Δείξε μου το λάστιχο σου να σου πω πως στρίβεις.

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
Άλλοι λένε "δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος είσαι".. Λοιπόν ώρα να το αλλάξουμε. Ας δείξουν οι "του δρόμου" πως ξέρουν να φτάνουν τα λάστιχα τους στα όρια.
Y.Γ. "δε ξερω πως να ανεβάζω φώτο σα νέος που είμαι. ευχαριστω
 

IoannisPanagiotidis

Μέλος
Περιοχή
Solingen - Thessaloniki
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
R1200GS
Βασικα ομως για να απαντηθει ενα τετοιο ερωτημα πρεπει να λαβουμε υποψην την παραμετρο προσφυση! Η κατασταση των δρομων "σερνουν το χορό" .... και οπου δεν υπαρχει προσφυση τι να σου κανουν και τα λαστιχα.....
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Βασικά Κωστή τα όρια σε λάστιχα που θα δεις εδώ μέσα είναι κυρίως αυτά...



:D :D


Και δε λέω πως δεν έχουμε "πλαγιαστούς" (ο κύριος που μόλις απάντησε από πάνω είναι ένα τρανταχτό παράδειγμα, ξύνει κύλινδρα, χεχε) απλά η πλειονότητα δεν.... ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εντυπωσιακες φωτο, εχω κι εγω. Θα ανασυρω κι επανερχομαι.
Ομως πρεπει να τονισω οτι η κλιση και το ακραιο πατημα του ελαστικου, λιγο εχουν να κανουν με την ταχυτητα μεσα στη στροφη. Μιλαω για δημοσιο δρομο παντα κι εννοω οτι μπορει να στριβουμε μαζι, στην ιδια στροφη με την ιδια ταχυτητα κι οενας να τελειωνει το λαστιχο του κι ο αλλοςνα θελει 1, 5 εκατοστο ακομα.....
Παρολα αυτα, οι σχετικες φωτο εχουν πλακα:p:laugh::D
 

Kostas Hondakis

You Only Ride Once
Περιοχή
Νέα Σμύρνη Αττικής-Ηράκλειο Κρήτης
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
Honda CB1000R
θα μιλήσω για τους ασφάλτινους γιατί από χώμα δεν έχω ιδέα. αν είχαμε κάλους δρόμους σ'αυτή τη χώρα πιο συχνά θα αλλάζαμε παπούτσια ,γιατί θα τα τρώγαμε στα πλαγιάσματα, παρά λάστιχα.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Δικάβαλος, τριβάλιτσος στο Passo Giau, το λαστιχάκι μόλις δύο ημερών. Πέρα από το φυτίλιασμα, προσέξτε πώς, από την θερμοκρασία που έχει ανεβάσει, κολλάνε πάνω του τα πάντα.

 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Εγω θα ηθελα να βλεπω τα μπροστινα τελειωμενα.. τα πισω τελειωνουν σχετικα ευκοα, ειδικα αν υπαρχει διαφορα στην σκληροτητα των αναρτησεων εμπρος -πσω(για ασφαλτινα μηχανακια μιλαω)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Εγω θα ηθελα να βλεπω τα μπροστινα τελειωμενα.. τα πισω τελειωνουν σχετικα ευκοα, ειδικα αν υπαρχει διαφορα στην σκληροτητα των αναρτησεων εμπρος -πσω(για ασφαλτινα μηχανακια μιλαω)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δικάβαλος, τριβάλιτσος στο Passo Giau, το λαστιχάκι μόλις δύο ημερών. Πέρα από το φυτίλιασμα, προσέξτε πώς, από την θερμοκρασία που έχει ανεβάσει, κολλάνε πάνω του τα πάντα.

Αυτή η εικόνα ,εκτός απο -σαφώς- στριφτερό αναβάτη ,αναδεικνύει ακόμα δυό πληροφορίες.
- Πολύ καλή ποιότητα οδοστρώματος
- Ελαφρώς Χαμηλότερη πίεση αέρα ,σε σχέση με αυτήν που θα έπρεπε να έχει το λάστιχο ,για να ανταπεξέλθει σωστά στις συγκεκριμένες συνθήκες φορτίου της μοτό.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω θα ηθελα να βλεπω τα μπροστινα τελειωμενα.. τα πισω τελειωνουν σχετικα ευκοα, ειδικα αν υπαρχει διαφορα στην σκληροτητα των αναρτησεων εμπρος -πσω(για ασφαλτινα μηχανακια μιλαω)
Τελειωμένο μπροστινό σε ανοικτό δρόμο=έχεις πέσει....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αυτή η εικόνα ,εκτός απο -σαφώς- στριφτερό αναβάτη ,αναδεικνύει ακόμα δυό πληροφορίες.
- Πολύ καλή ποιότητα οδοστρώματος
- Ελαφρώς Χαμηλότερη πίεση αέρα ,σε σχέση με αυτήν που θα έπρεπε να έχει το λάστιχο ,για να ανταπεξέλθει σωστά στις συγκεκριμένες συνθήκες φορτίου της μοτό.
Γεια σου ρε Γατε...πως φαινεται ο στριφτερος και στην ασφαλτο:friendship:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τελειωμένο μπροστινό σε ανοικτό δρόμο=έχεις πέσει....:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
μην παιρνεις και ορκο...:friendship:
Εχω δει τελειωμενο πισψ και το εμπρος δεν πηρε χαμπαρι..και το αναποδο... εχει να κανει με την αναρτηση και την σκληροτητα της ρυθμισης..μεγαλο θεμα προς συζητηση
 
Top Bottom