Γνώμες για Gps .

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νομίζω ότι το χρησιμοποιούν οι blast και Aldebaran ...
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ! Είναι αρκετά γρήγορο και εύκολο στην χρήση του ! Η οθόνη του είναι αρκετά μεγάλη πράγμα που κάνει την πλοήγηση πιο εύκολη ! Και η λειτουργία του bird eye πολύ χρήσιμη ειδικά για το χώμα ! Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ! Θα στο πρότεινα !
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μεγάλο νήμα, διαβάζεις όσο δεν βαριέσαι. Εγώ βαρέθηκα στην 239 και βλέπω ότι έχει άλλες 100 από τότε που το άφησα, δεδομένων και των αναβαθμίσεων λογισμικού μάλλον δεν έχουν όλες ενδιαφέρον, τέλος πάντων.



Η συσκευή είναι καλή. Εξαρτάται βέβαια το τι θες, είναι κόσμος που δυσκολεύεται ή που νόμιζε ότι είναι σκληροτράχηλο τηλέφωνο ή διάφορα άλλα. Πχ, πλοήγηση "στροφή στροφή" στο χώμα όπως στην άσφαλτο που ζητάει αρκετός κόσμος δεν κάνει. Αν φορτώσεις ένα ίχνος και θες να το ακολουθήσεις είναι μιά χαρά, όπως και στην πλοήγηση προς την αρχή του χωματόδρομου ή προς το σπίτι μετά το πέρας του.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Σίγουρα η χρήση του δεν μπορεί να είναι πλοήγηση "στροφή στροφή" σε εκτός δρόμου
"χωματινη" διαδρομή. αυτό που με ενδιαφέρει είναι σε διαδρομή με ίχνος να είναι γρήγορο, δλδ να μπορεί να ακολουθεί την ταχύτητα της μηχανής και όχι να κολλάει ή να καθυστερεί , με αποτέλεσμα να χάνουμε χρόνο και στροφές...... Βέβαια εάν είναι και αδιάβροχο οπως λέει και αντέχει σε κραδασμούς , είναι στα συν. Και βέβαια να μπορεί να κάνει εγγραφή τις όποιας χωμάτινης διαδρομής.
 
Τελευταία επεξεργασία:

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
Το χρησιμοποιώ κι εγω μετά από πέρασμα απο τα μικρότερα "σκληροτράχηλα" gps της Garmin (Montana , Oregon κτλ), όπως επίσης και κάποιες προσπάθειες με θήκες κινητών.
Απόλυτα ευχραριστημένος , γρήογορο μηχανάκι με καλή ορατότητα , touch οθόνη που δουλεύει μια χαρά με γάντια και πολύ εξυπηρετιό το Bluetooth για μεταφορά αρχείων από το κινητό, εμφάνιση μνμ κτλ. Το ίχνος ειδικά με τη λιεοτουργία bird eye το ακολουθείς έυκολα.
Ακριβούτσικο αλλα απροβλημάτιστο, θα το πρότεινα.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Το χρησιμοποιώ κι εγω μετά από πέρασμα απο τα μικρότερα "σκληροτράχηλα" gps της Garmin (Montana , Oregon κτλ), όπως επίσης και κάποιες προσπάθειες με θήκες κινητών.
Απόλυτα ευχραριστημένος , γρήογορο μηχανάκι με καλή ορατότητα , touch οθόνη που δουλεύει μια χαρά με γάντια και πολύ εξυπηρετιό το Bluetooth για μεταφορά αρχείων από το κινητό, εμφάνιση μνμ κτλ. Το ίχνος ειδικά με τη λιεοτουργία bird eye το ακολουθείς έυκολα.
Ακριβούτσικο αλλα απροβλημάτιστο, θα το πρότεινα.

Να φανταστω ότι μαζί με το Gps περιέχονται και βάση στερέωσης για μοτοσυκλέτα, η όχι;
 

spyg

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
701 Enduro
Να φανταστω ότι μαζί με το Gps περιέχονται και βάση στερέωσης για μοτοσυκλέτα, η όχι;
Έχει μία βάση (συμβατή με RAM), καλώδια για σύνδεση με μπαταρία και καλώδιο Mini USB για φόρτιση.
 
Top Bottom