Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Μια ιδεα ειναι ρουμανια απο εκει Μοναχο και επιστροφη απο Γιουγκοσλαβία. ..

Και η αλλοι ειναι Δωδεκάνησα Κυκλάδες και απο την Πίνδο στην Θεσσαλονίκη. ..

Και ιταλια γαλλια Μοναχο. Γιουγκοσλαβία θα ηταν μια ιδεα....

Αυτο ομως που θα ηθελα πανω απο ολα ειναι να εχω ανθρώπινη . αδεια και οχι παλι αιωνια αδεια...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αν δωσει ο Γιαραμπης αρχες Μαη εχει Ρουμανια για 1 εβδομαδα.
αν οχι με βλεπω 2-3μερες στα περιξ της ορεινης Πελλοπονησου με τον Μαθοσαλα!!:ok:
μετα απο κουβεντα με φιλαρακι αλλαξαν τα πλανα κ μαλλον παμε για κεμπαμπ κ μπακλαβαδες απεναντι...
δεν με χαλαει ομολογω..;)
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Λοιπον για την άνοιξη ονειρεύομαι αν ειμαστε καλα να την κοπανήσω για τρεις μερες προς Βαλια καλντα και πέριξ. Θελω να βρω μια λίμνη ή κάποιο ρυάκι, να ξαπλώσω στην όχθη, να κλείσω το τηλεφωνο, μακριά απο καθε θόρυβο ή σκοτούρα και να γειωθώ με το τοπίο. Αυτο ακριβως τιποτα αλλο..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Τι λες τωρα...;!
ναι Κωστα καθεται καλη φαση καθως ξερεις ποσο δυσκολο προγραμμα εχω με τι βαρδιες.. το παληκαρι μπορει να κανονισει τις υποχρεωσεις του.
θα στα πω απο κοντα...
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Τουρκία, Πόντο, Αρμενία, Γεωργία θα διάλεγα λόγω "κρίσης" (όπως προτείνει πιο πάνω κι ο Φοινιξ).
Αλλά και σε όλη τη γη δεν θα με χάλαγε...

Μιας και το περιορίζουμε όμως όχι στου που θα θέλαμε να ταξιδέψουμε... γενικά... αλλά "του χρόνου" ειδικά... πάλι για κανα νησάκι με κόβω και καλά να 'μαστε!!
 

El Capitan

Μέλος
Περιοχή
Εξαρχεια-Αιγαλεω-Λιμνη Πλαστηρα
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
BMW R 1200 GS 08'
Χμμμ... Ρουμανια-Βουλγαρια με φιλους,μια Τοσκανη με την γυναικα για ρομαντζαδα,αυτα απο σχεδον πραγματικοτητα!Απο ονειρα τωρα..ενα Νορντκααπ,ενα Μαγκανταν,ενα Πακισταν,Ενα Θιβετ,μια γυρα της Μεοσογειου χωρις τα παλικαρια με τις μαχαιρες ομως μονο καμηλες τσαι και αμμο,Μια Λατιν Αμερικα με Ματσου Πιτσου,μασημα φυλλα κοκας,λασπουρια Αργεντινης-Παταγονιας,κλεισιμο το μαγαζι,αιωρα αλκοολ και ποτε επιστροφη!Αυτα τα ολιγα :p
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Χμμμ... Ρουμανια-Βουλγαρια με φιλους,μια Τοσκανη με την γυναικα για ρομαντζαδα,αυτα απο σχεδον πραγματικοτητα!Απο ονειρα τωρα..ενα Νορντκααπ,ενα Μαγκανταν,ενα Πακισταν,Ενα Θιβετ,μια γυρα της Μεοσογειου χωρις τα παλικαρια με τις μαχαιρες ομως μονο καμηλες τσαι και αμμο,Μια Λατιν Αμερικα με Ματσου Πιτσου,μασημα φυλλα κοκας,λασπουρια Αργεντινης-Παταγονιας,κλεισιμο το μαγαζι,αιωρα αλκοολ και ποτε επιστροφη!Αυτα τα ολιγα :p
Αυτά είναι!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παντως αυτος ο Τιτλος "που θελετε να πατε...απο του Χρονου"...μου φερνει στο μυαλο αυτο το "αρχιζω διαιτα...ΑΠΟ δευτερα" ειπε ο ευσωμος κυριος και δεν διευκρινισε ποια Δευτερα:roflmao::p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαχαχαχα
Μην γελάς. ...είναι σοβαρά τα πράγματα φίλε.
Το ταισε με....πάει και στα άλλα μέλη της οικογένειας, που θέλουν βαρκαδα.
Ο τσάμπας πέθανε. .:D

advφον!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Μην γελάς. ...είναι σοβαρά τα πράγματα φίλε.
Το ταισε με....πάει και στα άλλα μέλη της οικογένειας, που θέλουν βαρκαδα.
Ο τσάμπας πέθανε. .:D

advφον!!
να μια εξαιρετικη αλλη οπτικη γωνια!!:hailbig:
 

vkats

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
Triumph Tiger 800
Θα ήθελα να κάνω το tour της Νοτίου Αφρικής!!!!

