Δέρματα αντί για βόλτα, Σάββατο 31/10

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
ισως εχει και ride day το california το σκ αλλα δεν ειναι σιγουρο,παντως σημερα μετα την εντουρο βολτα μου πηγα και αλλαξα ενα πισω λαστιχο στο R1 για να ειμαι ready to race!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι θυμήθηκα...
Είχαμε κάνει ένα πολύ ωραίο μάθημα τότε σε πίστα καρτ με τον Μανιάτη και τον Μάικ στην θεωρια
Μπορεί να γυρίζαμε με μια Δευτέρα το πιστάκι, αλλά μάθαμε πολλά εκείνη τη μέρα.
Να το κοιτάξουμε μήπως το οργανώσουμε παλι

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το σαββατο 7 του μηνα θα ειμαι μεγαρα για Ride Day απο California superbike αν κατεβει κανεις ας μου στειλει να βρεθουμε στην πιστα.
Πολύ ενδιαφέρον, σίγουρα με ψήνει αλλά δεν θα είναι έτοιμος ο άλλος Αλέξης Juohmaru! . Οπότε μάλλον πάμε για 22/11 διαφορετικά αν έχει προλάβει να ετοιμάσει το monster βουρ για τις 7/11 :woot::p
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Κοίτα που τελικά είναι ωραίο και χωρίς το κουτί. Παίζει να μην έχω άλλη φωτογραφία :laugh:

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι θυμήθηκα...
Είχαμε κάνει ένα πολύ ωραίο μάθημα τότε σε πίστα καρτ με τον Μανιάτη και τον Μάικ στην θεωρια
Μπορεί να γυρίζαμε με μια Δευτέρα το πιστάκι, αλλά μάθαμε πολλά εκείνη τη μέρα.
Να το κοιτάξουμε μήπως το οργανώσουμε παλι

Αν πρόσεξες κάτι Κώστα τζιεςμανιακ !!!
Ότι ο πουλις είναι μπροστά σου και εσύ βλέπεις την πινακίδα του !!!!!!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν πρόσεξες κάτι Κώστα τζιεςμανιακ !!!
Ότι ο πουλις είναι μπροστά σου και εσύ βλέπεις την πινακίδα του !!!!!!!!!!!!!
Ε ναι... Βασικός κανόνας του μαθήματος ήταν να μην κάναμε προσπεράσεις... Σου θυμιζω
Γεροξουρα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ε ναι... Βασικός κανόνας του μαθήματος ήταν να μην κάναμε προσπεράσεις... Σου θυμιζω
Γεροξουρα
Έκανε καλύτερο χρόνο στις.... Πολ ποζίσιον :p γι'αυτο ξεκίνησε πρώτος!!!!!
Να τα λες αυτά :laugh:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Από τα πρώτα πράγματα που σου δείχνουν σε αυτού του είδους τα σεμινάρια και σχολεία είναι πως να βγάζεις το σώμα έξω στην στροφή. Μου το είχαν δείξει και πριν χρόνια όταν έκανα το California level 1. Όσο είχα το ZX6 προσπαθούσα να το εφαρμόζω, όταν ξαναπήρα on-off το εγκατέλειψα τελείως.

Τις προάλλες ο εκπαιδευτής υποστήριζε ότι όχι μόνο θα ήταν σοβαρή βελτίωση να το εφαρμόζει κάποιος με on-off μηχανή αλλά πιθανόν να είχε νόημα να το κάνει και σε κάθε είδους μετακίνηση.

Απορία: Έχει συνηθίσει κάποιος με μεγάλο on-off να βγάζει σώμα; Σε όλες τις μετακινήσεις; Σε βόλτα; Μόνο όταν πάει τάπα;
(όταν λέμε βγάζει σώμα, βγάζει, κρέμεται, όχι απλά γέρνει)

Πάντως σε βόλτα δεν έχω προσέξει κάποιον να το κάνει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από τα πρώτα πράγματα που σου δείχνουν σε αυτού του είδους τα σεμινάρια και σχολεία είναι πως να βγάζεις το σώμα έξω στην στροφή. Μου το είχαν δείξει και πριν χρόνια όταν έκανα το California level 1. Όσο είχα το ZX6 προσπαθούσα να το εφαρμόζω, όταν ξαναπήρα on-off το εγκατέλειψα τελείως.

Τις προάλλες ο εκπαιδευτής υποστήριζε ότι όχι μόνο θα ήταν σοβαρή βελτίωση να το εφαρμόζει κάποιος με on-off μηχανή αλλά πιθανόν να είχε νόημα να το κάνει και σε κάθε είδους μετακίνηση.

Απορία: Έχει συνηθίσει κάποιος με μεγάλο on-off να βγάζει σώμα; Σε όλες τις μετακινήσεις; Σε βόλτα; Μόνο όταν πάει τάπα;
(όταν λέμε βγάζει σώμα, βγάζει, κρέμεται, όχι απλά γέρνει)

Πάντως σε βόλτα δεν έχω προσέξει κάποιον να το κάνει.
Δεν έχεις έρθει βόλτα με την Φ. Α. Ρ. Σ. Α.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Στα ΦΑΡΣΑλα υπαρχει πιστα για οσους δεν το ξερουν, στη θεση Βουνο.
Μαντεψε ποιον εχουν εκπαιδευτη.
:ltsg::ha
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
??????????

Φινιξ Αντβεντσουρ Ράιδινγ Σκουλ Ασοσιασιον...δεν είναι σχολή ασφαλούς οδήγησης...είναι σχολή μοτοσυκλετιστικής συμπαντικής συνένωσης...η οδήγηση σε άλλο επίπεδο...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Φινιξ Αντβεντσουρ Ράιδινγ Σκουλ Ασοσιασιον...δεν είναι σχολή ασφαλούς οδήγησης...είναι σχολή μοτοσυκλετιστικής συμπαντικής συνένωσης...η οδήγηση σε άλλο επίπεδο...
Ουτε ο Μπαμπινιώτης δεν θα το εξηγούσε καλυτερα. :laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βασικά είναι σχολή "αφαλλούς" οδήγησης.

(από το στερητικό α + φαλλος)
 
Top Bottom