Γνωμες για αγορα 1150gs

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αν κάνεις συχνά ταξίδια μεγάλα, κουράζεσαι ελάχιστα και έτσι ανεβαίνει και η μ. Ο ταχύτητας.
Αν κάνεις ένα ταξίδι τον χρόνο, λογικό είναι να χρειάζεσαι πολλές στάσεις
Όλα είναι προπονηση
Ισχυει... Όσο παει ανεβαίνει ο μο ταχύτητας και λιγοστεύουν οι στάσεις, τουλαχιστον στην δίκη μου περίπτωση..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στον Γιάννη με το θεριό που έλεγε για 200ρες και 250ρες....δεν μίλησες?
Σου ετοιμάζει και βιδεο...έμαθα.

Πέρα από την πλάκα... Να ταξιδεύει όπως θέλει ο καθένας και αισθάνεται ασφαλής.
Και ας κοιμούνται τα μισά άλογα του μοτερ
Αυτά με τις 250άρες τα έλεγαν κάποιοι κάποτε σε άλλα μέρη μακρινά, δεν τους είδα να μπορούν να τα κρατήσουν σε ΕΟ ποτέ, οπότε εντάξει έχει πλάκα να ονειρεύεσαι ότι είσαι ο Ρόσι, έρχεται η πραγματικότητα άτσαλα να σε στρώσει. Καρδιές δεν χαλάσαμε πλην ελαχίστων περιπτώσεων (πχ "ταξιδιώτες" μόνο της ΕΟ ενώ είχε δρόμο με στροφές για τον ίδιο προορισμό) αλλά μάθαμε ότι δεν είναι μόνο οι κυνηγοί και οι ψαράδες.


Σόρι αλλά μία από βλακατοκ και μία από web αυτό το επεισόδιο το έχασα, ποιός Γιάννης πάει με 250 με ποιό θεριό; Γιατί τα δικά μου πάνε μεν, δεν μπορώ να πω ότι νιώθω και άνετα εκεί, αν με έβαζε κάποιος σε δρόμο με κυκλοφορία αντί για πίστα που τα είδα και μόνο εκεί πουθενά αλλού ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν κάνεις συχνά ταξίδια μεγάλα, κουράζεσαι ελάχιστα και έτσι ανεβαίνει και η μ. Ο ταχύτητας.
Αν κάνεις ένα ταξίδι τον χρόνο, λογικό είναι να χρειάζεσαι πολλές στάσεις
Όλα είναι προπονηση
Αυτό με την «προπόνηση» ξαναπες το!
Το ζω κάθε φθινόπωρο! Πάω στο χωριό (140χλμ απόσταση) και είμαι πιασμένος παντού! Αφού όλο το καλοκαίρι, δεν την καβαλάω σχεδόν καθόλου....
Πλέον, μόνο χειμώνα την δουλεύω! Ανάποδα πράγματα δηλαδή.....
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Με βάζετε σε σκέψεις, είναι διεθνής συνωμοσία για να στεναχωρήσετε τον gsmaniac ......αν είναι να πηγαίνετε σαν κρίπτον 135 μαμίσιο,
Άσε, δυο φορές μου έχει συμβεί αυτό:muted:.
Και τις δυο με κρίπτον! Η μια φορά μάλιστα ήταν δικαβαλο με ένα ζευγαράκι! Άκουγα μια εξάτμιση μανιασμένη να με πλησιάζει. Εγώ στην κοσμάρα μου με 110 όπως παντα :happy: ! Με πέρασε με «συνοπτικές» διαδικασίες ο πιτσιρικάς :fun!!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Άσε, δυο φορές μου έχει συμβεί αυτό:muted:.
Και τις δυο με κρίπτον! Η μια φορά μάλιστα ήταν δικαβαλο με ένα ζευγαράκι! Άκουγα μια εξάτμιση μανιασμένη να με πλησιάζει. Εγώ στην κοσμάρα μου με 110 όπως παντα :happy: ! Με πέρασε με «συνοπτικές» διαδικασίες ο πιτσιρικάς :fun!!!
Εσυ πρεπει να πινεις πολλούς καφεδες..... για να την παλεύεις με 110 σε εθνικη!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εσυ πρεπει να πινεις πολλούς καφεδες..... για να την παλεύεις με 110 σε εθνικη!!!!
Το έχω ξαναπεί και παλαιότερα:
Εάν δεν φορούσα κράνος στη μηχανή, με όλα τα πάσης φύσεως οχήματα που με προσπερνούν, (και όταν λέμε όλα, εννοούμε όλα :wacky:), τα μαλλιά μου απο τον αερα έπρεπε να πηγαίνουν προς τα εμπρός και όχι πίσω!!!!! :fun
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
έχεις μαλλιά όμως.

