Για KTM 950 adv

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εκτός από τα κάγκελα, σκέφτομαι να αλλάξω και τα Mt90 που έχει τώρα και να βάλω κάτι πιο χωμάτινο, αλλά πάντα με δεδομένη την καθημερινή αστική χρήση των 20-30χλμ...
στα εντελώς διαφορετικά μηχανάκια που είχα και πάντα με τον χεσμένο/άπειρο τρόπο οδήγησής μου...
τα wild στο v-strom με είχαν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο
τα shink E804/805 τα είχα το 640 και μου άρεσαν πολύ

σκέφτομαι (χωρίς να ξέρω καθόλου διαθεσιμότητα):
tkc80 εμπρός και
mitas e09 /E07+ , dunlop d908 rally raid
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο τύπος στο βίντεο με το 790 και το 390, έλεγε για 80 εμπρός και rocks πίσω.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εκτός από τα κάγκελα, σκέφτομαι να αλλάξω και τα Mt90 που έχει τώρα και να βάλω κάτι πιο χωμάτινο, αλλά πάντα με δεδομένη την καθημερινή αστική χρήση των 20-30χλμ...
στα εντελώς διαφορετικά μηχανάκια που είχα και πάντα με τον χεσμένο/άπειρο τρόπο οδήγησής μου...
τα wild στο v-strom με είχαν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο
τα shink E804/805 τα είχα το 640 και μου άρεσαν πολύ

σκέφτομαι (χωρίς να ξέρω καθόλου διαθεσιμότητα):
tkc80 εμπρός και
mitas e09 /E07+ , dunlop d908 rally raid
Τα continental έχουν εκτινάξει τον τιμοκατάλογο τούς στην στρατόσφαιρα εδώ και κανα εξάμηνο... καλή τύχη με την διαθεσιμότητα... εγώ περίμενα 3 μήνες το AX41 και ήρθε μόνο το μπροστινό χτες. Το πίσω άγνωστο πότε θα μας κάνει τη χάρη. Επαρχία rules...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εκτός από τα κάγκελα, σκέφτομαι να αλλάξω και τα Mt90 που έχει τώρα και να βάλω κάτι πιο χωμάτινο, αλλά πάντα με δεδομένη την καθημερινή αστική χρήση των 20-30χλμ...
στα εντελώς διαφορετικά μηχανάκια που είχα και πάντα με τον χεσμένο/άπειρο τρόπο οδήγησής μου...
τα wild στο v-strom με είχαν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο
τα shink E804/805 τα είχα το 640 και μου άρεσαν πολύ

σκέφτομαι (χωρίς να ξέρω καθόλου διαθεσιμότητα):
tkc80 εμπρός και
mitas e09 /E07+ , dunlop d908 rally raid
Έχε υπόψη ότι το πίσω με τακούνι θα το "τελειώσει" πολύ σύντομα.
Βάλε ένα tkc-80 εμπρός και πίσω κάποιο από αυτά που αναφέρεις.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπροστά το TKC80 είναι αυτό που ψάχνεις.
Πίσω εγώ θα πήγαινα σε mitas 07 το παλιό το ορθόδοξο, η το 07+.

Βεβαια κανένα δε θα βρεις, οπότε τι κάθεσαι και σκας;

Μπορείς να δοκιμάσεις και τα Karoo Street ζευγάρι μπρος πίσω, αλλά στα γλιστερα βρεγμένα χώματα ίσως γλιστράνε παραπάνω απ'οσο θα θέλεις. Στο στεγνό χωμα είναι πολύ καλό ελαστικό, αρκετά καλύτερο από το pirelli STR.
Στην άσφαλτο πολύ καλό επίσης και στο βρεγμενο, απλά έχει έντονο θόρυβο στα 90-110 χαω.

