Δίσκοι συμπλέκτη (clutch plate) για το F800 '08

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Μετα το extreme ''κόκκινο μονοπάτι'' μου ήρθε και ο λογαριασμός για το υπέρβαρο:D.

Δίσκοι συμπλέκτη λοιπόν και πάμε για αλλα:happy:!

Η αγαπημένη μαμά λοιπόν, θέλει 370+30=400€ για δίσκους κομπλέ σετ(μεταλλικούς,φίμπερ και ελατήρια, ασχετα αν εγω θελω μόνο τους φίμπερ) και φλάτζα.
Εγω όμως δεν θέλω να τις τα δώσω και γιαυτό ρωτάω αν κάποιος απο εσάς εχει αλλάξει ποτε του, τι έβαλε, πόσο έκαναν και ειδικά αν έβαλε αφτερ μάρκετ, αν αξίζαν τον κόπο.

Μια γρήγορη ματια βρ'ηκα αυτά εδω https://www.ebay.com/itm/Clutch-Plate-Kit-TRW-BMW-F-800-800-GS-219-2008-2012/152642193068?hash=item238a2f06ac:g:6JsAAOSwadda4i86
αλλά αν εχετε κάτι άλλο πείτε το!

Θενκς!:friendship:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Απο πλατινα ειναι της μαμας ;;;;;;;;;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Απο πλατινα ειναι της μαμας ;;;;;;;;;
Του tiger 1050 ειχαν σχεδον διπλασια τιμη (ολο το σετ επισης)..
Καμια εκπληξη!
Μακαρι να βρει ο φιλος κατι καλο σε after ;)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Του tiger 1050 ειχαν σχεδον διπλασια τιμη (ολο το σετ επισης)..
Καμια εκπληξη!
Μακαρι να βρει ο φιλος κατι καλο σε after ;)
επανακατασκευη δεν παιζει ?????????
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
επανακατασκευη δεν παιζει ?????????
Δεν γνωρίζω κάτι για ανακατασκευη και δεν νομίζω να παίζει. Επίσης δεν νομίζω να το εμπιστευόμουν!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Γνωστο...οτι ακουμπας "μαμα" ειναι αλλου απο τιμες...και δεν ειναι παντα λογω ανωτερης ποιοτητος...Επειδη λοιπον εχουμε επιλογες,μπορουμε να δουμε και στην ελευθερη αγορα οπου πολλες φορες και κοστος μικροτερο εχουμε και ποιοτητα εφαμιλλη η και καλυτερη...
Προσωπικα για δισκο πλατω θα εμπιστευομουν μια γνωστη εταιρεια στο χωρο κ θα προχωρουσα σε αγορα...
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Γνωστο...οτι ακουμπας "μαμα" ειναι αλλου απο τιμες...και δεν ειναι παντα λογω ανωτερης ποιοτητος...Επειδη λοιπον εχουμε επιλογες,μπορουμε να δουμε και στην ελευθερη αγορα οπου πολλες φορες και κοστος μικροτερο εχουμε και ποιοτητα εφαμιλλη η και καλυτερη...
Προσωπικα για δισκο πλατω θα εμπιστευομουν μια γνωστη εταιρεια στο χωρο κ θα προχωρουσα σε αγορα...
Μιλάς με γρύφους γέροντα....
Για ρίξε κανα λίνκ μπάς και βρούμε καμια άκρη!;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μιλάς με γρύφους γέροντα....
Για ρίξε κανα λίνκ μπάς και βρούμε καμια άκρη!;)
ΤΣΕΚ1 ΖΟΥΠΑ2 και γενικα Χρηστο ψαξε για γνωστες εταιρειες στο χωρο...εγω εκει θα κοιταζα...Lucas μια απο αυτες
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Μετα το extreme ''κόκκινο μονοπάτι'' μου ήρθε και ο λογαριασμός για το υπέρβαρο:D.

Δίσκοι συμπλέκτη λοιπόν και πάμε για αλλα:happy:!

Η αγαπημένη μαμά λοιπόν, θέλει 370+30=400€ για δίσκους κομπλέ σετ(μεταλλικούς,φίμπερ και ελατήρια, ασχετα αν εγω θελω μόνο τους φίμπερ) και φλάτζα.
Εγω όμως δεν θέλω να τις τα δώσω και γιαυτό ρωτάω αν κάποιος απο εσάς εχει αλλάξει ποτε του, τι έβαλε, πόσο έκαναν και ειδικά αν έβαλε αφτερ μάρκετ, αν αξίζαν τον κόπο.

