Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
εμεις (η παρεα των απελασεων,πραξικοπηματων κλπ.),ειμαστε στην φαση του σχεδιασμου για το επομενο ταξιδι που θα ειναι στην σιβηρια-μακανταν.
αν δεν καταφερουμε να προγραμματισουμε μεταφορα των μηχανων προς μακανταν και μετα επιστροφη οδικως,τοτε θα δουμε εναλλακτικη για σταν.
οτι και να κανουμε ευχομαι να χαρουμε οδηγηση ασφαλτινη και χωματινη σε στεπες,βουνα κλπ και ελπιζω να μην ξαναζησω απελασεις,χασιματα νυχτερινα και χωματινα υπο βροχη στο βουνο και αλλα <ωραια> πραγματα που βαζει το πονηρο μυαλο του staurouliasp :laugh::laugh:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
εμεις (η παρεα των απελασεων,πραξικοπηματων κλπ.),ειμαστε στην φαση του σχεδιασμου για το επομενο ταξιδι που θα ειναι στην σιβηρια-μακανταν.
Για πότε λετε;Εχετε βγαλει budget & χρονο;:pc:
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Για πότε λετε;Εχετε βγαλει budget & χρονο;:pc:
ιουλιο η αυγουστο λεμε,πιο πολυ επικρατουν οι ημερομηνιες 15-7 εως 15-8 αλλα τιποτα δεν ειναι τελειωτικο ακομα.
ημερες ταξιδιου 30-35,κοστος 1500 ευρα περιπου με τα παντα ολα μεσα.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οκ...για φετος αδυνατο για μενα!Προχωρατε και ευχομαι να σας βγει το ονειρο:hailbig:...αν το τραιναρετε για αργοτερα...παρακολουθω ;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ε καλά, εφ'όσον μιλάμε για όνειρα, ας πω και εγώ το δικό μου.
Δεν ξέρω το πότε,
Δεν ξέρω το πως,
Δεν ξέρω εάν θα έχω χρόνο ή χρήμα,

Αυτό που ξέρω είναι ότι θα το κάνω.

Πειραιάς - Μπαλί, μέσω Karakoram highway και επίσκεψη στον δρόμο με το μεγαλύτερο υψόμετρο στη Γη. Karhdung La.
 

Attachments

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
εμεις (η παρεα των απελασεων,πραξικοπηματων κλπ.),ειμαστε στην φαση του σχεδιασμου για το επομενο ταξιδι που θα ειναι στην σιβηρια-μακανταν.
αν δεν καταφερουμε να προγραμματισουμε μεταφορα των μηχανων προς μακανταν και μετα επιστροφη οδικως,τοτε θα δουμε εναλλακτικη για σταν.
οτι και να κανουμε ευχομαι να χαρουμε οδηγηση ασφαλτινη και χωματινη σε στεπες,βουνα κλπ και ελπιζω να μην ξαναζησω απελασεις,χασιματα νυχτερινα και χωματινα υπο βροχη στο βουνο και αλλα <ωραια> πραγματα που βαζει το πονηρο μυαλο του staurouliasp :laugh::laugh:
Τι εννοείς ,θα πατήσουμε χώμα ; θα βάλω λάστιχα με τακούνια ; θα σκονισω το μπουφάν ;
Δεν έρχομαι !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
ιουλιο η αυγουστο λεμε,πιο πολυ επικρατουν οι ημερομηνιες 15-7 εως 15-8 αλλα τιποτα δεν ειναι τελειωτικο ακομα.
ημερες ταξιδιου 30-35,κοστος 1500 ευρα περιπου με τα παντα ολα μεσα.

