Γνώμες για fleece μαντήλι λαιμού

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλησπέρα! Ψάχνω fleece μαντήλι λαιμού για το χειμώνα.
Έχετε τίποτα να προτείνετε?

https://www.youtube.com/watch?v=xDWl-DU5sdU
Αυτό που κοιτάω όταν χρειάζομαι καινούργιο, είναι να είναι όσο το δυνατόν πιο μακρύ!!!
Να κάνει αρκετές ζάρες για να κλείνει όλα τα τυχόν κενά!!!
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Αυτό που κοιτάω όταν χρειάζομαι καινούργιο, είναι να είναι όσο το δυνατόν πιο μακρύ!!!
Να κάνει αρκετές ζάρες για να κλείνει όλα τα τυχόν κενά!!!
Προσωπικά με εχουν βολέψει τα Polar Buff που είναι πιο μακρια από τα κανονικά-απλά και εχουν και μια fleece επενδυση (ουσιαστικα 20εκατοστά fleece ραμενο με ενα απλο buff)

βλέπε τύπου εδώ
και πρόμο βίντεο εδώ
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Το σκέτο fleece έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει για την μηχανή , καθώς το fleece δεν είναι αντιανεμικό , περνάει ο αέρας και στην ουσία το βγάζει εκτός ‘’λειτουργίας’’
 

Katsadonis

Κατσαπλιάς
Περιοχή
Ναύπλιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Pegaso Strada
Το σκέτο fleece έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει για την μηχανή , καθώς το fleece δεν είναι αντιανεμικό , περνάει ο αέρας και στην ουσία το βγάζει εκτός ‘’λειτουργίας’’
εναλλακτικη?
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
εναλλακτικη?
:thnkg:
δεν ξέρω … :ha

τώρα έχω ένα buff αλλά δεν έχει μπει χειμώνας να το δοκιμάσω …

πάντως παλιά είχα ένα περιλαίμιο fleece, το έβαλα κάποιες φορές στην μηχανή αλλά δεν , κρύωνε ο λαιμός
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Το σκέτο fleece έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει για την μηχανή , καθώς το fleece δεν είναι αντιανεμικό , περνάει ο αέρας και στην ουσία το βγάζει εκτός ‘’λειτουργίας’’
+1

Έβγαζε η buff ενα που ήταν μισό κλασσικο κ μισό softshell με gore windstopper αλλα δεν το βρίσκω στο site της.. ήταν σαν αυτό εδώ Buff Windproof Multifunctional Headwear | REI Co-op
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μπαλακλάβα αντιανεμικη (της dainese που έχω καλυπτει και το λαιμό, μπαίνει μέσα από το γιακά του μπουφάν) και από πάνω έξτρα buff χειμερινό με φλις.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγώ πάντως βολεύομαι με κάτι παλιά δώρα από 0300 :ha

(Έχω και ένα της bering παλιό)


Η αλήθεια είναι ότι τα περιλαίμια είναι must για όσους ταλαιπωρούμαστε από αυχενικό.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Μπαλακλάβα αντιανεμικη (της dainese που έχω καλυπτει και το λαιμό, μπαίνει μέσα από το γιακά του μπουφάν) και από πάνω έξτρα buff χειμερινό με φλις.
Επίσης το buff το βάζουμε μέχρι κάτω από τη γνάθο και στερεώνεται με τα straps του κράνους.

Διαφορετικά πέφτει στη βάση του λαιμού και δεν έχει νόημα …
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Άντε ρε όλοι οι γιαλαντζί μηχανόβιοι μου μάθατε με μπάφ και αηδίες... Ένα ρε είναι ΤΟ αξεσουάρ !



Ταιριάζει με όλα τα χρώματα αναβάτη & μηχανής...



Και στα σοβαρά τώρα, αυτό που αναφέρθηκε ως Polar Buff είναι ότι καλύτερο για το κρύο. Έχω ένα (όχι της Buff) το οποίο κρατάει το κρύο αρκετά!
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
έχω το παρακάτω της alpinestars για το κρύο κ επιβεβαιώνω ότι κάνει δουλειά


 
Top Bottom