Για το ADVtrOFFy όσοι θένε να κατέβουν χωμάτινα την Παρασκευή.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φαντάζομαι πως δεν θα επιλεγεί η Ολυμπία οδός, αλλά ο παλιός ο επαρχιακός, οπότε τα 110 είναι μάλλον καλά...
Καλό είναι να είμαστε κατά τις 10 στο Κιάτο Παντελή, από εθνική είναι καλυτερα.
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Giorgopro προτιμάς πιο γρήγορα ή πιο αργά? Αν έρχεσαι με 640 μπορούμε να πάμε παρέα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Πιθανόν να ακολουθήσω κι εγώ μέχρι το Κιάτο, που θα χωρίσουν οι δρόμοι μας και θα ξανασυναντηθούν στη ταβέρνα.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Προσπαθω να αλλαξω το εταιρικο ταξιδι για να το προλαβω....

Λετε με το διχρονο (CRM250) να μπορω να ακολουθησω....

τελευταιο διχρονο ταξιδι το εκανα το 1990 με ενα Suzuki TS50!!!!
αλλά ουτε η μεση, ουτε τα ποδια ουτε η ορεξη μου ειναι ιδια με ενος 15χρονου πλεον...!!!!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Προσπαθω να αλλαξω το εταιρικο ταξιδι για να το προλαβω....

Λετε με το διχρονο (CRM250) να μπορω να ακολουθησω....

τελευταιο διχρονο ταξιδι το εκανα το 1990 με ενα Suzuki TS50!!!!
αλλά ουτε η μεση, ουτε τα ποδια ουτε η ορεξη μου ειναι ιδια με ενος 15χρονου πλεον...!!!!
Εννοείς να φτάσεις Κιάτο με το δίχρονο?

Αν το κάνεις αυτό θέλω να το γράψεις σε βίντεο να το έχουμε για ντοκιμαντέρ o_O:laugh::laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προσπαθω να αλλαξω το εταιρικο ταξιδι για να το προλαβω....

Λετε με το διχρονο (CRM250) να μπορω να ακολουθησω....

τελευταιο διχρονο ταξιδι το εκανα το 1990 με ενα Suzuki TS50!!!!
αλλά ουτε η μεση, ουτε τα ποδια ουτε η ορεξη μου ειναι ιδια με ενος 15χρονου πλεον...!!!!
Έλα με το μεγάλο να το ευχαριστηθείς
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Προσπαθω να αλλαξω το εταιρικο ταξιδι για να το προλαβω....

Λετε με το διχρονο (CRM250) να μπορω να ακολουθησω....

τελευταιο διχρονο ταξιδι το εκανα το 1990 με ενα Suzuki TS50!!!!
αλλά ουτε η μεση, ουτε τα ποδια ουτε η ορεξη μου ειναι ιδια με ενος 15χρονου πλεον...!!!!
Τι άλλες επιλογές έχεις;
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Υπάρχει κανένας τρόπος να νοικιάσουμε λέτε κανένα βαν για μικρότερα μηχανάκια που θέλουν να ακολουθήσουν?
Προσωπικά δεν θα με χαλούσε (σε νορμαλ κόστος) και ίσως το σκεφτόμουνα για το Αθήνα Κιάτο και την επιστροφή. Έχω και έναν φίλο με enduro που πιθανόν να ερχότανε έτσι επίσης..
Αν από την άλλη το κόστος είναι απαγορευτικό, θα βάλουμε κανένα ποδηλατικό βρακάκι και θα ακολουθήσουμε...Αντώνη το κάνουμε και ολοήμερο :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Υπάρχει κανένας τρόπος να νοικιάσουμε λέτε κανένα βαν για μικρότερα μηχανάκια που θέλουν να ακολουθήσουν?
Προσωπικά δεν θα με χαλούσε (σε νορμαλ κόστος) και ίσως το σκεφτόμουνα για το Αθήνα Κιάτο και την επιστροφή. Έχω και έναν φίλο με enduro που πιθανόν να ερχότανε έτσι επίσης..
Αν από την άλλη το κόστος είναι απαγορευτικό, θα βάλουμε κανένα ποδηλατικό βρακάκι και θα ακολουθήσουμε...Αντώνη το κάνουμε και ολοήμερο :D
Ωραία ιδέα απλά στην επιστροφή θα πρέπει να γυρίσεις εκεί που θα αφήσεις το βανακι.

Ο Κωστής XR Maniac είχε νοικιάσει νομίζω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπάρχει κανένας τρόπος να νοικιάσουμε λέτε κανένα βαν για μικρότερα μηχανάκια που θέλουν να ακολουθήσουν?
Προσωπικά δεν θα με χαλούσε (σε νορμαλ κόστος) και ίσως το σκεφτόμουνα για το Αθήνα Κιάτο και την επιστροφή. Έχω και έναν φίλο με enduro που πιθανόν να ερχότανε έτσι επίσης..
Αν από την άλλη το κόστος είναι απαγορευτικό, θα βάλουμε κανένα ποδηλατικό βρακάκι και θα ακολουθήσουμε...Αντώνη το κάνουμε και ολοήμερο :D
Υπαρχει η vanrent και ο Μεμος....που εχω νοικιασει εγω και περα απο την ευκολια, αν ειστε 3 ατομα συμφερει και οικονομικα.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Έλα με το μεγάλο να το ευχαριστηθείς
Τι άλλες επιλογές έχεις;
Μπορω να ερθω με το μεγαλο-το ξερεις...
εχω λαστιχο 50/50 αλλα ειναι λιγο ταλαιπορια....