Μια γρήγορη ματια βρ'ηκα αυτά εδω https://www.ebay.com/itm/Clutch-Plate-Kit-TRW-BMW-F-800-800-GS-219-2008-2012/152642193068?hash=item238a2f06ac:g:6JsAAOSwadda4i86
αλλά αν εχετε κάτι άλλο πείτε το!

Θενκς!:friendship:
Είναι σχεδόν σίγουρο οτι κανουν δίσκοι και απο αλλη μοτοσυκλέτα. Το θέμα είναι να τους πάρεις στο χερι και να ψαξεις. Το έχω συναντήσει πολλες
Και έχω βρει αντιστοιχίες ψάχνοντας.
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Mε λιγο ψαξιμο ειδα οτι οι δισκοι που σου κανουν ειναι οι MCc 612-7 η -9 της TRW LUCAS οι οποιοι εχουν περιπου 80 ευρω. Παρε τηλ σε ανταλλακτικαδικα και ζητα τον κωδικο αυτο σε trw


Στο σαιτ της trw θα βρεις την αντιστοιχια στην αναζητηση τυπου μοντελου κτλ απανω δεξια.
https://www.trwaftermarket.com/en/site-search-results/?query=
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Mε λιγο ψαξιμο ειδα οτι οι δισκοι που σου κανουν ειναι οι MCc 612-7 η -9 της TRW LUCAS οι οποιοι εχουν περιπου 80 ευρω. Παρε τηλ σε ανταλλακτικαδικα και ζητα τον κωδικο αυτο σε trw


Στο σαιτ της trw θα βρεις την αντιστοιχια στην αναζητηση τυπου μοντελου κτλ απανω δεξια.
https://www.trwaftermarket.com/en/site-search-results/?query=
Παιδια μια χαρά, φοβερό και το σάιτ και νομίζω οτι θα καταφέρω να βγάλω άκρη!
Ούφ...ήρθε η καρδία στη θέση της:roflmao::roflmao:!

Κώστα και Αποστόλη mAthosalas ,Carooly σας ευχαριστώ πολύ για τις σημαντικές πληροφοριες. πραγματική βοήθεια:thanx:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Αστο λοιπον τώρα που ηρεμησες με την παραγγελία και Ετοιμάστε τα 2smokes για την Κυριακή στην Θήβα. Αν ρίξει τις βροχές που λέει σας περιμένω με Χαλατση.:stm:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Τώρα γιατί εγώ θυμάμαι πως όταν τους άλλαξα τους είχα πληρώσει 250€;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τώρα γιατί εγώ θυμάμαι πως όταν τους άλλαξα τους είχα πληρώσει 250€;
Έχεις κρατήσει κανά αρχέιο; Πού να θυμάσαι μετά από 2 περτικαλί;;;;:D
 
Reactions: yns

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Έχεις κρατήσει κανά αρχέιο; Πού να θυμάσαι μετά από 2 περτικαλί;;;;:D
Η αλήθεια είναι ότι σου παίρνουν τα μυαλά τα περτικαλί...
Αλλά θυμάμαι συγκεκριμένα 258 ευρώ οι δίσκοι.. είχε πονέσει..
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κατι έχει πάρει το αυτί μου απο πολύ γνωστό μου για μαγαζί που κάνει ανακατασκευή ακομα κ σε τρακτέρ φορτηγά κ ότι άλλο θες κ δεν εχουν κανενα πρόβλημα,βγαίνει κ πολυ φθηνότερα.
Αν κ οταν κ αν, ξαναλεω μείνω απο δίσκο πλατό ,πρώτα εκεί θα πάω να ρωτήσω να δω κ κατα πόσο ισχύουν αυτα που γράφω.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κατι έχει πάρει το αυτί μου απο πολύ γνωστό μου για μαγαζί που κάνει ανακατασκευή ακομα κ σε τρακτέρ φορτηγά κ ότι άλλο θες κ δεν εχουν κανενα πρόβλημα,βγαίνει κ πολυ φθηνότερα.
Αν κ οταν κ αν, ξαναλεω μείνω απο δίσκο πλατό ,πρώτα εκεί θα πάω να ρωτήσω να δω κ κατα πόσο ισχύουν αυτα που γράφω.
Αλλο το δικο μας συστημα Λεωνιδα. Οι πολυδισκοι συμπλεκτες δε νομιζω να ανακατασκευαζονται. Αλλαζεις δισκακια. Καποτε τα μισα , καποτε ολα.
Εδω λενε οτι ειναι σετ, πανε ολα μαζι. Μεταλλικα και υλικο τριβης πακετο (σα να λεμε εμεις δισκο-πλατω πακετο). Εμεις βεβαια εχουμε περισσοτερες επιλογες επεμβασης για επισκευη, λογω αυτοκινητων.
 
Top Bottom