Γνώμες για exc 450

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Εχουμε καμια γωμη για Michelin Enduro Medium και για Metzeler Days Extreme?

Ευχαριστω
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Εχουμε καμια γωμη για Michelin Enduro Medium και για Metzeler Days Extreme?

Ευχαριστω
Πολύ καλά και τα δύο, τα Michelin είναι σχετικά καινούργια, λίγο πιο μαλακά τακούνια, τα metzeler 6days αντέχουν λίγο παραπάνω, τα χρησιμοποιώ χρόνια.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εχουμε καμια γωμη για Michelin Enduro Medium και για Metzeler Days Extreme?

Ευχαριστω

Πολύ καλά λάστιχα Enduro Fim για χρήση αυστηρά σε απαιτητικό εντούρο, δηλαδή δύσκολα μονοπάτια κτλ.

Για να δουλέψουν όχι πίεση πάνω από 14 psi. Συνήθως με heavy duty σαμπρέλα τα δουλεύουμε 12-13 psi όπου έχει και πέτρα ή σκληρό τερέν. Σε λάσπη ή πιο μαλακό τερέν άνετα μπορεί να κατεβάσει κάποιος την πίεση στα 11-12 psi .

Με το μαλακό το 450 στα συνδετικά κομμάτια, στις φλαταδούρες και στην άσφαλτο για να αντέξουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Εμενα το michelin enduro medium μου αρεσει τοσο πολυ που το φορεσα και στο αφρικα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εμενα το michelin enduro medium μου αρεσει τοσο πολυ που το φορεσα και στο αφρικα

Το μπροστινό ή και πίσω?

Το επόμενο σετ FIM για μένα θα είναι Gibson. Από το Σεπτέμβριο με το καλό.
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Το μπροστινό ή και πίσω?

Το επόμενο σετ FIM για μένα θα είναι Gibson. Από το Σεπτέμβριο με το καλό.
Μονο μπροστα Κωστα.
Πισω εχω 17αρι τροχο και δεν μπαινει fim.
Τα gibson εχουν την κορυφαια σχεση αποδοσης-τιμης.
Αν ειχα 18αρι πισω η επιλογη μου θα ηταν enduro competition μπροστα και gibson hard πισω (γιατι με την ιδια τιμη παιρνεις 2)
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Το μπροστινό ή και πίσω?

Το επόμενο σετ FIM για μένα θα είναι Gibson. Από το Σεπτέμβριο με το καλό.
Να μας κανεις Kordix μια καλη τελευταια βολτα στα περιξ να φαμε τα φετινα λαστιχα να παμε ολοι απο Σεπτεμβρη για καινουργια :p !!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Να μας κανεις Kordix μια καλη τελευταια βολτα στα περιξ να φαμε τα φετινα λαστιχα να παμε ολοι απο Σεπτεμβρη για καινουργια :p !!!
Εγώ να σας κάνω αλλά καλοκαίριασε και θα έχει πολύ σκόνη. Τα πάντα είναι ξερά πλεον.

Πως τη θέλετε τη βόλτα? Εννοώ απλή ον οφ, εύκολη μονοπατάδα ή κάτι πιο δύσκολο?
 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Τελευταια φορα που ηρθα παρεα καναμε μια ον ονοφαδα με μερικα σημεια σχετικα δυσκολα για μενα που ημουνα με το 950 τοτε. Τωρα που πηρα το 450 δεν θα ελεγα οχι και για λιγο πιο δυσκολα. Βεβαια πιο σημαντικο ειναι η παρεα που μαζευομαστε παρα το απο που θα περασουμε.