με το μικρο θα κανω τα σουζακια μου, τα αλματακια κλπ....

Αν και την βλεπω την δουλεια......μαλλον για το GSακι
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Εννοείς να φτάσεις Κιάτο με το δίχρονο?

Αν το κάνεις αυτό θέλω να το γράψεις σε βίντεο να το έχουμε για ντοκιμαντέρ o_O:laugh::laugh:
Δεν ειμαστε για τετοια συνονοματε....


το μηχανακι θα παει.....εγω ΔΕΝ.....

:yew::friendship:

εκτος και εαν η διοργανωτες κανονισουν 3ωρο μασαζακι με την Σβετλανα....
τοτε να το σκεφτω...
:ll:
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Υπαρχει η vanrent και ο Μεμος....που εχω νοικιασει εγω και περα απο την ευκολια, αν ειστε 3 ατομα συμφερει και οικονομικα.
Μέμος εννοείς Κέμος?Θυμάσαι μήπως κόστος στο περίπου για βανάκι/αγροτικό που να χωράει 3 μηχανάκια (enduro size)?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μέμος εννοείς Κέμος?Θυμάσαι μήπως κόστος στο περίπου για βανάκι/αγροτικό που να χωράει 3 μηχανάκια (enduro size)?
Σωστος ....κεμος στην Θηβών.
70-90 την ημερα νομίζω .
Πλεονέκτημα στην vanrent ότι στην επιστροφή γυρίζεις ότι ώρα θέλεις
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Προσπαθω να αλλαξω το εταιρικο ταξιδι για να το προλαβω....

Λετε με το διχρονο (CRM250) να μπορω να ακολουθησω....

τελευταιο διχρονο ταξιδι το εκανα το 1990 με ενα Suzuki TS50!!!!
αλλά ουτε η μεση, ουτε τα ποδια ουτε η ορεξη μου ειναι ιδια με ενος 15χρονου πλεον...!!!!
Αντωνη μην με βαζεις στην πριζα .... Επειδη το πρωτο μου tour ηταν με CRM (μεχρι Ζηρεια ) με επιστροφη απο Καλαβρυτα ασφαλτο (εθ.οδο) δεν θα πω οτι κουραστηκα αλλα οτι επαιζα. Ολα τα μηχανακια της παρεα ηταν 950 και 990 στην ασφαλτο σφαιρα στο χωμα χελωνες ..
Αν ακολουθήσεις παρεα που παει 80-100χλμ δεν θα εχεις προβλημα. Αν δεν μπεις και καθολου Εθν.οδο ακομα καλυτερα.
Το μονο προβλημα σου ειναι το λαδι και τα σκληρα- μαλακα σου μορια..
Περυσι τα παιδια με μικρα μηχανακια ανεβηκαν Λαρισα οδικως οποτε το μονο πρεπει να σκεφτεσαι λιγο οι αλλαγες στις ταχυτητες μην το κολλησεις.
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Ανάπηροι,δίχρονοι,γραναζωμένοι-μπριζωμένοι
με ταχύτητες 90-95 φεύγουμε νωρίτερα και
συναντιώμαστε στο Κιάτο με τους υπερηχητικούς.
 

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Αντωνη μην με βαζεις στην πριζα .... Επειδη το πρωτο μου tour ηταν με CRM (μεχρι Ζηρεια ) με επιστροφη απο Καλαβρυτα ασφαλτο (εθ.οδο) δεν θα πω οτι κουραστηκα αλλα οτι επαιζα. Ολα τα μηχανακια της παρεα ηταν 950 και 990 στην ασφαλτο σφαιρα στο χωμα χελωνες ..
Αν ακολουθήσεις παρεα που παει 80-100χλμ δεν θα εχεις προβλημα. Αν δεν μπεις και καθολου Εθν.οδο ακομα καλυτερα.
Το μονο προβλημα σου ειναι το λαδι και τα σκληρα- μαλακα σου μορια..
Περυσι τα παιδια με μικρα μηχανακια ανεβηκαν Λαρισα οδικως οποτε το μονο πρεπει να σκεφτεσαι λιγο οι αλλαγες στις ταχυτητες μην το κολλησεις.

Kαλα τα λες

απο την αρχη εγραψα οτι το μηχανακι παει...

εγω δεν παω....μακρια ασφαλτο με την σελα σανιδα...

σιγουρα στο χωμα θα το χαρω πολυ, οπως καθε ΣΚ ....

Εχω χρονο για περισυλλογη....
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εντάξει ρε μη φρικαρετε με τη μέση ωριαία, μια ώρα είναι το Κιάτο δεν πάμε Καρπενήσι....

Θα δούμε τι παρεάκι είμαστε μόλις ζυγώνουν οι μέρες και αναλόγως ρυθμίζουμε την ώρα αναχώρησης.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παιδιά έχει πέσει στα βουνά της Κορινθίας και Αρκαδίας μπόλικο χιόνι. Ελπίζω ως τα τέλη Απρίλη να μην ξανα-ρίξει γιατί θα έχουμε θέματα.

Θα δείξει.
 
Top Bottom