Γνωμες για desierto

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Σκεφτομαι να βαλω την desierto στο 800gs, καποιος που εχει βαλει;; αξιζει τα λεφτα της;; (δεν ειναι και λιγα:blackeye:)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Σκεφτομαι να βαλω την desierto στο 800gs, καποιος που εχει βαλει;; αξιζει τα λεφτα της;; (δεν ειναι και λιγα:blackeye:)
εγω το εχω δει και ειναι πανεμορφο! Αλλο μηχανακι το κανει to 800! Προχωρα bill!! :yew:
 

ErevoS

Μέλος
Περιοχή
PIRAEUS
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200 gs Adventure
Είναι μακραν η πιο όμορφη ζελατίνα για 800 650

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
ωραίο γιατί το αλλάζει ριζικά,,,,το κάνει ποιο μαχιμι
απο ποιότητα,,,,δεν ξέρω αλλά ειναι μέτρια!
Σε μένα άρχισαν να τρέμουν όλα, ώσπου κατάλαβα ότι φεύγουν οι βίδες,,,,,
θέλει να το λυσω και να το ξανακουμπωσω απ την αρχή!

αυτά συμβαίνουν μάλλον γιατί μπαίνω χώμα,,,ο ερμος!!!


περίμενα καλύτερη ποιότητα σε σχέση τιμής
αλλά ακόμα και σήμερα αν θα σκεφτόμουν να το πάρω
θα το περνα
 

ErevoS

Μέλος
Περιοχή
PIRAEUS
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200 gs Adventure
Επισης να πω οτι και απο θεμα καλυψης ειναι πολυ μπροστα... (σχεδον καλυπτει εμενα) ;-)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Επισης να πω οτι και απο θεμα καλυψης ειναι πολυ μπροστα... (σχεδον καλυπτει εμενα) ;-)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Που βρε:muted::UH:
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Και εγώ το σκεφτόμουν, είναι πανέμορφη όντως και λογικά κάνει δουλειά, αλλά είναι πολλά τα λεφτά!!!!
Δεν ξέρω ακόμα. Ίσως κάποια στιγμή αν τη βρω μεταχειρισμένη... Δεν είναι και πολύ τα τραγικά τα πράματα πάντως με μία givi-kappa. Προς το παρόν για να μου φύγει περιμένω μία ζελατίνα wrs που παρήγγειλα από ιταλία. Εσύ την givi φοράς τώρα;
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Ευχαριστω για τις απαντησεις
Ναι την givi εχω, για τα λεφτα της καλη αλλα ..... μετα τα 130 υπαρχουν στροβιλισμοι και θορυβοι που σε κουραζουν σε ταξιδι.
Ειχα δοκιμασει και την wunderlich την ψηλη αλλα αυτη ειχε περισσοτερους στροβιλισμους στα πολλα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ειχα δοκιμασει και την wunderlich την ψηλη αλλα αυτη ειχε περισσοτερους στροβιλισμους στα πολλα
Τι υψος εχεις Bill;....Μου κανει εντυπωση αυτο πού λες διοτι ειχα δυο φορες την Wunderlich Vario Touring και στα 189cm μου δεν ειχα ποτέ προβλημα στροβιλισμων.Ενω ακομα και τελικιασμενος μπορουσα να εχω ανοιχτη ζελατινα κρανους με ανεπαισθητο αερακι να με χτυπαει στο κεφαλι...
Εχω δοκιμασει επισης Puig,ΒΜW touring,MRA Χ-creen,Powerbronze,τωρα εχω την Puig Vario(για τις στανταρ χαμηλες "μαμα" δεν το συζητω απλα ειναι εκει για ομορφια...)και καμμία δεν φτανει στα επιπεδα καλυψης της Wunderlich...ηταν οντως πολυ καλη αλλά...με χαλαγε οπτικα ρε γμτ...συν τους καποιους παραπανω τριγμους της αλλά πες αυτο το καταπινεις...
Απορριπτω επισης κατι λυσεις "παρμπριζ"κακασχημες..."αμερικαν σταϊλ"που μονο αντερα θες για να την αντικρυσεις ποσο μαλλον για να την τοποθετησεις...
Οσο για την Desierto ναι μεν αλλά...κατα κυριο λογο τα 530κατι ευρω ειναι υπερβολικα ΠΟΛΛΑ για εμενα αλλά ακομα κι αν τα διαθεσει καποιος θα πρεπει με καποιο τροπο να δει/εξετασει/μαθει εαν οντως κανει δουλεια και οχι μονο ομορφια,που αναμφισβητητα εχει εξαιρετικη αισθητικη ως συνολο στο F800GS.
Μια ερωτησουλα στο ADVrider.com ή μια αναζητηση ισως σε βοηθησει αρκετα για το αν κανει δουλεια και σε τι αναβατες...

Μην πεφτουμε στην παγιδα "ειναι αριστη για μενα"...Διοτι καθε αναβατης εχει αλλο σωματοτυπο...
Επισης το κρανος μας,ειναι ενας σοβαρος παραγοντας για την αεροδυναμικη και αντισταση,στροβιλισμους κουραση λογω τού αερα ή/και συνδιασμο με τη ζελατινα...
 

r21

Μέλος
Όνομα
βαγγεληs
Μοτό
ducati multistrada enduro pro
Tην ειχα κ εγω οταν ειχα το 800ρι για κανα εξαμηνο ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει απο θεμα αερα,αν κ αυτο το μηχανακι εχει λιγο θεμα με τον αερα οτι κ να κανειs
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Κωστα, 1.82 ειμαι
Με την wunberlich ο ογκος του αερα που "ετρωγα" ηταν λιγοτερος λογω της μεγαλυτερης επιφανειας που εχει σε σχεση με την givi, πιστευω ομως οτι εχει κακη αεροδυναμικη και τα μπαπα-μπουπα του αερα ηταν αρκετα ενοχλητικα.
Κρανος το gt-air της shoei εχω, αλλα και πριν με αλλο κρανος....τα ιδια
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Tην ειχα κ εγω οταν ειχα το 800ρι για κανα εξαμηνο ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει απο θεμα αερα,αν κ αυτο το μηχανακι εχει λιγο θεμα με τον αερα οτι κ να κανειs
Σ'ευχαριστω Βαγγελη
Αυτο ηθελα,μια γνωμη αποκαποιον που εχει βαλει στο 800gs, γιατι οπως ειπες εχουν θεμα με τον αερα
 
Top Bottom