Δείξε μου το λάστιχο σου να σου πω πως στρίβεις.

R2D2

Μέλος
Περιοχή
Δράμα
Όνομα
Manolios
Μοτό
R 1200 GS '08
Ειμαι σε ...τριο με 2 Bridgestone A40.







Κορυφαια αισθηση στην καλη ασφαλτο.

adv phone
πασχαλη τα battlax ειναι αυτα?? αν ναι σε βρεγμενο τι λενε?
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
πασχαλη τα battlax ειναι αυτα?? αν ναι σε βρεγμενο τι λενε?
Ειναι τα Α40 adventure κ δεν εχω εικονα απο βροχη.... για αυτα που λες στειλε πμ στον ΗΛΙΑΣ που εχει φαει καμμια 3 σετ


:)

adv phone
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Την περασμενη Κυριακη στην πιστα ..Ανθουσα-Ελατη Τρικαλων (αμεσως μετα μια πολυ ωραια χωματινη εξορμηση):



Bridgestone TrailWing 41/42, αγαπημενα του Γατου @el-Gatto, ζεσταινονται σχεδον αμεσως και κρατανε πολυ καλα. (Πριν ρωτησει κανεις, στο βρεγμενο των πολεων εχουν θεματακι.)
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Την περασμενη Κυριακη στην πιστα ..Ανθουσα-Ελατη Τρικαλων (αμεσως μετα μια πολυ ωραια χωματινη εξορμηση):



Bridgestone TrailWing 41/42, αγαπημενα του Γατου @el-Gatto, ζεσταινονται σχεδον αμεσως και κρατανε πολυ καλα. (Πριν ρωτησει κανεις, στο βρεγμενο των πολεων εχουν θεματακι.)
...και πιο λάστιχο on-off δεν έχει πρόβλημα σε βρεμμένο δρόμο και ειδικά στις πόλεις;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Στην επιστροφή απ'το φετινό MarchMotoMadness παίξαμε με konkost και christof40 σε ασφάλτινο στροφιλίκι. Μπροστινό Τ63 που ήταν ξεχασμένο καμιά 10αριά χρόνια σε πατάρι ιδιώτη



Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και το δικο μου:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Χθες το μεσημερι, φωτο στα Καμμενα Βουρλα μετα απο ανεβοκατεβασμα Δομοκου.








Εχει μεινει ενα χιλιοστο απατητο επειδη το λαστιχο ειναι ενα Conti TKC80 "τελειωμενο", με λιγο λιγοτερο απο 1χλ τακουνι, οποτε κουναγε αρκετα στο πλαγιασμα και σηκωμα - και ειχε φυσικα σχετικη "πλακα" o_O :rolleyes:

Το λαστιχο το χρησιμοποιησα για 1000χμ στις καλοκαιρινες διακοπες στην Ελατη Τρικαλων και ο Θενος @thenos o katemis ειπε "δεν ειναι ουτε για πεταμα ουτε για χρηση χωμα". Αλλα ειναι φυσικα για χρηση στην ασφαλτο :ok: μειον τα κουνηματα στο τερμα πλαγιασμα, μειον τη συμπεριφορα στις ασπρες γραμμες οπου ητανε σαν να παταγα σαπουνι :eek: Χιλιομετρα ελαστικου ακριβως 7000, η μεγιστη πλειοψηφια των οποιων σε χωμα καθως το λαστιχο ζει σε "δευτερο τροχο". Θα αντικατασταθει με καινουργιο συντομα.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Φωτο χωματινων ελαστικων (TKC80 μπροστα / Anlas Caprax πισω) μετα απο ανεβοκατεβασμα Δομοκου το απογευμα της περασμενης Κυριακης. Ειναι η προσωπικη μου πιστα, οπως λεει κι'ο @el-Gatto "οπως το Misano για τον Vale" :D :wacky:








Καλο το πισω Anlas στο χωμα αλλα στην ασφαλτο υστερει σαφως σε σχεση με το TKC80 καθως γλυστραει πολυ πιο νωρις, τουλαχιστο πανω σε Τρανσαλπ 650.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Φωτο χωματινων ελαστικων (TKC80 μπροστα / Anlas Caprax πισω) μετα απο ανεβοκατεβασμα Δομοκου το απογευμα της περασμενης Κυριακης. Ειναι η προσωπικη μου πιστα, οπως λεει κι'ο @el-Gatto "οπως το Misano για τον Vale" :D :wacky:








Καλο το πισω Anlas στο χωμα αλλα στην ασφαλτο υστερει σαφως σε σχεση με το TKC80 καθως γλυστραει πολυ πιο νωρις, τουλαχιστο πανω σε Τρανσαλπ 650.
Μπιμπίκια βλέπω στις άκρες...:geek:
Τσ,τσ,τσ,τσ,τσ...:wacky:
Δεν πήγαινες και μια Μπράλο μπας και τα έτρωγες...???:D
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Στην επιστροφή απ'το φετινό MarchMotoMadness παίξαμε με konkost και christof40 σε ασφάλτινο στροφιλίκι. Μπροστινό Τ63 που ήταν ξεχασμένο καμιά 10αριά χρόνια σε πατάρι ιδιώτη