Νομίζω για σεζόν Απρίλη - Οκτώβρη είναι τίμιο ονοφάδικο λαστιχο. Αυτά έχω τώρα στο 990 και με αυτά θα το πουλήσω.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Σχετικά με τις Leo Vince:

Δεν ξέρω αν έχεις δει εδώ

Αν έχεις τις συγκεκριμένες, έχουν τάπες και στο τελικό αλλά και κάποια έξτρα δισκάκια που μπαίνουν ανάμεσα από το δίχαλο και το τελικό ώστε να "προσαρμόσεις" το φίμωμα κατά το δοκούν. Προσωπικά, τις θεωρώ ανώτερες από τις akrapovic γιατί δίνουν και το δίχαλο (μειον λίγο βάρος, συν βελτιωμένη εμφάνιση και κατάργηση του συστήματος δεσίματος με βίδες), δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα από ποιότητα κατασκευής, δεν είναι όμως τιτανίου. Έχουν όμως κάρμπον καπάκι!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Συνδιασμό TKC80 με mitas E07+ φοράω εγώ στο 800. Τίμιος συμβιβασμός. Καλό στην άσφαλτο, όχι πολύ θόρυβος, μέτρια αίσθηση και ασφάλεια θα έλεγα στο βρεγμένο, καλή αντοχή στα χιλιόμετρα και στο χώμα καλά σε όλα πλην της λάσπης.

τώρα βέβαια εσύ να βάλεις κάτι πιο επιθετικό που το χεις και για κάθε μέρα δύσκολο το βλέπω. Ίσως και ένα Anakee wild ξέρω γω μέχρι εκεί.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Tο TKC80 το μπροστά, πασχίζει στη λάσπη;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Tο TKC80 το μπροστά, πασχίζει στη λάσπη;
Πασχίζει περισσότερο από ένα MT21 αλλά λιγότερο από ένα 07/+.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Tο TKC80 το μπροστά, πασχίζει στη λάσπη;
Πασχίζει ως υποφέρει.. Δε ξέρω εμένα και στο 640 ακόμα αλλά και στο 800 που το φοράω τώρα, στη λάσπη είναι σχεδόν τραγωδία το TKC80. Ντάξει θα περάσεις αλλά πρέπει να πας κότα. Ας πει ο Doc.DD σε πρόσφατη μας βόλτα που σε κάποια σημεία είχε λασπουριές πόσες πήγαμε να μαζέψουμε και ειδικά μία έκανα τον κασκαντέρ να μη φύγω κάτω.

Το έχω όμως επάνω καθώς και στην άσφαλτο είναι καλό και χιλιόμετρα μπροστά βγάζει και θόρυβο δεν έχει και κραδασμό και σε κάθε άλλο έδαφος εκτός ασφάλτου θα πάει καλά μέχρι να βρει λάσπη. Αν κάποιος σκοπεύει να πάει σε λασπωμένα κομμάτια πολλά να το ξέρει.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Σε κάποια κομμάτια όντως το tkc σου έδινε ένα σασπένς ένα καρδιοχτυπι λίγο αλατοπίπερο βρε αδερφέ, αλλά στην άσφαλτο βάζεις και τ αυτιά κατω
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Πασχίζει ως υποφέρει.. Δε ξέρω εμένα και στο 640 ακόμα αλλά και στο 800 που το φοράω τώρα, στη λάσπη είναι σχεδόν τραγωδία το TKC80. Ντάξει θα περάσεις αλλά πρέπει να πας κότα. Ας πει ο Doc.DD σε πρόσφατη μας βόλτα που σε κάποια σημεία είχε λασπουριές πόσες πήγαμε να μαζέψουμε και ειδικά μία έκανα τον κασκαντέρ να μη φύγω κάτω.

