφο γαλλικές ) τα βαρέθηκα !! Πάνω κα΄τω η Ευρώπη είναι ίδια προς το παρών δεν θέλω να ξαναπάω με μηχανή ! Γι αυτο και αναζητώ κάτι διαφορετικό σε τοπία και κουλτούρα για το επόμενο ταξίδι με μαξ 10-12 μερούλες !! Ειδωμεν
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
παίδες εγώ έψηνα πολύ άσχημα το Μαρόκο ειδικά μετα το απίστευτο οδοιπορικό που διαβάσαμε εδώ μέσα !! Δυστυχώς όμως οι μέρες για εκεί είναι πολλές και δύσκολες για μένα !! θα δούμε αργότερα τον προορισμό αλλά γενικά μετά πο δυο ταξίδια στις Αλπεις ( ιταλικες - ελβετικες - αυστρικες και λίφο γαλλικές ) τα βαρέθηκα !! Πάνω κα΄τω η Ευρώπη είναι ίδια προς το παρών δεν θέλω να ξαναπάω με μηχανή ! Γι αυτο και αναζητώ κάτι διαφορετικό σε τοπία και κουλτούρα για το επόμενο ταξίδι με μαξ 10-12 μερούλες !! Ειδωμεν
Κοντένερ για Κάιρο, 10 μέρες Β. Αφρική και μετά κοντεινερ για πίσω από Μαρόκο. Εσύ με αεροπλάνο ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Κοντένερ για Κάιρο, 10 μέρες Β. Αφρική και μετά κοντεινερ για πίσω από Μαρόκο. Εσύ με αεροπλάνο ;)
θα ερθεις για παρέα??? και μια Τουρκία Γεωργία Αρμενία προς τα εκεί θα έλεγε! που έχει πάει ο @stamktm αντε βάλε το περσινό οδοιπορικό να ενημερωθούμε
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
θα ερθεις για παρέα??? και μια Τουρκία Γεωργία Αρμενία προς τα εκεί θα έλεγε! που έχει πάει ο @stamktm αντε βάλε το περσινό οδοιπορικό να ενημερωθούμε
Αυτό που λες, συν Β. Αφρική , είναι ο γύρος της γης.... Σε 10-12 μέρες????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Σύνελθε...:cool:



Αλλά λησμόνησα... Είσαι γλήγορος εσύ και νέος :D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αυτό που λες, συν Β. Αφρική , είναι ο γύρος της γης.... Σε 10-12 μέρες????:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Σύνελθε...:cool:



Αλλά λησμόνησα... Είσαι γλήγορος εσύ και νέος :D
παει γερασες και δεν καταλαβαίνεις μου φαίνεται !! είτε το ένα είτε το άλλο ρε τεο λέω
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με 12 μέρες πας μια Ουκρανία "τάπα" και βλέπεις και διαφορετικά πραγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

τέτοια?
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Κάνω κάποιες σκέψεις, δεν μπορώ να διαλέξω, ότι μου έρθει εκείνη την ώρα θα το κάνω. Πολύ χαλαρά...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
θα ερθεις για παρέα??? και μια Τουρκία Γεωργία Αρμενία προς τα εκεί θα έλεγε!
Το ψηνω κι εγω για χωματινα...Ανατολικα:cool: Βεβαια το απωτερο ονειρο μου,ειναι αυτο αλλά ως τοτε διαβαζω και ξαναδιαβαζω και ελπιζω...:oops:δε με χαλαει και το Ανατολίτικο πιο κοντα...θελει προγραμματισμο και αποφαση,αλλά και η σωστη παρεα ειναι ουκ των ανευ:rolleyes:...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Με 12 μέρες πας μια Ουκρανία "τάπα" και βλέπεις και διαφορετικά πραγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
και προς τα εκει πανω ψήνω την φάση
Το ψηνω κι εγω για χωματινα...Ανατολικα:cool: Βεβαια το απωτερο ονειρο μου,ειναι αυτο αλλά ως τοτε διαβαζω και ξαναδιαβαζω και ελπιζω...:oops:δε με χαλαει και το Ανατολίτικο πιο κοντα...θελει προγραμματισμο και αποφαση,αλλά και η σωστη παρεα ειναι ουκ των ανευ:rolleyes:...
θα το δουμε τότες γιατι φέτος θα ταξιδεύσω αν κάνουμε κάτι τέτοιο χωρίς γυναίκα όποτε τα πράγματα γίνονατι πιο εύκολα και πιο λιτά !!:p
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...αν κάνουμε κάτι τέτοιο χωρίς γυναίκα όποτε τα πράγματα γίνονατι πιο εύκολα και πιο λιτά !!:p
Χωμα,ταξιδιωτικο και χιλιομετρα εκτος δρομου σε τετοια φαση...προσωπικα μόνο σολο και ποτέ δικαβαλος...για πολλους λογους :)
 
Top Bottom