Στάλθηκε από το GT-S7562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα Τ63 τα φορεσα στο ΚουΛουΡι και τρελαθηκα,δεν περιμενα τοσο καλη προσφυση στην ασφαλτο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπιμπίκια βλέπω στις άκρες...:geek:
Τσ,τσ,τσ,τσ,τσ...:wacky:
Δεν πήγαινες και μια Μπράλο μπας και τα έτρωγες...???:D
Περα απο την πλάκα που κάνουμε εδώ μέσα.......θα πρέπει να τονίσουμε ότι δεν είναι ότι πιο ασφαλές να πηγαίνουμε "ταπα", με τέτοιου είδους ελαστικά.
Μας βλέπουν και μας διαβάζουν άνθρωποι χωρίς εμπειρία και παραστάσεις.
Έτσι και σου κάτσει καμμια στραβή.....καληνύχτα ζωη!:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τα Τ63 τα φορεσα στο ΚουΛουΡι και τρελαθηκα,δεν περιμενα τοσο καλη προσφυση στην ασφαλτο
Ήξερα από άλλους αναβάτες για την καλή ασφάλτινη συμπεριφορά,αυτό που μου αρέσει επίσης(στο μπροστινό που έχω,πίσω δεν ξέρω) είναι και η προβλέψιμη συμπεριφορά στο χώμα.
Περα απο την πλάκα που κάνουμε εδώ μέσα.......θα πρέπει να τονίσουμε ότι δεν είναι ότι πιο ασφαλές να πηγαίνουμε "ταπα", με τέτοιου είδους ελαστικά.
Μας βλέπουν και μας διαβάζουν άνθρωποι χωρίς εμπειρία και παραστάσεις.
Έτσι και σου κάτσει καμμια στραβή.....καληνύχτα ζωη!:D
Για σφιχτά ασφάλτινα στροφιλίκια μια χαρά είναι,για παρατεταμένες μεγάλες ταχύτητες μια χαρά ΔΕΝ είναι.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Περα απο την πλάκα που κάνουμε εδώ μέσα.......θα πρέπει να τονίσουμε ότι δεν είναι ότι πιο ασφαλές να πηγαίνουμε "ταπα", με τέτοιου είδους ελαστικά.
Μας βλέπουν και μας διαβάζουν άνθρωποι χωρίς εμπειρία και παραστάσεις.
Έτσι και σου κάτσει καμμια στραβή.....καληνύχτα ζωη!:D
Σωστος Κωστα :ok: Οποτε ..don't do this at home, ή μ'αλλα λογια ταρζανιες με χωματινα στην ασφαλτο ..at your own risk!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Αυτό που το βλέπετε έτσι, στη βροχή μετά τις 5 μοίρες φεύγει ανεξέλεγκτα!

Μα γιατί το λες αυτό?:wacky::wacky::wacky::wacky::wacky::wacky:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Μα γιατί το λες αυτό?:wacky::wacky::wacky::wacky::wacky::wacky:
Το λέω γιατί πραγματικά μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση που κρατούσε μέχρι την άκρη του στο στεγνό..δεν το περίμενα με τίποτα από ταλαιπωρημένο μοτοκροσάδικο λάστιχο να έχει τέτοια περιθώρια. Και η αλήθεια είναι πως δεν είχε τύχει να το ξαναπιέσω τόσο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το λέω γιατί πραγματικά μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση που κρατούσε μέχρι την άκρη του στο στεγνό..δεν το περίμενα με τίποτα από ταλαιπωρημένο μοτοκροσάδικο λάστιχο να έχει τέτοια περιθώρια. Και η αλήθεια είναι πως δεν είχε τύχει να το ξαναπιέσω τόσο.
Αναφερομαι στο σχολιο σου για το βρεγμενο Χριστοφορε . Στο στεγνο τα μαλακα ντακουνατα κρατανε μια χαρα, γνωστο. Και στο βρεγμενο ειναι χαροι. :cool:

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Τ63 κύριοι προβλέψιμο στην άσφαλτο εξαιρετικό για ελεγχόμενα ντριφταρισματα ασφαλτο , εξαιρετικό στο χώμα λάσπη και σαθρο ,ειδικά το μπροστινό. Βροχή ασφαλτινη κακό όπως όλα τα χωμάτινα . Πάντα για μεσαίο on-off. Απλά στριβει αρκεί να μην φοβηθεις στα ελενχομενα μικρογλυστριματακια που κάνει όπως όλα τα μισελεν.Εννοειται ότι αναφέρομαι σε σφιχτα ασφαλτινα στροφιλικια μην τρελαθουμε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom