Δέρματα αντί για βόλτα, Σάββατο 31/10

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αφού το πλάνο για Πίνδο μας το χαλάει ο covid, λέω να απαλύνω τον πόνο μου ξεσκονίζοντας τα δερμάτινα αυτό το Σάββατο 31/10

Πήρα τηλέφωνο στο Riding School του Χούντρα και έμαθα ότι μπορείς να μπεις σε αυτό που έχουν διαμορφώσει σαν πίστα με κόστος 30ευρώ το άτομο/ώρα με εκπαιδευτή.
Λέω να πάω να κάψω λίγο λάστιχο και ίσως ξεστραβωθώ και λίγο.

Όποιος κάνει κέφι ακολουθεί ;):)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καφεδάκι παίζει, δέρματα δεν παίζει, έχω να φορέσω την φόρμα εδώ και πολλά κιλά, μάλλον πρέπει να πέσω μιά δεκάδα ακόμα.

Λογικά θα είναι και ο Χάρης με το 675 εκεί.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καφεδάκι παίζει, δέρματα δεν παίζει, έχω να φορέσω την φόρμα εδώ και πολλά κιλά, μάλλον πρέπει να πέσω μιά δεκάδα ακόμα.

Λογικά θα είναι και ο Χάρης με το 675 εκεί.
11:00 έχω κλείσει. Ίσως να μπαίνεις και με κορντούρες, αν σε ψήνει κάνε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις. Γιώργος Σουλιώτης 6946 745 595
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπορείς να μπεις και χωρίς εκπαιδευτή απλά για να κάνεις γύρους?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπορείς να μπεις και χωρίς εκπαιδευτή απλά για να κάνεις γύρους?
Ναι, μα και εγώ γύρους πάω να κάνω. Ο εκπαιδευτής υπάρχει για να σου πει δυο πράγματα, να σου δείξει γραμμές να υποδείξει κάποια λάθη.
Αυτό έχω καταλάβει, μετά το Σάββατο θα γράψω εντυπώσεις.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Θα ερθω με το ΧR ....
..... εξεδρα, για να συνεχισω μετα χωματινα προς Καλιφορνια ( οχι σκουλ) :laugh::laugh:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ναι, μα και εγώ γύρους πάω να κάνω. Ο εκπαιδευτής υπάρχει για να σου πει δυο πράγματα, να σου δείξει γραμμές να υποδείξει κάποια λάθη.
Αυτό έχω καταλάβει, μετά το Σάββατο θα γράψω εντυπώσεις.
Όταν ακούω γύρους το μυαλό μου πάει αλλού. Θα γίνω χοντρός κάποια στιγμή.

Ωραία θα είναι, καλή διασκέδαση και προσοχή με τα όρια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όταν ακούω γύρους το μυαλό μου πάει αλλού. Θα γίνω χοντρός κάποια στιγμή.
Εκει που είσαι ημανε και εκεί που είμαι θα'ρθεις Κώστα μου. Να προσέχεις γιατί και εγώ έτσι ξεκίνησα.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Για τόν χώρο πού νομίζω είναι πάρα πολλά τα 30... εκτός και τον έχουν φτιάξει.
Καλή διασκέδαση!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για τόν χώρο πού νομίζω είναι πάρα πολλά τα 30... εκτός και τον έχουν φτιάξει.
Καλή διασκέδαση!
Ναι σίγουρα δεν είναι πίστα. Εδώ δεν είναι πίστα τα Μέγαρα που είναι πίστα :laugh:. Όπως και να έχει μια δοκιμή θα δείξει.

Κοίταξα και για track day αλλά δεν είχε αυτό το σ/κ
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ναι σίγουρα δεν είναι πίστα. Εδώ δεν είναι πίστα τα Μέγαρα που είναι πίστα . Όπως και να έχει μια δοκιμή θα δείξει.

Κοίταξα και για track day αλλά δεν είχε αυτό το σ/κ
Μπαίνεις και χωρίς δέρματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Ναι σίγουρα δεν είναι πίστα. Εδώ δεν είναι πίστα τα Μέγαρα που είναι πίστα :laugh:. Όπως και να έχει μια δοκιμή θα δείξει.

Κοίταξα και για track day αλλά δεν είχε αυτό το σ/κ
Αντώνη αν έχεις ξαναπάει τότε καλύτερα να πας μέγαρο...αν όχι τότε για μια φορά καλά είναι...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
30 euros well spent :D




Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Να πω δυο λόγια μήπως φανούν χρήσιμα και σε κάποιον άλλο.

Κατ' αρχήν σίγουρα δεν είναι πίστα. Η διαδρομή είναι μικρή, σχεδόν καρτ, αν και υπάρχουν καρτοπίστες που είναι μεγαλύτερες. Κρίμα γιατί οι άνθρωποι κάνουν ωραία δουλειά και ο χώρος τους αδικεί.
Το σενάριο του υποκατάστατου ενός track day, το να πας δηλαδή και απλά να γράφεις γύρους δεν παίζει.

Αυτό που παίρνεις όμως με 30/ώρα είναι σχεδόν πριβέ μάθημα. Ένας άνθρωπος είναι από πάνω σου, σε καθοδηγεί σου διορθώνει λάθη και σε βοηθάει να βγεις έξω από το ασφαλές κουτάκι που έχεις φτιάξει και που λέει πως οδηγείται μια μοτοσυκλέτα.

Αυτό το τελευταίο νομίζω πως έχει μεγαλύτερη αξία από το ίδιο το μάθημα. Δηλαδή η ισχυρή υπενθύμιση ότι κάνεις περισσότερα λάθη απ' ότι νομίζεις και ότι αν θέλεις πραγματικά να ασχοληθείς, το περιθώριο βελτίωσης δεν έχει ταβάνι!!! Νομίζω πως όποιος ασχοληθεί να κάνει σοβαρά την δουλειά που απαιτείται δεν θα πιστεύει ούτε ο ίδιος με την μεταμόρφωση που θα δει στον εαυτό του.

Επίσης θυμήθηκα ξανά πόσο κ@υλά είναι η πίστα! Γμτ που θα βρούμε ένα track bike :p:laugh:
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
παντως με 45 ευρω κανεις 3 σεσιον στα μεγαρα track day με το california οποτε μαλλον συμφερει αν μιλαμε για trackday ,αν μιλαμε για μαθημα ειναι αλλο
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
παντως με 45 ευρω κανεις 3 σεσιον στα μεγαρα track day με το california οποτε μαλλον συμφερει αν μιλαμε για trackday ,αν μιλαμε για μαθημα ειναι αλλο
Επειδή έχω καταλάβει ότι ασχολείσαι. Ποιοι οργανώνουν Track Days στα Μέγαρα;

Έχω βρει αυτούς και αν ο καιρός είναι καλός μάλλον θα πάω στις 22/11 ΜΕΓΑΡΑ 2020 | Extreme Trackdays
Υπάρχουν και άλλες ομάδες που οργανώνουν σε άλλες ημερομηνίες;
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
παντως με 45 ευρω κανεις 3 σεσιον στα μεγαρα track day με το california οποτε μαλλον συμφερει αν μιλαμε για trackday ,αν μιλαμε για μαθημα ειναι αλλο
Βέβαια, τα open ride days του California είναι πολύ λίγα. Κατά τα άλλα, σίγουρα πολύ καλή λύση, από τις καλύτερες οργανώσεις track day στα Μέγαρα.

Επειδή έχω καταλάβει ότι ασχολείσαι. Ποιοι οργανώνουν Track Days στα Μέγαρα;

Έχω βρει αυτούς και αν ο καιρός είναι καλός μάλλον θα πάω στις 22/11 ΜΕΓΑΡΑ 2020 | Extreme Trackdays
Υπάρχουν και άλλες ομάδες που οργανώνουν σε άλλες ημερομηνίες;
Νομίζω πως μόνο ο Ζαφειρόπουλος έχει μείνει για τα Μέγαρα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
κανει ο ζαφειροπουλος δηλαδη ο xtreme trackdays ,ο halaris και το california superbike school κανει καποια που τα λεει Ride day.μπορεις να τους βρεις και στο fb για να πας οταν εχουν .

60 ευρω ολη μερα ο Ζαφ, 45 τα 3 και 50 τα 5 ο california ο χαλαρης δεν θυμαμαι. ειναι ωραια στην πιστα . και αν πας στειλε μηπως βρεθουμε εκει
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
κανει ο ζαφειροπουλος δηλαδη ο xtreme trackdays ,ο halaris και το california superbike school κανει καποια που τα λεει Ride day.μπορεις να τους βρεις και στο fb για να πας οταν εχουν .

60 ευρω ολη μερα ο Ζαφ, 45 τα 3 και 50 τα 5 ο california ο χαλαρης δεν θυμαμαι. ειναι ωραια στην πιστα . και αν πας στειλε μηπως βρεθουμε εκει
Ωραίος, ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αν δεν πέσει ο ουρανός στο κεφάλι μας θα πάω στις 22/11 στου Ζαφειρόπουλου. Στους υπόλοιπος δεν βρήκα κάπου πρόγραμμα με ημερομηνίες.
 
Top Bottom