Προτεινω λοιπον να δουμε ποιοι ειναι μεσα για βολτα και αναλογα με τα μηχανακια και τον κοσμο - που εσυ Κωνσταντινε τους ξερεις πανω κατω ολους - να διαλεξεις και τον βαθμο δυσκολιας
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Αυτή η εποχή είναι για μονοπάτια και όσο μπορείτε ψηλά για μην υπάρχει σκόνη.
Θα σας έλεγα να έρθετε Γεράνεια να πάμε καταφύγιο Γαλανόπουλου (κορυφή πάνω από το Λουτράκι) αλλά δουλεύω ΣΚ:(.
Τα απογεύματα είναι μεγάλα τώρα και προλαβαίνουμε..... :rolleyes:
 

Gakis

Gakis
Περιοχή
Αθήνα, Ηλιούπολη
Όνομα
Gakis
Μοτό
KTM 1190
Καλησπέρα παιδια

Είμαι κάτοχος ενός 950 και τον τελευταίο καιρό έχω μπει σε σκέψεις να πάρω ένα 450 exc για τις βόλτες μου στο χώμα.
Μέχρι τώρα τις πάω με το 950 αλλά από την μία με φοβίζει το βάρος του και το γκάζι του φυσικά στο χώμα από την άλλη πάλι το λυπάμαι να το ρίχνω και κάτω.
Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω ένα μικρότερο και ο λόγος που σκέφτομαι το exc είναι γιατί θέλω να μπορώ να το βγάζω και άσφαλτο για να με πάει μέχρι εκεί που θέλω να πάω για να μπω χώμα. Δλδ να μπορω να κάνω και 50 χιλιόμετρα έστω και άβολα χωρίς να του μετράω ώρες λειτουργίας και να χει και πινακίδα φυσικά.
Θα ήθελα την γνώμη σας και όσοι έχετε 450 να προτείνετε μοντέλο.
Εγω βασικά κοιτάζω του 07 γιατί είναι μέσα στα λεφτά που μπορώ ν διαθέσω.

Ευχαριστω
Έχω 450 exc. Δεν σου κάνει 690 θέλεις
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:sorry::oops:
Κι αυτό το ΣΚ δεν έχει βόλτα για μένα λόγω ανωτέρας βίας.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
οι τσάντες πίσω τί μάρκα είναι κ κόστος ; έχουν κάποια στήριξη ή πλαισιάκι για να μην ακουμπάνε στην εξάτμιση ;
Πρόσφατα η givi έβγαλε μια βάση για σάκους για τέτοιες μηχανές. Αντιγράφει τη λογική της Kriega και δίνει τη δυνατότητα για χρήση είτε δικών της σάκων, είτε άλλων καθώς ο τρόπος που δένουν στ βάση είναι κλασικός με ιμάντες και κλιπς. Δες εδώ:
και εδώ:

Εγώ πήρα τη βάση με σκοπό να τη χρησιμοποιώ με αδιάβροχα dry bags. Για την εξάτμιση μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια προστασία σιλικόνης ή ανάλογα δακτυλίδια ώστε να μην έρχεται σε επαφή με αυτή.
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Πρόσφατα η givi έβγαλε μια βάση για σάκους για τέτοιες μηχανές. Αντιγράφει τη λογική της Kriega και δίνει τη δυνατότητα για χρήση είτε δικών της σάκων, είτε άλλων καθώς ο τρόπος που δένουν στ βάση είναι κλασικός με ιμάντες και κλιπς. Δες εδώ:
και εδώ:

Εγώ πήρα τη βάση με σκοπό να τη χρησιμοποιώ με αδιάβροχα dry bags. Για την εξάτμιση μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια προστασία σιλικόνης ή ανάλογα δακτυλίδια ώστε να μην έρχεται σε επαφή με αυτή.
Καλησπέρα , βλεπω ότι έχεις το ΤΕ 630 , η βάση Givi GRT721 Canyon Base ''κάθεται '' καλά ?
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Καλησπέρα , βλεπω ότι έχεις το ΤΕ 630 , η βάση Givi GRT721 Canyon Base ''κάθεται '' καλά ?
Δεν την έχω δοκιμάσει στο Husky, την πήρα πριν λίγες μέρες και τη δοκιμάζω σε ένα exc-f 250 που κάθεται πολύ ωραία. Σίγουρα θα μπαίνει όμως και στο Husky.
 
Όνομα
Παναγιώτης Ντίνας
Μοτό
Ktm exc 450 05
Λοιπόν θελω να κάνω μια αγορά ένα ktm exc450 του 05 μοντέλο το θέλω καθαρά για δρόμο και να μπορώ να πάω μακρινές αποστάσεις αξίζει η αγορά του το συγκεκριμένο έχει 85 ώρες λειτουργίας μόνο
 
Top Bottom