Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

kipling

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
XRV 750 Africa Twin '99
Μέχρι τον Βερίγγειο πορθμό και πίσω από Λατινική Αμερική...
Πρώτο πόστ στο φόρουμ, στο σωστό νήμα νομίζω... Μιλώντας για τα όνειρά μας. :)

Hustling for Life
 

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
Παιδες οι εχοντες αναγκη αποταμιευσης πριν την αναχωρηση σημειωστε πως το ''του χρονου'' εγινε φετος
και μαλιστα με ενα υπολοιπο 3 εως 7 το πολυ μηνες για την οποια αναχωρηση.
Το νου σας!
Αστα φιλε 2 χρονια το παλευω και ακομα κυνηγαω τις ημερομηνιες....που θα παει φετος ειμαι πολυ κοντα ομως...
164 εμειναν...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αστα φιλε 2 χρονια το παλευω και ακομα κυνηγαω τις ημερομηνιες....που θα παει φετος ειμαι πολυ κοντα ομως...
164 εμειναν...
Οταν καποιος θελει κατι παρα πολυ,ολο το συμπαν συνηγορει για να το πετυχει.Εγραψα παντως τα περι αποταμιευσης εχοντας νωπη τη μνημη του περσινου Ιουλιου που μαζευαμε με τον συνταξιδιωτη Μαρκο ενα ενα τα πενηνταρικα.Για φετος ειμαι με το φακελο roadtrip σφραγισμενο απο τον Ιανουαριο.

adv phone
 

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
Μαζι σου απλα ειχαμε μια συζητηση πριν λιγο με την γυναικα μου για το αν το ειπε στους δικους τις και μου ειπε "δεν μου αρεσει να προκαλω".
Πραγματικα δεν θελω ουτε εγω να προκαλω.αλλα πλεον με την δουλεια μου να εχει πιασει πατο την πιεση μου στο φουλ λογου ανχους(17-9,5) επιβαλεται να την κανω....
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αρχικα ελεγα για σολο Ρουμανια..μεχρι που ενα φιλαρακι ειπε να παμε Καππαδοκια.
οκ λοιπον κ η προετιμασια συνεχιζεται...
ομως εχουν αρχισει να βρονταν να καρυοφιλια κειθε κατου...κ αντε εγω/εμεις τολμαμε να ξεκινησουμε,
στις φαμιλιες μας ομως τι να πεις για να τους ησυχασεις με τοσα που ακουμε οτι γινονται...?:(

οποτε τι?Ρουμανια ξανα?
(προσφατα ανεβηκα μεχρι Βολο κ ημουν συνεχεια σε βαρετες ευθειες κ ολο πληρωμη διοδιων,αν λοιπον βαρεθηκα σε αυτα τα 700χιλ τοτε τα 1500χιλ απο Αθηνα για συνορα κ πισω ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να τα κανω..οσο απελπισμενος κ να ειμαι!)




fuck δλδ...:banghead:

αλλα οχι ομως δεν το παραταμε...:D
βγηκε ενα παλιο φυλαγμενο πλανο για Ιταλια (4η φορα..?:p) χαμηλα κ αναποδα (θα δειτε τι εννοω) που το ειχα εφεδρια.
(παντα εχω 1-2 ταξιδια 4-5 ημερων στημενα με χαρτες κτλ να περιμενουν στο συρταρι)...κ σημερα εκανα μια προκρατηση στην Superfast ωστε να μην χασω την εκπτωση...

αναμονη κ βλεπουμε
σιγα που δεν θα τσουλησουν οι ροδες φετος...:friendship:
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Φετος ζορικα τα πραγματα λογω του ερχομου του 2ου διαδοχου και συνεχομενων επαγγελματικων υποχρεωσεων !!!
Οποτε ο κουμπαρας εχει αρχισει να γεμιζει εδω και καιρο για το καλοκαιρι του 2017 !!! Καταλαβαινετε τι εχει να γινει εκει.... Καλα να ειμαστε !!
Αλλα και εμενα ο νους μου προς Ανατολας ταξιδευει για πολλους και διαφορους λογους...