λες τελικά αυτό να είναι το φάρμακο για την φαλάκρα, το GS; Λάθος μηχανάκι πήρα πάλι;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν είχα δει πάνω από 195κλμ και τότε είμουν 65 κιλά. Κάποια στιγμή που κυνηγούσα κάτι 1200 κόντεψα να μείνω από μπενζίνα.
Δεν είναι μαμά το δικό μου και δεν θυμάμαι αν ήταν η φάση σε ίσιωμα ή κατωφέρεια στη Ιόνια οδό τότε που το είχα ανοίξει. Σίγουρα δεν είχε αέρα καθόλου.
Με είχε ξαφνιάσει ευχάριστα τότε η μπουμπού.

Πάντως σπάνια ανεβάζω πάνω από 160 και στην εθνική συνήθως ταξιδεύω 140-150 ξεκούραστα και γω και το 1150.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Φτανει ρε σεις...δεν μπορω αλλο...!!!!
Ο ενας 100-110...ο αλλος 120..ο τριτος 130-140....με τα θηρια...!!!!
Ελεγα οτι εγω παω αργα στην εθνικη....αλλα εσεις το τερματισατε...!!!!
Αχχ..που ειναι οι βολτες..με τον ερωτικο...τον skliro...τον Αλεξανδρο..με τα 1250..1190..Μουλτι....ανοιγανε 200+...τους εχανα...μετα σταματουσαν...να ελενξουν καποιο ΚΤΜ...τους εφτανα...κ παλι απο την αρχη. ....χαχαχα..!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
θα έχετε μηχανάκια που πάνε 250 και θα σας περνάνε τα κουλούρια στην ΕΟ

Ούτε ο γέροντας τέτοιες προφητείες πια.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
θα έχετε μηχανάκια που πάνε 250 και θα σας περνάνε τα κουλούρια στην ΕΟ

Ούτε ο γέροντας τέτοιες προφητείες πια.
Οχι ρε συ.....εγω σεβομαι την ιεραρχια....μαζι θα πηγαινουμε...!!!
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Θέλω να εξομολογηθώ ότι στα 42 χρόνια που έχω δική μου μοτοσυκλέτα , ποτέ δεν μου έκατσε on off . Ελπίζω να μην είναι λόγος αφορισμού και μπαναρίσματος.
Απορίες
Σε ταξίδι με 160 - 170 πως συμπεριφέρονται τα τρακτερωτά ; Τι έχει μείνει από τακούνι όταν φτάσεις χώμα ;
Μου έχουν πει για κάποιους , δεν τους ξέρω ούτε και εσείς πιστεύω , που βγαίνουν με supersport χωρίς πινακίδες γιατί δεν θέλουν δημοσιότητα και φωτογραφίσεις. Αυτοί δε , μου είπαν δεν το ξέρω , δεν σταματάνε σε σήματα αυτοκινήτων με μπλε φάρο ούτε δίνουν σημασία στις ευγενικές κοπέλες των διοδίων. Με τα mega on off , τι κάνετε όταν έρχονται φωτογραφίες σπίτι σας ( ο τσακωμός με το στεφάνι αν βρεθείτε αλλού αντί αλλού δεν μετράει )
Τέλος φωτογραφία τυπικού ss , δεν την ξέρω την μοτοσυκλέτα , τυχαία εντελώς μοιάζει με την δική μου.
Υ.Γ. 1. αντί για BB King μπορεί να προταθεί το


Υ.Γ. 2. Το 1098 μου σε εθνική έχει αυτονομία μισής ώρας. Ευτυχώς δηλαδή γιατί η μέση μου την έχει ακούσει. Ξεκινώντας από Κόρινθο στον Ψαθόπυργο γεμίζω πάλι


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Φτανει ρε σεις...δεν μπορω αλλο...!!!!
Ο ενας 100-110...ο αλλος 120..ο τριτος 130-140....με τα θηρια...!!!!
Ελεγα οτι εγω παω αργα στην εθνικη....αλλα εσεις το τερματισατε...!!!!
Αχχ..που ειναι οι βολτες..με τον ερωτικο...τον skliro...τον Αλεξανδρο..με τα 1250..1190..Μουλτι....ανοιγανε 200+...τους εχανα...μετα σταματουσαν...να ελενξουν καποιο ΚΤΜ...τους εφτανα...κ παλι απο την αρχη. ....χαχαχα..!!!!
Καποιοι πρεπει να αναλαβουν τον αχαρο ρολο της....... σκουπας!!!!!!!! :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο θα ειναι εκπληξη...πρωτη φορα σε βολτα με μεγαλα ..δεν θα ειμαι σκουπα. ..χαχα !!!!
Κοίτα να δείς που είμαι από τους γλήγολους τελικά .....
:ha:ha:ha:ha:ha
Μιλάμε, έχουν έρθει τα πανω-κατω!!!!! :fun:yew:
 
Top Bottom