Τι λέτε ρε παλικαριαααααα;;; Θέλετε να μας χαζεψετε; Καταπληκτικό το project σας και το budget το βρίσκω πολύ χαμηλό. Εύγε! Μακάρι να το πραγματοποιήσετε. Έτσι θα ανοίξετε δρομους και για άλλο κόσμο!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
ιουλιο η αυγουστο λεμε,πιο πολυ επικρατουν οι ημερομηνιες 15-7 εως 15-8 αλλα τιποτα δεν ειναι τελειωτικο ακομα.
ημερες ταξιδιου 30-35,κοστος 1500 ευρα περιπου με τα παντα ολα μεσα.
Πολλές μέρες !!!
Διαφορετικότητα προορισμού;)
Πολύ οικονομικό και value for money το όλο project :ok:
Ευχές να πραγματοποιηθεί το καλοκαίρι που έρχεται και να το δούμε τον επόμενο χειμώνα σαν οδοιπορικό και οι υπόλοιποι λοιπόν :friendship:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγω εύχομαι να κρατηθώ και να μην ξαναμπώ σε αυτό το θέμα. Δεν την παλεύω, θέλω ταξίδι!!! Σκωτία Highlands, Nordkapp πάλι και βόλτες Νορβηγία, Col d'Izoard και Hallstat, Δρόμος των οστων και Μακανταν, κατέβασμα απο στεπες και τα -αν, Δυτική Αφρική, Γη του Πυρός και Χιλή έτσι δεν ξερω γιατί, διάσχιση Η.Π.Α και πέρασμα απο Αλάσκα στην Ρωσία. Και στην επιστροφή πέρασμα απο Μπαρο!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Τι εννοείς ,θα πατήσουμε χώμα ; θα βάλω λάστιχα με τακούνια ; θα σκονισω το μπουφάν ;
Δεν έρχομαι !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Να παω εγω για σενα?
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
εμεις (η παρεα των απελασεων,πραξικοπηματων κλπ.),ειμαστε στην φαση του σχεδιασμου για το επομενο ταξιδι που θα ειναι στην σιβηρια-μακανταν.
αν δεν καταφερουμε να προγραμματισουμε μεταφορα των μηχανων προς μακανταν και μετα επιστροφη οδικως,τοτε θα δουμε εναλλακτικη για σταν.
οτι και να κανουμε ευχομαι να χαρουμε οδηγηση ασφαλτινη και χωματινη σε στεπες,βουνα κλπ και ελπιζω να μην ξαναζησω απελασεις,χασιματα νυχτερινα και χωματινα υπο βροχη στο βουνο και αλλα <ωραια> πραγματα που βαζει το πονηρο μυαλο του staurouliasp :laugh::laugh:
περιπου 25000 χλμ πηγαινε ελα Χριστοφορε ειστε σιγουροι οτι βγαινουν σε 30 μερες;
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
περιπου 25000 χλμ πηγαινε ελα Χριστοφορε ειστε σιγουροι οτι βγαινουν σε 30 μερες;
εγραψα ηλια οτι θα κανουμε την μιση διαδρομη δηλ. το πηγαινε η το ελα μονο,γυρω στα 15,000χλμ το εχουμε υπολογισει
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
Τι εννοείς ,θα πατήσουμε χώμα ; θα βάλω λάστιχα με τακούνια ; θα σκονισω το μπουφάν ;
Δεν έρχομαι !


Sent from my iPhone using Tapatalk
καλα για τα ρουχα το ξερεις το κολπο...οταν λερωθουν τα πετας:roflmao:
αφου φετος λεμε με τον παντελη να μην παρουμε ρουχα μαζι μας....θα φοραμε αυτα που θα πετας:laugh::laugh:
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Σκόρπια όνειρα...

1. Νησιά Φερρόε
2. Γύρος Σικελίας
3. Μάλτα
4. Γύρος Κρήτης - Γαύδος
5. Άφραγκος στη Σαλαμίνα ή στην Πρέβεζα

Καλά να είμαστε, τελευταία στιγμή όλα, το παπί σε κάνει χαλαρό και μαλθακό :D

Βλέπω και τους άλλους για Σιβηρία και πάω να κλάψω μόνος μου...
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Σκόρπια όνειρα...

1. Νησιά Φερρόε
2. Γύρος Σικελίας
3. Μάλτα
4. Γύρος Κρήτης - Γαύδος
5. Άφραγκος στη Σαλαμίνα ή στην Πρέβεζα

Καλά να είμαστε, τελευταία στιγμή όλα, το παπί σε κάνει χαλαρό και μαλθακό :D

Βλέπω και τους άλλους για Σιβηρία και πάω να κλάψω μόνος μου...
στην Πρεβεζαρα να πας!!!:ok::yew::yew::friendship:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Σκόρπια όνειρα...


5. Άφραγκος στη Σαλαμίνα ή στην Πρέβεζα

Καλά να είμαστε, τελευταία στιγμή όλα, το παπί σε κάνει χαλαρό και μαλθακό :D

Βλέπω και τους άλλους για Σιβηρία και πάω να κλάψω μόνος μου...
ο αυτοσαρκασμος ειναι μια απο πιο δυνατες πηγες χιουμορ κ ειλικρινα ''υποκλινομαι'' σε αυτους που εχουν!!
Νικολα...:friendship:

οσο για μενα... η επομενη χρονια γνωριζω απο τωρα πως θα εχει αρκετες οικογενειακες υποχρεωσεις το καλοκαιρι οποτε μεθοδικα θα προσπαθησω να ξοδεψω προς Σεπτεβρη μερια το ετησιο δικαιωμα μου (3-4 μερες) για σολο μοτο-εξορμηση..
τα πλανα 2 (κυριως κ ενναλακτικο)
α) προς ανευρεση της Γρεκανικης γλωσσας και παραδοσης δλδ Νοτια Ιταλια
β) εντος συνορων σε καποια απο τις ''δικες μας'' γωνιες για ηρεμη περιηγηση κ τσιπουρακια.
ειδωμεν...
 
Top Bottom