Το έχω όμως επάνω καθώς και στην άσφαλτο είναι καλό και χιλιόμετρα μπροστά βγάζει και θόρυβο δεν έχει και κραδασμό και σε κάθε άλλο έδαφος εκτός ασφάλτου θα πάει καλά μέχρι να βρει λάσπη. Αν κάποιος σκοπεύει να πάει σε λασπωμένα κομμάτια πολλά να το ξέρει.
Σκεφτόμουν συνδυασμό ΤKC 80 εμπρός με e09 πίσω για πιο σκληροπυρηνικά πράγματα μιας και λένε ότι το μπροστινό e09 είναι τραγωδία παντού.
Αν και με τουριστικό έως φλώρικο ρυθμό που τα πάω, σε στεγνή άσφαλτο είναι σαν κλάσσικό τακουνάτο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σκεφτόμουν συνδυασμό ΤKC 80 εμπρός με e09 πίσω για πιο σκληροπυρηνικά πράγματα μιας και λένε ότι το μπροστινό e09 είναι τραγωδία παντού.
Αν και με τουριστικό έως φλώρικο ρυθμό που τα πάω, σε στεγνή άσφαλτο είναι σαν κλάσσικό τακουνάτο.
Τι χρήση έχεις στο μυαλό σου? Το έχεις και για καθημερινό? Ταξίδια ασφάλτινα? Χώμα ας πούμε advtroffy και γενικά καλό χώματακι?
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Xώμα όσο μπορεί να πάει ένα Tenere 660.
Πίσω έχω 2η ζάντα με ασφάλτινο για να εναλλάσω.
Μπροστινό θέλω κάτι για πιο μπαλαντέρ όταν πάω κανένα ταξιδάκι πέραν του χώματος.
Καθημερινό 1 φορά το μήνα και αν.
 

Spiros 00

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
ktm 640 adventure 1997
ktm 990 adventure s 2007
honda z50r 1984
Τελευταια φορά είχα βάλει τα tkc εμπρος και karoo πίσω. Πολύ ωραίος συνδυασμός στο χώμα, ακόμα και σε λασπωμένα κομμάτια. Το karoo στη βρεγμένη άσφαλτο γλιστρούσε όπως όλα τα χωμάτινα ελαστικά ωστόσο. Στην εθνική ελάχιστους κραδασμούς και μεγάλη αντοχή στα χλμ σε αντίθεση με πιο παλακά ελαστικά.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
HackmaN Νίκο και εγώ tkc80 φοράω μπροστά στην λάσπη θέλει προσοχή,να πας αργά αλλά θα περάσεις,για το χώμα που κάνω εγώ είναι άριστο,στην άσφαλτο θέλει προσοχή στην βροχή όπως όλα τα τακουνατα για τον χαρακτήρα των μεσαίων on off που θα κάνουν και ασφάλτινα χιλιόμετρα από εθνική έως στριφτερα επαρχιακά κομμάτια είναι ταμάμ για εμένα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Xώμα όσο μπορεί να πάει ένα Tenere 660.
Πίσω έχω 2η ζάντα με ασφάλτινο για να εναλλάσω.
Μπροστινό θέλω κάτι για πιο μπαλαντέρ όταν πάω κανένα ταξιδάκι πέραν του χώματος.
Καθημερινό 1 φορά το μήνα και αν.
Βάλε ένα tkc80 και θα το δεις στη πράξη αν σε καλύπτει λάσπη. Σε όλα τα υπόλοιπα θα σε καλύψει σίγουρα. Όχι μαγκιές όμως στο βρεγμένο.
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
HackmaN Νίκο και εγώ tkc80 φοράω μπροστά στην λάσπη θέλει προσοχή,να πας αργά αλλά θα περάσεις,για το χώμα που κάνω εγώ είναι άριστο,στην άσφαλτο θέλει προσοχή στην βροχή όπως όλα τα τακουνατα για τον χαρακτήρα των μεσαίων on off που θα κάνουν και ασφάλτινα χιλιόμετρα από εθνική έως στριφτερα επαρχιακά κομμάτια είναι ταμάμ για εμένα.
Σε έχω δει ρε! Τί μου το λες; :p

Βάλε ένα tkc80 και θα το δεις στη πράξη αν σε καλύπτει λάσπη. Σε όλα τα υπόλοιπα θα σε καλύψει σίγουρα. Όχι μαγκιές όμως στο βρεγμένο.
Θα είναι το επόμενό μου κατά 95% (αν βρω διαθέσιμο) αλλά το είχα απορία αν όντως κάποιος είχε κάνει τη σύγκριση σε σχέση με ένα Mitas Ε09 μπροστινό που είναι παρόμοια χάραξη.

Υ.Γ. Στη λάσπη ούτως ή άλλως σαν κότα πάω με 200 κιλά μηχανάκι.:hungover:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μιας 09 μπροστινό έχω βάλει εγώ μετά από τκς80 και άρπαξα μια καλή στην προτελευταία φολοη γιατί μπυ έφυγε το μπροστινό μπίγκ τάιμ
 
Top Bottom