Γνωμες για αγορα 1150gs

babouinos

Μέλος
Όνομα
μπαμπης
Μοτό
xrv750 - k100
Καλημερα στην παρεα
.Σκεφτομαι να χτυπησω 1150gs , μιας και δεν ειχα ποτε μποξερ, και υπαρχειι ενα του 2001 με 31.000χλμ πραγματικα.Το μηχανακι το γνωριζω ειναι απο γνωστο σε επαρχια.
Η συγκεκριμενη μοτο κυκλοφορει ελαχιστα και μονο τα καλοκαιρια.Και σιγουρα σερβις ετησια δεν παιζουν μιας και ο ιδιοκτητης ειναι στην κατηγορια των "'ασχετων""

Ακουω γνωμες
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αν δεν κινειται η μηχανη θα σου βγαλει την ψυχη να την στρωσεις.Θελουν τσιμουχες και ενα σωρο αλλα μπριρμπιλικια αλλαγμα γιατι εχουν ξεραθει απο την αχρηστεια.

Αν δεν σε ενοχλει αυτο και αν εισαι τυχερος και ειναι με το απλο abs,γιατι οχι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

babouinos

Μέλος
Όνομα
μπαμπης
Μοτό
xrv750 - k100
Αν δεν κινηται η μηχανη θα σου βγαλει την ψυχη να την στρωσεις.Θελουν τσιμουχες και ενα σωρο αλλα μπριρμπιλικια αλλαγμα γιατι εχουν ξεραθει απο την αχρηστεια.

Αν δεν σε ενοχλει αυτο και αν εισαι τυχερος και ειναι με το απλο abs,γιατι οχι?
καλημερα...το γνωριζω απο πρωτο χερι , πηρα μια k100lt του 1986 με 23.000χλμ απο ακινησια με 19ετων λαστιχα(απατητα) και στο πρωτο εξαμηνο εβγαλε οτι διαρροη μπορει να υπαρχει σε μια μοτο...ΟΛΑ. και στα bmw εχει πολλα
Απλα αυτη κουνιεται τα καλοκαιρια...και σκεφτομαι μηπως ειναι οκ..αλλιως ναι δε λεει
Απλο ABS εχει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
καλημερα...το γνωριζω απο πρωτο χερι , πηρα μια k100lt του 1986 με 23.000χλμ απο ακινησια με 19ετων λαστιχα(απατητα) και στο πρωτο εξαμηνο εβγαλε οτι διαρροη μπορει να υπαρχει σε μια μοτο...ΟΛΑ. και στα bmw εχει πολλα
Απλα αυτη κουνιεται τα καλοκαιρια...και σκεφτομαι μηπως ειναι οκ..αλλιως ναι δε λεει
Απλο ABS εχει
Αν εχει απλο abs κανε την καρδια σου πετρα και προχωρα.:yew:


ΥΓ Τουλαχιστον εγω αυτο θα εκανα.
 

alexandrosgs

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλοίκη Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
bmw r1150gs
Καλησπέρα.

Έχω ένα τέτοιο με 183.000χλμ.
Έλειπα το 2018 στο εξωτερικό και τη άφησα στο γκαράζ με την μπαταρία εκτός.

Μέσα στο 2019 που τις έκανα καμιά 15.000 μου έβγαλε ότι δε μου είχε βγάλει 13 χρόνια που την έχω. Με άφησε ακόμη και στο δρόμο!

Εγώ στη θέση σου θα την έπαιρνα γιατί είναι πραγματικά αθάνατη η μηχανή. Απλά α είσαι προετοιμασμένος να πληρώσεις κάτι παραπάνω στη συνέχεια για να τη συνεφέρεις. Αν την πάρεις σε σχετικά χαμηλή τιμή πιστεύω ότι αξίζει.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μεγάλη κουβέντα άνοιξες. Τιμή ξέρουμε?
 

babouinos

Μέλος
Όνομα
μπαμπης
Μοτό
xrv750 - k100
Καλησπέρα.