Μια μικρη σημειωση για οσους θα ξεκινησουν τελικα προς την Ανατολη... να λαβουν υποψη τους τα γεγονοτα που ειναι σε εξελιξη αυτη την περιοδο σε παγκοσμιο επιπεδο ωστε να χαραξουν την πιο ασφαλη πορεια για το ταξιδι τους....
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μέχρι τέλος του μήνα θα αγοράσω και εγώ τα εισητήρια. Εύχομαι να μη μου τύχει για 2η φορά κάτι "ευχάριστο" όπως στα ασφάλτινα βουνά του Σεπτέμβρη. Είμαι στη φάση σχεδιασμού για αυτά που θέλω να δω(στην 7η μέρα βρίσκομαι) και προσπαθώ να τα χωρέσω στις μέρες που θα έχω φέτος στη διάθεσή μου. Αν τα καταφέρω να το τελειώσω ίσως βάλω το πλάνο για κουβεντούλα και προτάσεις. Ευτυχώς με αυτά που γίνονται έχουμε διαβατήριο.

@Μενεουτσος Αυτό με τις ευθείες μέχρι τα βόρεια σύνορα(και ακόμα χειρότερα με τα ανατολικά) που αναφέρεις είναι κάτι που με προβληματίζει μετά απο δυο φορές και έχω βρει μια λύση, μη γελάσετε. Μέχρι Θεσσαλονίκη με αυτοκίνητο-τρέιλερ με τη μηχανή επάνω, τα αφήνω σε φιλαράκι και φεύγω με μοτό, είτε ανατολικά είτε βορειοανατολικά, Ουκρανία, Μόσχα κλπ που λέγαμε.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Νικολα καλα το λες/σκεφτηκες αλλα ουτε τρειλερ εχω ουτε προκειται να παρω...
ειναι θεμα ρε γμτ...αυτοι οι βορειοι ειναι τυχεροι,σε μια μερα εχουν πιασει Βουκουρεστι...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Νικολα καλα το λες/σκεφτηκες αλλα ουτε τρειλερ εχω ουτε προκειται να παρω...
ειναι θεμα ρε γμτ...αυτοι οι βορειοι ειναι τυχεροι,σε μια μερα εχουν πιασει Βουκουρεστι...

5ωρακι με σταση.... :p :p
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Το έχω πει και πάντα θα το λέω οτι οι βόρειοι είναι τυχεροί και προκλητικοί μερικοί εδώ μέσα που παίζουν με τον πόνο μας. Άκου 5ωρακι...
Αυτό με το τρέιλερ το είπα για να καταλάβεις πόσο πολύ αποφεύγω μερικά ταξιδάκια εκεί βόρεια λόγω της Ε.Ο. αποθαρρυντικός παράγοντας για εμένα, ίσως και να μεγαλώνω. Αν όμως κάνω ένα απο τα δυο ταξιδάκια θα το κάνω κάπως έτσι σαν τον Παναγιωτίδη ένα πράγμα...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
καταλαβες..παιζουν με τον πονο μας...:waiting:
Το έχω πει και πάντα θα το λέω οτι οι βόρειοι είναι τυχεροί και προκλητικοί μερικοί εδώ μέσα που παίζουν με τον πόνο μας. Άκου 5ωρακι...
Αυτό με το τρέιλερ το είπα για να καταλάβεις πόσο πολύ αποφεύγω μερικά ταξιδάκια εκεί βόρεια λόγω της Ε.Ο. αποθαρρυντικός παράγοντας για εμένα, ίσως και να μεγαλώνω. Αν όμως κάνω ένα απο τα δυο ταξιδάκια θα το κάνω κάπως έτσι σαν τον Παναγιωτίδη ένα πράγμα...

