Γραναζωμα

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το εβαλα στο ποστ του Λευκαδιου για το Domi αλλα εδω παει μαλλον. Στο κουλουρι μου εχω κοντινει τη μεταδοση (πισω 47 απο 45 ) με αποτελεσμα να γεμιζουν οι σχεσεις καλυτερα αλλα στο ταξιδι γυρω στα 130 να εχω κραδασμους κ τωρα που βολταρω με τους συνφορουμιτες αυτο με προβληματιζει. Για πεστε γνωμες ρε παιδες.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αν και εφοσον οι κραδασμοι γεννιουνται απο το μοτερ και εφοσων ολα πανω στην μοτοσυκλετα ειναι σωστα βιδωμενα τοτε:
Αν λοιπον μιλαμε για υψισιχνους αρα και κουραστικους για τα χερια κραδασμους που οφειλονται στον κινητηρα και μεταφερονται μεσω του πλαισιου, τοτε ισως αν εβαζες μικροτερο κατα 1 δοντι γραναζι εμπρος και πισω αφηνες το στοκ ενδεχομενως στα 130 να μην ειχες ενοχλητικους κραδασμους Οι οποιοι ομως παλι θα υπαρχουν αλλα σε μικροτερη ταχυτητα (120?)
Αλλιως ξαναγυρνας στο στοκ γραναζωμα οπου οι κραδασμοι θα παρουσιαζονται σε ταχυτητες πανω απο τα 130
Δεν βλεπω τι αλλο μπορεις να κανεις
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Οπως το λες Κωστα ευτυχως δεν εχει στα χερια αλλα λιγο στα μαρσπιε κ στο ρεζερβουαρ κοντα στη σελα. Μαλλον θα γυρισω στο μαμα αφου μεχρι 130 - 140 δεν εχει ιδιαιτερο θεμα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Υπήρξα κάτοχος KLR 650 το 2003. Μου είχε φανεί πολύ μακρύ και το είχα κοντύνει 2 δόντια όπου μου ήταν καλό παντού, ειδικά στο χώμα. Στην εθνική λόγω χωμάτινων ελαστικών δεν πήγαινα πάνω από 120, άσε που γενικά με την εθνική είμαστε τσακωμένοι εδώ και χρόνια.
Ειχα δοκιμάσει και 1 δόντι λιγότερο μπροστά αλλά παραήταν κοντό.

Δοκίμασε και ένα δόντι πίσω πιο κοντό από το μαμα, ίσως σου ταιριάξει καλύτερα. Πολύ καλό μηχανάκι, το είχα καταευχαριστηθεί σε όλα τα τερέν.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ολα ειναι συμβιβασμοι τελικα. Δυσκολο χωμα δεν κανω πια κ λογω ελαστικων κ ζελατινας που εχω βαλει η χρηση ειναι πιο ασφαλτινη. Οταν ηταν μαμα το κουλουρι μου φαινονταν μακριες οι σχεσεις εξου κ η αλλαγη στη μεταδοση τωρα με αλλαγμενη εξατμιση φιλτρο κ διαφοτετικα ζιγκλερ το νιωθω κοντο κ μαλλον θα γυρισω στο μαμα γραναζι. Ειναι κ παλιοχαρακτηρες εδω στο φορουμ μου ειπαν οτι δε θα με παιζουν αν δεν τους ακολουθω στις βολτες !!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...Ειναι κ παλιοχαρακτηρες εδω στο φορουμ μου ειπαν οτι δε θα με παιζουν αν δεν τους ακολουθω στις βολτες !!!!!
Σε ολους ετσι λενε...:D
συνηθως...πεφτει ποστ "παμε ρεμαλια...ειστε μεσα;"
Ποσταρουν "ναι θα ερθω"καμμια 50αρια...
...συμμετεχουν τελικα στη βολτα 30(οι αλλοι 20 μπερδεψαν το ιουλιανο ημερολογιο)...
...7 δεν ξυπνανε(γμημενα ξυδια του βραδυου:p )...
3 χανουν το δρομο για το σημειο συναντησης(τι το θες το gps:hungover:)...
...αρα ξεκινανε 20...
...στη διαδρομη μενουν 14(oι αλλοι 6 φυσικα καπου στριψανε αερας λαθος:happy:)...
...φτανουν για καφε 7(αλλοι 7 μεμονωμενα κοιτουσαν αερα-πατερα κατι αλλο σε εκεινη την παρατεταμενη...)
...γυριζουν μαζι 4(3 κατσανε για κοψιδια,καλα σιγα μη γυρισουν κ παρεα...λεμε τωρα:p)
...και ποσταρει τελικα ο ενας "εφτασα"(οι αλλοι 3 ψηθηκαν για λουκουμαδες:arghh:κοιλιοδουλοιιι)...
οπότε τι ψαχνεις;
...Ολοι περνανε καλα ολοι εχουν δικιο...τι το γραναζωσεις τι οχι...δηλωσε συμμετοχη και ολα ειναι δρομος :p:D
 
Top Bottom