Γνώμη για LS2 Vector HPFC Evo FF397 (up-αγόρασα HJC i70)

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τώρα το μέχρι 300 είναι σχετικό. Εγώ το έχω παραγγείλει από έξω αφού το δοκίμασα πρώτα εδώ. Δυστυχώς η συγκεκριμένη έκδοση SE δεν υπήρχε εδώ (αλλά σε άλλα χρώματα και εκδόσεις υπήρχε).

Αν δεν είχα το SHARK RACE-R PRO... θα έπαιρνα αυτό (το οποίο είναι ειδικά σχεδιασμένο για naked):


ή αυτό:

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή είμαι και εγώ σε ψάξιμο...νομίζω ότι αξίζει να δεις τα rpha7 της hjc
Να προσθέσω ότι το ψώνισα για την γυναίκα και ησύχασε το κεφάλι της στην ψηλή θέση του xr.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τώρα το μέχρι 300 είναι σχετικό. Εγώ το πήρα από έξω αφού το δοκίμασα πρώτα καθώς τη συγκεκριμένη έκδοση δεν τη βρήκα εδώ (αλλά σε άλλα χρώματα υπήρχε).
Αν δεν είχα το SHARK RACE-R PRO θα έπαιρνα αυτό (το οποίο είναι ειδικά σχεδιασμένο για naked):


ή αυτό:

Πόσο έρχεται το hjc τελική τιμή στα χέρια μας.
Μιλάμε για 100 ευρώ πιο φθηνα από εδω
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πόσο έρχεται το hjc τελική τιμή στα χέρια μας.
Μιλάμε για 100 ευρώ πιο φθηνα από εδω
Θέλει ψάξιμο Κώστα. Αν δεν σε ενδιαφέρει χρώμα και έκδοση υπάρχουν ευκαιρίες και εδώ. Αν θέλεις το χρώμα που γουστάρεις δυστυχώς το "έξω" είναι μονόδρομος.

Εγώ έψαξα πολύ και πήρα απόφαση να κρατήσω το SHARK για τις μεγάλες αποστάσεις και να ΜΗΝ ξαναπάρω ένα για την ίδια χρήση. Έτσι πήρα ένα "αστικό" που μου έλειπε.

Πάντως τα παραπάνω κράνη για τα γούστα μου και το κεφάλι μου τα θεωρώ εξαιρετικά στο συγκεκριμένο εύρος τιμής και αν δουλεύουν με γυμνά καλά θα δουλεύουν με ζελατίνες ανεμοκάλυψης πολύ καλύτερα. Τουλάχιστον θεωρητικά γιατί όπως ξέρουμε είναι πολυπαραγοντικό το θέμα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό:


Το πήρα από το ίδιο κατάστημα πριν από μια εβδομάδα 300€ (305€ για την ακρίβεια)... με δωρεάν ταχυδρομικά (που τα έχει δωρεάν έτσι και αλλιώς όποιο και να πάρεις).
Τώρα 423€ σε "προσφορά"....
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Στον ανηψιό, που έχει γυμνό, πρότεινα arai. Βρήκα και μεταχείρω στα 300ε. Δεν το πήρε. Έπειτα από 2 κράνη που αγόρασε, airox k δεν θυμάμαι, του βρήκα arai
QUANTUM.

Δεν είναι και πολύ σκυφτό για γυμνό, δεν είναι astro, αλλά ηρέμησε το κεφάλι του. Ρύθμισε ζελατίνα και όλα οκ. Το rx7 έχει θόρυβο, λόγω μεγάλων αεραγωγών. Ιδανικό για γυμνό το astro j kai r. Παλιά κράνη βέβαια. Τους αντικαταστάτες τους δεν τους ξέρω.
Δες και αυτό.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Στον ανηψιό, που έχει γυμνό, πρότεινα arai. Βρήκα και μεταχείρω στα 300ε. Δεν το πήρε. Έπειτα από 2 κράνη που αγόρασε, airox k δεν θυμάμαι, του βρήκα arai
QUANTUM.

Δεν είναι και πολύ σκυφτό για γυμνό, δεν είναι astro, αλλά ηρέμησε το κεφάλι του. Ρύθμισε ζελατίνα και όλα οκ. Το rx7 έχει θόρυβο, λόγω μεγάλων αεραγωγών. Ιδανικό για γυμνό το astro j kai r. Παλιά κράνη βέβαια. Τους αντικαταστάτες τους δεν τους ξέρω.
Δες και αυτό.
Θα ήθελα μια γνώμη από το quantum είτε εδώ είτε σε ξεχωριστό thread αν έχεις την όρεξη. Κοιτάω δειλά δειλά να αντικαταστήσω το shoei NXR με κάτι πιο sport touring (όχι ανοιγόμενο).
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Θα ήθελα μια γνώμη από το quantum είτε εδώ είτε σε ξεχωριστό thread αν έχεις την όρεξη. Κοιτάω δειλά δειλά να αντικαταστήσω το shoei NXR με κάτι πιο sport touring (όχι ανοιγόμενο).
Κατά την γνώμη μου, τα Arai γενικότερα είναι θορυβώδη λόγω του τρόπου δεσίματος της ζελατίνας και όχι τόσο λόγω των αεραγωγών. Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια τα τελευταία sport touring μοντέλα της αλλά εγώ θα πήγαινα σε shoei gt air 1/2 ή hjc rpha 70.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Θα ήθελα μια γνώμη από το quantum είτε εδώ είτε σε ξεχωριστό thread αν έχεις την όρεξη. Κοιτάω δειλά δειλά να αντικαταστήσω το shoei NXR με κάτι πιο sport touring (όχι ανοιγόμενο).
Το quantum είναι για όρθιο μοτο, πχ tdm. Καλό όμως. Εγώ δεν ακούω θόρυβο από ζελατίνα, έχω ξεβιδώσει και σφίξει όμως το κομμάτι αυτό. Το astro που εχω είναι για st ή ss μοτο. rx7 που έχω φορέσει, έχει πολύ καλό αερισμό, αλλά φύσαγε στα αυτιά.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Μια χαρά, για όρθιο μηχανάκι τσολιάς ψάχνω και εγώ. Οπότε αυτά που έχω ξεδιαλύνει μέχρι στιγμής από πληροφορίες στο ιντερνετ είναι, GT Air 2, Quantum, rpha 70. Nομίζω και το shark spartan GT είναι στην ίδια κατηγορίας χωρίς να είμαι σίγουρος.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Μια χαρά, για όρθιο μηχανάκι τσολιάς ψάχνω και εγώ. Οπότε αυτά που έχω ξεδιαλύνει μέχρι στιγμής από πληροφορίες στο ιντερνετ είναι, GT Air 2, Quantum, rpha 70. Nομίζω και το shark spartan GT είναι στην ίδια κατηγορίας χωρίς να είμαι σίγουρος.
Μίλησες για γυμνό και φαντάστηκα σκυφτούλι :ha
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Όχι όχι, για το φου800 κονιορδος το θέλω. Το NXR που έχω και ήταν άψογο με το motard που είχα πριν δε γουστάρει γερμανικές ζελατίνες.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
αφου εχετε τετοια κουβεντα,υπαρχει κατοχος να πει 2 κουβεντες γι αυτο,ή καποιος να εχει δοκιμασει το μοντελο ή γενικα την εταιρια
 
Top Bottom