Είναι μία εκπληκτική χώρα. Εχω πάει και έχω μείνει ένα μήνα παλιότερα και τη θεωρώ μια από τις ομορφότερες και πιο ενδιαφέρουσες χώρες του κόσμου.

Επειδή όμως δεν διαθέτω απεριόριστο χρόνο θα το έκανα με έναν τρόπο που οι περισσότεροι δεν θα θεωρήσετε και τόσο Adve...

Θα συμμετείχα σε οργανωμένο γκρουπ με νοικιασμένες μηχανές, οργανωμένο πρόγραμμα, κλεισμένα ξενοδοχεία, αρχηγό εκδρομής και βανάκι υποστήριξης που κουβαλάει και τις αποσκευές.

Για δέιτε:
https://www.edelweissbike.com/en/touren/?c=SAT
http://sa-motorcycle-tours.com/package/garden-route-2/


ΥΓ: Η Turkish Airlines έχει εισιτήρια με 500 ευρώ αλέ-ρετούρ το άτομο... Αρχίσατε να ψήνεστε να κλείσουμε ένα δικό μας πριβέ γκρουπάκι για Νότιο Αφρική;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Θα ήθελα να κάνω το tour της Νοτίου Αφρικής!!!!

Είναι μία εκπληκτική χώρα. Εχω πάει και έχω μείνει ένα μήνα παλιότερα και τη θεωρώ μια από τις ομορφότερες και πιο ενδιαφέρουσες χώρες του κόσμου.

Επειδή όμως δεν διαθέτω απεριόριστο χρόνο θα το έκανα με έναν τρόπο που οι περισσότεροι δεν θα θεωρήσετε και τόσο Adve...

Θα συμμετείχα σε οργανωμένο γκρουπ με νοικιασμένες μηχανές, οργανωμένο πρόγραμμα, κλεισμένα ξενοδοχεία, αρχηγό εκδρομής και βανάκι υποστήριξης που κουβαλάει και τις αποσκευές.

Για δέιτε:
https://www.edelweissbike.com/en/touren/?c=SAT
http://sa-motorcycle-tours.com/package/garden-route-2/


ΥΓ: Η Turkish Airlines έχει εισιτήρια με 500 ευρώ αλέ-ρετούρ το άτομο... Αρχίσατε να ψήνεστε να κλείσουμε ένα δικό μας πριβέ γκρουπάκι για Νότιο Αφρική;
Prices start at € 4.910:eek::confused:
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Εδώ είναι το σιγουρακι. ...για τη θάλασσα :p
Με την μηχανή όλο και κάπου θα πεταχτω:D



advφον!!
Τα εξωτερικά πλέον μονο με κουμπαραδες και οργανωση ολου του χρονου βγαίνουν.
Με το που γυρισα και εγω περυσι γεμιζω 2
Εναν για ανοιξη-αρχες καλοκαιριου και εναν για το μεγαλο το κατακαλοκαιρο
;););)

Ολα ανοικτά για φέτος.
Σκέφτομαι και πολυ δυνατά να κανω περασμα μετα απο ολιγοημερες διακοπες στην Ροδο στον Μαρμαρα και απο εκει για 7-10 μερες ακομα να ανεβω τα παραλια Σμυρνη Κωνσταντινουπολη και απο εκει Χαλκιδικη και κατω αθηνα.
Οσο για ανοιξη Ολα ανοικτα !
 
Τελευταία επεξεργασία:

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
ωραιο μερος για να μοιραζεσαι ονειρα..

μετα από καποιες εξορμισεις στα ελληνικα νησια με μοτο(σχεδόν στα πιο πολλα ελληνικα νησια)μετα & από τον γυρο πελλοπονησου και τελικο προορισμο κυθηρα,ηρθε η ωρα για τας ευροπας!!σκέφτομαι για ιταλια το καλοκαιρι από 29/7 εως 8/8.εδω και 2 χρονια γυρναει στο μυαλο μου αλλα λογου των παιδιων το αναβαλα.τωρα όμως ηρθε η ωρα μια και τα μικρα πλεον μεγαλωσσαν και κάθονται πλεον ανετα στην γιαγια;)..

λοιπον σκέφτομαι σαλονικα-ηγουμενιτσα-μπαρι-ναπολι(σταση για καιφε)και ρωμη διαμονη 4 μερες χαλαρα.
μετα τοσκανη φιορεντια-λιμνη κομο-βενετια άλλες 4 μερες χαλαρα (ακομα δεν εβγαλα διαμονες πως και που)και τελος γυρισμο από μαυροβουνιο κροατια σκοπια κλπ...ειδωμεν

ξερω ότι είναι λιγες οι 10 μερες αλλα....την κριση μου μεσα θα παω φετος όπως και να εχει...(πριν πειτε κατι για το συνδυασμο ρωμη-μοτοσυκλετα να πω ότι δυστηχως πρεπει να βαλουμε πολλα θελω μαζι:()

κάθε οδηγια βοηθεια είναι δεκτη...:biker:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom