Γρατζουνιές στη ζελατίνα

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Όπως βλέπετε έγιναν για κάποιο λόγο γρατσουνιες από μέσα μερια της ζελατίνας.. Ξέρει κάποιος τρόπο να φύγουν χωρίς να γίνει επιπλέον ζημιά?


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Νατος ο παλιό λεφτάς.. Ε βέβαια με το μπιμβε περισσεύει και κάνα φράγκο..Εμείς τι τραβάμε και δε το μαρτυράμε... :D Γειά σου Κωστααα
 

Kamo

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R 1200GS
Εχω ακουσει για οδοντοκρεμα( οχι gel) !!!! Στα φαναρια του αυτοκινητου που δοκιμασα εκανε δουλεια
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ξέρω το έκανα και εγώ αλλά φοβάμαι μήπως είναι άλλο υλικό και χαλάσει τελείως
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Υπαρχουνε φαναρτζηδες που επισκευαζουνε παρομοιεσ ζημιες.Δεν μπορω να καταλαβω το μεγεθος της δικης σου,αλλα μαλλον με οδοντοπαστα δεν θα κανεις και πολλα.Η οδοντοπαστα ειναι για να γυαλιζει θολωμενο πλαστικο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ξέρω το έκανα και εγώ αλλά φοβάμαι μήπως είναι άλλο υλικό και χαλάσει τελείως
Εχω ακουσει για οδοντοκρεμα( οχι gel) !!!! Στα φαναρια του αυτοκινητου που δοκιμασα εκανε δουλεια
Υπάρχουν ειδικές αλοιφές οι οποίες διορθώνουν γρατζουνιές σε ζελατίνες ή τζαμάκια ρολογιών.

Είναι απολύτως ασφαλείς αλλά θέλει δουλειά Σάββα (υπομονή κι επιμονή). Ξεκινάνε από χοντρή διαβάθμιση (Νο 10) σε σμυρίγλι και πάνε σε ψιλότερο (Νο 0.5). Μη φοβηθείς, το χοντρύτρο είναι ψιλότερο από αυτό που χρησιμοποιούν οι φανοποιοί (το έχω δουλέψει). Όπως είπα θέλει δουλειά, αλλά τουλάχιστον τα πράγματα μόνο προς το καλύτερο θα πάνε.

Ξεκινάς με το 10άρι με κυκλικές κινήσεις και σίγα-σιγά κατεβαίνεις.

Πάμφθηνα από εδώ:
http://www.ebay.com/itm/1Set-of-12pcs-Diamond-Polishing-Lapping-Paste-Compound-Syringes-0-5-10-Micron-/272587679511?epid=20004205027&hash=item3f777de717:g:IW4AAOSwWxNYxg7l
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
μηπως ειναι το πιν λοκ κ οχι στην ζελατινα,για βγαλε να δεις καλυτερα...
Ναι είναι. Βασικά το θέμα είναι να μην ψάχνω να βρω από που να αγοράσω ζελατίνα(άσε που είναι σχεδόν καινούργια) χρόνος υπάρχει παρα πολύ λίγος και αυτό μετά της 22:00. Από ίντερνετ δεν έχω ιδέα να παραγγείλω.. Κάπου είχα δει κάτι εδώ σε ένα μαγαζί νομίζω για γρατζουνιές σε τζάμια. Θα πάω να δω μετά..

Μάγκες ευχαριστώ ρε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Ελα αγόρια το έχω...






Και μιας που πήγα πήρα κάνα δυο παπαριτσες ακόμα όλο και θα χρειαστούν.. Δώστε βάση στους περτικαλί ιμάντες! :p


Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ιμάντες δεν κάνουν για ρυμουλκηση....δεν αντέχουν τόσο λεπτοί!!
Τα υπόλοιπα θα μας τα πεις
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι ιμάντες δεν κάνουν για ρυμουλκηση....δεν αντέχουν τόσο λεπτοί!!
Τα υπόλοιπα θα μας τα πεις
Αμα χρειαστεί να τραβήξω gs1200rrrr :laugh: δεν αντέχει ούτε συρματόσχοινο χαχαχα...

Δεν τα πήρα για ρυμουλκηση βρε για να δέσω τπτ αν χρειαστεί σε κάνα ταξίδι ( ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται)
 
Top Bottom