Έχω ένα τέτοιο με 183.000χλμ.
Έλειπα το 2018 στο εξωτερικό και τη άφησα στο γκαράζ με την μπαταρία εκτός.

Μέσα στο 2019 που τις έκανα καμιά 15.000 μου έβγαλε ότι δε μου είχε βγάλει 13 χρόνια που την έχω. Με άφησε ακόμη και στο δρόμο!

Εγώ στη θέση σου θα την έπαιρνα γιατί είναι πραγματικά αθάνατη η μηχανή. Απλά α είσαι προετοιμασμένος να πληρώσεις κάτι παραπάνω στη συνέχεια για να τη συνεφέρεις. Αν την πάρεις σε σχετικά χαμηλή τιμή πιστεύω ότι αξίζει.
Καλησπερα φιλε και καλες γιορτες.
Δε νομιζω να φταιει ο ενας χρονος που εκατσε για τοσες ζημιες, ειναι και πολλα τα χλμ.
Να πω την αληθεια εχω λιγο τρομαξει με την φθορα στο pressdirect..απο search σε forum.Το προβλημα υπαρχει...μεχρι και πατενταρισμενο δισκο εχουν βγαλει με μακρυτερο καρε για σωστη εφαρμογη.Στο 1100 με 5αρι σασμαν δεν υφισταται , ειναι σαν τα παλια Κ.Ειχα 2 Κ100 και 1 Κ1100, και το καρε ηταν αψογο παρα τα χλμ..
Εσενα τι προβληματα εβγαλε?...By the way 3.800 μου τη δινει, θελει και λαστιχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Καλησπερα φιλε και καλες γιορτες.
Δε νομιζω να φταιει ο ενας χρονος που εκατσε για τοσες ζημιες, ειναι και πολλα τα χλμ.
Να πω την αληθεια εχω λιγο τρομαξει με την φθορα στο pressdirect..απο search σε forum.Το προβλημα υπαρχει...μεχρι και πατενταρισμενο δισκο εχουν βγαλει με μακρυτερο καρε για σωστη εφαρμογη.Στο 1100 με 5αρι σασμαν δεν υφισταται , ειναι σαν τα παλια Κ.Ειχα 2 Κ100 και 1 Κ1100, και το καρε ηταν αψογο παρα τα χλμ..
Εσενα τι προβληματα εβγαλε?...By the way 3.800 μου τη δινει, θελει και λαστιχα
3800ε?ψηλο το ποσο.....
 

alexandrosgs

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλοίκη Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
bmw r1150gs
...
Εσενα τι προβληματα εβγαλε?...By the way 3.800 μου τη δινει, θελει και λαστιχα
  1. Γλίστρα καδένας, (άλλαξα και τεντωτήρες)
  2. Ντίζες γκαζιού
  3. Ατέρμονα κοντέρ
  4. ρουλεμάν μετάδοσης (αυτό με άφησε στα ορεινά της Πελοποννήσου)
  5. Σωληνάκι πίσω φρένου (σε ταξίδι με άφησε χωρίς πίσω φρένο)
Αυτά.

Ως τα 168.000χλμ - από ότι θυμάμαι - εκτός από αναλώσιμα είχα αλλάξει ένα TPS, ένα τσιμουχάκι στη μετάδοση και τα σωληνάκια των εμπρός φρένων.
Σκέψου ότι ο δίσκος συμπλέκτη είναι ακόμη μαμά!