Το χω πει και θα το λέω...σε θέματα όπως το παραπάνω ήμαστε ευλογημένοι!
Επίσης κερνάμε την μπύρα σε περάσματα και από και πρός!!!

Μακάρι να κάνουμε όλοι τα ονειρά μας πραγματικότητα!!!
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Το χω πει και θα το λέω...σε θέματα όπως το παραπάνω ήμαστε ευλογημένοι!
Επίσης κερνάμε την μπύρα σε περάσματα και από και πρός!!!

Μακάρι να κάνουμε όλοι τα ονειρά μας πραγματικότητα!!!
Μακάρι να είμαστε καλά να πίνουμε τις μπύρες μας λέγοντας τις εμπειρίες μας και τους επόμενους στόχους μας-όνειρά μας. Είναι σα να πίνουμε είδη μπύρα, αυτό ισχύει και απο εμάς τους "νότιους" μιλόντας για λογαριασμό όλων των παιδιών μιας και το έφερε η κουβέντα.
 

shadow.gr.

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
Suzuki dl 650 k9
kυριοι ακομα 28 μερούλες εμειναν....αφου εβγαλα ευρωπαικη καρτα υγειας,πρασινη καρτα,εκανα το service τις,αυριο περναω και ΚΤΕΟ και η μοτο είναι ετοιμη για το παρθενικο τις ταξιδη στη ευρωπη-ιταλια....
αν και εχω ολο τον εξοπλισμο(εκτος από ένα παντελονι για την γυναιακα) ένα αγχος το εχω...

γιαυτο ειπα να μοιραστω μαζι σας τις ανυσηχιες-αγχος μου μια και μονο συντροχοι μπορουν να σε καταλαβουν.....
 

Rizzla+

Μέλος
Όνομα
non
Μοτό
Ducati Monster S4
kυριοι ακομα 28 μερούλες εμειναν....αφου εβγαλα ευρωπαικη καρτα υγειας,πρασινη καρτα,εκανα το service τις,αυριο περναω και ΚΤΕΟ και η μοτο είναι ετοιμη για το παρθενικο τις ταξιδη στη ευρωπη-ιταλια....
αν και εχω ολο τον εξοπλισμο(εκτος από ένα παντελονι για την γυναιακα) ένα αγχος το εχω...

γιαυτο ειπα να μοιραστω μαζι σας τις ανυσηχιες-αγχος μου μια και μονο συντροχοι μπορουν να σε καταλαβουν.....
Μην σε αγχωνει τιποτα!
Εχε τους χαρτες σου με τις αντιστοιχες σημειωσεις και ολα καλα!
Ημουν ακριβως στην ιδια φαση με εσενα πριν βγω εξω για πρωτη φορα.
Πρωτη μερα ψαρωμενος που αυτο που σχεδιαζα πλεον εβρισκε εφαρμογη, οσο περνουσαν οι ημερες ημουν πιο ηρεμος.
Στην τελικη το να χαθεις καμια φορα εχει την γλυκα του.
Θα δεις και κατι παραπανω!

Καλους δρομους να εχεις!

Σχετικα με τα δικα μου πλανα αφου για φετος εκλεισα, πλεον βρισκομαι στο 2017.
Το αρχικο πλανο ειναι για isle of man.
Αυτη την στιγμη ειμαι στην φαση του οικονομικου προγραμματισμου ωστε να καταληξω αν βγαινει το budget.
 
Reactions: yns

sahara

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Bandit 650
Καλα τα τρελα ονειρα, αλλα με τις υπαρχουσες συνθηκες θα επικεντρωθω σε κατι ποιο βατο...:stop:.
Για τον επομενο Ιουλιο...γιατι φετος δεν το προλαβαινω...
Mini meeting horizons unlimited Βουλγαρια 2017, και απο εκει περασμα Ρουμανια, Βουκουρεστι και βολτα στα περιξ...:D.
Μεχρι τα τρελα ονειρα μας λοιπον να παρουν εκδικηση...καλα να ειμαστε να ταξιδευουμε...:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom