Για πού ονειρεύεστε να ταξιδέψετε του χρόνου…

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Εδώ ας μιλήσουμε για όνειρα και όχι για την ελληνική πραγματικότητα που μας ξυπναει κάθε βράδυ με εφιάλτες…
Που θα θέλατε να πατε του χρόνου, με την μοτοσυκλέτα σας η χωρίς … Με την οικογένεια σας η μονος …
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εδώ ας μιλήσουμε για όνειρα και όχι για την ελληνική πραγματικότητα που μας ξυπναει κάθε βράδυ με εφιάλτες…
Που θα θέλατε να πατε του χρόνου, με την μοτοσυκλέτα σας η χωρίς … Με την οικογένεια σας η μονος …
Με την γυναίκα θα ήθελα να φορτώσω την μοτοσυκλέτα και να πάρω παραμάζωμα τα Ελληνικά νησιά... Προσωπικά, ονειρεύομαι μία μοτογυροβολιά της Μεσογείου, διαχρονικά...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με την γυναίκα θα ήθελα να φορτώσω την μοτοσυκλέτα και να πάρω παραμάζωμα τα Ελληνικά νησιά... Προσωπικά, ονειρεύομαι μία μοτογυροβολιά της Μεσογείου, διαχρονικά...
Για τα νησιά θα χρειαστείς ιστιοπλοϊκό ....αρκουδιαρη φίλε μου:D
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Για τα νησιά θα χρειαστείς ιστιοπλοϊκό ....αρκουδιαρη φίλε μου:D
Και με τα βαπόρια της γραμμής βολεύομαι, αλλά στο ιστιοπλοϊκό δεν λέω όχι...
 

Vamael

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα,Καρυά Βοιωτίας,Ορχομενός,Λιβαδειά
Όνομα
Μχάλης Βαμβακούσης
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 Abs
Το όνειρο είναι να ακολουθήσω τα παράλια της Μεσογείου και να φτάσω μέχρι ακτές Ατλαντικού, χαλαρά, με τις ανέσεις μου, αλλά επειδή οικονομικά δεν πρόκειται να βγει με δύο παιδιά και ένα τρίτο να έρχεται, θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αν καταφέρω να ξεκλέψω 2-3 μέρες και να επισκεφθώ την Καστοριά και την Ιεροπηγή και από εκεί το φυλάκιο του Αγίου Ιωάννη (αν θυμάμαι καλά) όπου ήμουν φαντάρος το 1992.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Προσωπικα με 3 φιλους κανονιζαμε Ρουμανια αλλα δυστυχως,ο ενας πουλησε το μηχανακι,ο αλλος ειναι ναυτικος και τωρα βρισκετε Αμερικη και ενας θεος ξερει ποτε θα γυρισει,εμενα τελικα δεν με καλυπτει το διπλωμα για εκτος Ελλαδος οποτε τελικα θα ονειρευτω οτι ταξιδευω Ρουμανια-Τρανσφαραγκαν κλπ κλπ ...
Αλλα σιγουρα θα κανουμε κατι εντος συνορων με μηνανες-μονοκαυλωτοι...εεεε μονοκαβαλοι εννοουσα!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα ηθελα να παω στο σταλινγκραντ βολευομαι ομως και με το γιβραλταρ αν και θα μου αρεσε και η φωλια του αετου καπου αναμεσα στην γερμανια και αυστρια δε θα ελεγα οχι ομως και για βουλγαρορουμανια
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρουμανία που μας ξέφυγε φέτος το καλοκαίρι με το ξενέρωμα των capital control, με φιλαράκια ή Σικελία με τη γυναίκα....