Τα 4.000 που ζητάει δε τα λες και λίγα για μηχανάκι 20 χρονών.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Καλημερα στην παρεα
.Σκεφτομαι να χτυπησω 1150gs , μιας και δεν ειχα ποτε μποξερ, και υπαρχειι ενα του 2001 με 31.000χλμ πραγματικα.Το μηχανακι το γνωριζω ειναι απο γνωστο σε επαρχια.
Η συγκεκριμενη μοτο κυκλοφορει ελαχιστα και μονο τα καλοκαιρια.Και σιγουρα σερβις ετησια δεν παιζουν μιας και ο ιδιοκτητης ειναι στην κατηγορια των "'ασχετων""

Ακουω γνωμες
Eίναι Καλαμάτα το 1150 αυτό?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Μαύρη Μαυρίλα πλάκωσε...

Πέρα από την πλάκα, γιατί να πάρεις ένα 1150 του '02 με 140.000κμ και με σερβο που έχει αποδειχθεί προβληματικό (με πολύ σημαντικές επιπτώσεις σε ενδεχόμενη βλάβη και επίσης σημαντικό κόστος επισκευής) όταν στα ιδια χρήματα βρίσκεις 1200 του' 07 (μια πενταετία μετά), με λιγότερα χιλιόμετρα και το βασικότερο είναι και καλύτερο σε όλα από το 1150;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μαύρη Μαυρίλα πλάκωσε...

Πέρα από την πλάκα, γιατί να πάρεις ένα 1150 του '02 με 140.000κμ και με σερβο που έχει αποδειχθεί προβληματικό (με πολύ σημαντικές επιπτώσεις σε ενδεχόμενη βλάβη και επίσης σημαντικό κόστος επισκευής) όταν στα ιδια χρήματα βρίσκεις 1200 του' 07 (μια πενταετία μετά), με λιγότερα χιλιόμετρα και το βασικότερο είναι και καλύτερο σε όλα από το 1150;
Ναι σε όλα, μόνο που για να πάρεις 07 με νορμάλ km θες κάνα δυο χιλιάρικα ακόμα.

Πολύ μαυρίλα όντως.

Γιατί άλλαξε όλα αυτά τα πράγματα? Και άξονα και κορώνα και άλλο μοτέρ o_O. Αν είναι όντως καινούργια μιλάμε για πολλά λεφτά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλημέρα
Επειδή έχω πληρώσει πολλά σε μοντιφιες ....οι οποίες μου μειωσανε τα χρήματα που είχα στην τσέπη και κανανε τους μηχανικούς και βενζιναδες λίγο πιο ευκατάστατους χωρίς να μου δώσουν κάτι παραπάνω !!!
Έτσι αποφάσισα να μην ξαναπειραξω τίποτα!!!!!!!!και να είμαι μακριά από εργαλεία τα οποία είναι με μοντιφικεσιονς
Δηλώνω ότι το παραπάνω είναι προσωπική μου γνώμη και δεν αποτελεί κανόνα !!!!
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Γενικά μπορώ να δώσω οριακά 5χιλ, και τώρα μπαίνω στο δίλημμα 1150gs adv ή 1200gs....
1150 κοιτάω να βρω με το απλό abs χωρίς σερβό και δύο μπουζί ανά κυλίνδρο και χωρίς παρα πολλά χιλιόμετρα πιστεύω με 5χιλ. Θα βρω...
1200 βρίσκω μόνο κάτι λίγα του 04-05 και δεν έχω ψάξει καθόλου τι ασθένειες έχουν τα συγκεκριμένα, σ αυτά τα λεφτά δλδ δεν βρίσκεις κάτι αξιοπρεπές, γνώμη μου πάντα...
Ηντα λέτε για το να
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αν ήταν να πάω σε 1150 adv θα πήγαινα στο παρακάτω..

Φαίνεται καλό, αλλά τα βαψίματα είναι από φθορές ή τα θέλω του ιδιοκτήτη.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Φαίνεται καλό, αλλά τα βαψίματα είναι από φθορές ή τα θέλω του ιδιοκτήτη.
Ποια βαψιματα λες Κώστα; Όχι ότι με ενδιαφέρει τώρα απλά το γλυκοκοιταζα κάποια στιγμή και δεν είχα αντιληφθεί κάτι.
 
Top Bottom