Οπουδήποτε ή οτιδήποτε άλλο κάτσει είναι ευπρόσδεκτο φυσικά....



edit: αν μιλάμε γενικά για όνειρα... σίγουρα Νορντκαπ (μόνος ή με φίλους ή ακόμα όλη η παρέα που έλεγε και ο Μητσάρας), μέχρι Πορτογαλία και Route 66 (αφού μας μπρίζοσε ο φίλος που το ανέφερε)
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
αν δωσει ο Γιαραμπης αρχες Μαη εχει Ρουμανια για 1 εβδομαδα.
αν οχι με βλεπω 2-3μερες στα περιξ της ορεινης Πελλοπονησου με τον Μαθοσαλα!!:ok:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
αν δωσει ο Γιαραμπης αρχες Μαη εχει Ρουμανια για 1 εβδομαδα.
αν οχι με βλεπω 2-3μερες στα περιξ της ορεινης Πελλοπονησου με τον Μαθοσαλα!!:ok:
Γυρο Πελοπονησσου εκανα περυσι 4μερες...απλα απιστευτα σαν πρωτο μεγαλο ταξιδι εκτος Κρητης με παρεα...ανετα ξαναπαω και 2 και 3 φορες!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γεωργία Αρμενία Αζερμπαϊτζάν. Οργανώνεται απο τωρα για τέλος Μαΐου!!αι να δούμε!
αν δεν τελιωσεις το φετινο ταξιδιωτικο δεν εχετε να πατε πουθενα!!!:D
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Γυρο Πελοπονησσου εκανα περυσι 4μερες...απλα απιστευτα σαν πρωτο μεγαλο ταξιδι εκτος Κρητης με παρεα...ανετα ξαναπαω και 2 και 3 φορες!!
μωρε το ξερω,απο τον Μορια ειμαι.απλα αυτος ο ''φουστης'' ο Πατρινος εχει ανακαλυψει κατι απιστευτες γωνιες που ουτε τις εχουμε παρει χαμπαρι...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θελω να παω Θιβετ με το GS μου :secret:...και καλη χωματινη παρεα που να γουσταρει εξισου...:woot:

ξερω οτι ONEIΡEYOMAI αλλά δε γ@μιεται λες κι αν δεν ονειρευομαι θα παω πιο ευκολα;...Οποτε ας υπαρχει εκει πανω ψηλα στη σκεψη μου και...(το ξαναπα ε;..:p)δε γ@μιεται...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΘΙΒΕΤ ΜΕ ΤΟ GS ΜΟΥ...ΘΕΛΩ:secret:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
θα ηθελα να παω στο σταλινγκραντ βολευομαι ομως και με το γιβραλταρ αν και θα μου αρεσε και η φωλια του αετου καπου αναμεσα στην γερμανια και αυστρια δε θα ελεγα οχι ομως και για βουλγαρορουμανια
τουλαχιστο εισαι ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ!!!Λες...με αλλα λογια,θα ξεκινησω για κάπου και ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ θα βρεθω καπου...πολυ αλλου...:D:roflmao::roflmao::roflmao:...ΣΕ ΠΑΩ ΛΕΜΕ!!!:hailbig:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Τα κυρια ονειρα τα ειδα απο κοντα εστω κ χωρις το GS μου για παρεα.Τωρα ερχεται η ωρα της Ανατολης κ η επαφη με τους εκει πολιτισμους.Αισθανομαι οτι κ απο εκει θα φερω πολυτιμες γνωσεις που θα κουμπωσουν στον τροπο και τη μεχρι τωρα σταση ζωης μου ..Οτι πρεπει για ονειρο δηλαδη.Κι οσον αφορα τη μηχανη μου θα την παρω μεχρι εκει ..που να μπορει να με φερει πισω σε συνολο 15 μερες!

adv phone
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγω θα ηθελα ενα πολυ ωραιο γυρο, στην ομορφη Ηπειρο, στην ατελειωτη Μακεδονια, και στην Θρακη μας!
Βορεια Ελλαδα δηλαδη, που εχω παει ελαχιστες φορες και απο λιγο χρονο.
Ενα εικοσαημερο αν ειχα για αρχη, καλα θα ηταν.
Πολυ ωραιο ομως για να βγει αληθινο.....
 
Top Bottom