Δείξε την βόλτα σου

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Αν ήταν μεγαλύτερη δεν θα έκανα την κίνηση αυτή πάντως.
Δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές από την στιγμή που θα συμβεί αυτό. Σε μικρές πέτρες μπορείς και να σκύψεις στιγμιαία το κεφάλι ώστε να πέσουν στο πάνω μέρος του κράνους.
Οι μεγάλες είναι το θέμα,από τον ίδιο κάφρο που την έφαγα στο χέρι έχω φάει (σε άλλη βόλτα) και στο κεφάλι με πολύ γερό τράνταγμα χωρίς ευτυχώς να χάσω τον έλεγχο. Συγκεκριμένα η πέτρα χτύπησε την μάσκα η οποία ράγισε σε ένα σημείο.
Υπάρχει και αυτή η λύση... αλλά θέλει μπόλικη προπόνηση :laugh:
https://media1.tenor.com/images/18859d46ebeafa94bf5a8b8f35b4db0f/tenor.gif?itemid=15235043
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η λύση είναι απόσταση από τον μπροστινό, νομίζω ότι ελαχιστοποιείς πολύ τις πιθανότητες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εχθες ειχα μια δυσκολη ημερα στη δουλεια
Ξυπνησα χαραματα και ετρεχα σαν τον Βεγγο, γιατι επρεπε το μεσημερι να πεταγομουν μεχρι την ορεινη Κορινθια, για επαγγελματικο ραντεβου.
Η κουραση εφυγε, οταν αρχισα να ανεβαινω εκει πανω.....ειχε και ωραια θερμοκρασια βεβαια.
Η επιστροφη εγινε σε ρυθμους Αμιρου ...ΔΕΝ...γιατι επρεπε να προλαβω να δω τα χαλια του γαυρου :p

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήκωσε λίγο την κάμερα ισα ίσα να φαίνεται το γείσο του κράνους.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ναι... Στις δοκιμές είμαι.
Από κάτω από το γείσο, γράφει πιο ωραία και δεν κάνει φασαρία ο αέρας
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η επιστροφη εγινε σε ρυθμους Αμιρου ...ΔΕΝ...γιατι επρεπε να προλαβω να δω τα χαλια του γαυρου :p
Είδες, και χαλαρός και γλιτώνω τις αηδίες στην τηλεόραση, αλλά που να πιάσετε την μαγική συνταγή....
Όχι ρε, έπιασε 210 στο κοντέρ; Έλαπαναγίαμου που το έχω δει αυτό; Α ναι, περίπου στην αλλαγή τρίτη-τετάρτη πρέπει να είναι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είδες, και χαλαρός και γλιτώνω τις αηδίες στην τηλεόραση, αλλά που να πιάσετε την μαγική συνταγή....
Όχι ρε, έπιασε 210 στο κοντέρ; Έλαπαναγίαμου που το έχω δει αυτό; Α ναι, περίπου στην αλλαγή τρίτη-τετάρτη πρέπει να είναι.
Και ειχε 1300 στροφές ακόμα... Πες στο πουλί.
Η μαύρη σε αυτές τις στροφές είχε 220 και εύκολα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Και ειχε 1300 στροφές ακόμα... Πες στο πουλί.
Η μαύρη σε αυτές τις στροφές είχε 220 και εύκολα.
Η Μαύρη είχε άλλο βήμα (ελαφρώς μακρύτερο)
Υπάρχει διαφορά στις σχέσεις στο σασμάν (σίγουρα σε 1η κ 6η ,δεν το χω ψαξει λεπτομερώς) μεταξύ απλού κ ADV ,κι αν δεν κάνω λάθος ,η Μαύρη φόραγε σασμαν απλού.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η Μαύρη είχε άλλο βήμα (ελαφρώς μακρύτερο)
Υπάρχει διαφορά στις σχέσεις στο σασμάν (σίγουρα σε 1η κ 6η ,δεν το χω ψαξει λεπτομερώς) μεταξύ απλού κ ADV ,κι αν δεν κάνω λάθος ,η Μαύρη φόραγε σασμαν απλού.
Εχουν έτσι και αλλιώς 1000 στροφές λιγότερες τα μονοεκκεντρα... Αλλά κάπου έχω ένα βιδεο από το μακρινό 2010 με την μαύρη σε τελικές.
Θα το βρω
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και ειχε 1300 στροφές ακόμα... Πες στο πουλί.
Η μαύρη σε αυτές τις στροφές είχε 220 και εύκολα.
Φήμες λένε ότι οι μαύρες την έχουν μεγαλύτερη, σε ποιό πουλί να το πω, είναι δύσκολο θέμα αυτό με τα πουλιά και τα μεγέθη, άλλοι πάνε και γίνονται πρόεδροι για να αντισταθμίσουν.

Κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί το δέκα άλογα παραπάνω, πιο δυνατές ψηλές και χαμηλότερη τελική είναι γρίφος για δυνατούς λύτες. Δεν ξέρω μήπως το κοντέρ της μαύρης ήταν δανεικό από άφρικα χίλια. Ο ελ-γάτος να περάσει έξω από την αίθουσα, δεν μπορεί να απαντάει σοβαρά σε τέτοιες δηλώσεις του μανιακού.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φήμες λένε ότι οι μαύρες την έχουν μεγαλύτερη, σε ποιό πουλί να το πω, είναι δύσκολο θέμα αυτό με τα πουλιά και τα μεγέθη, άλλοι πάνε και γίνονται πρόεδροι για να αντισταθμίσουν.

Κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί το δέκα άλογα παραπάνω, πιο δυνατές ψηλές και χαμηλότερη τελική είναι γρίφος για δυνατούς λύτες. Δεν ξέρω μήπως το κοντέρ της μαύρης ήταν δανεικό από άφρικα χίλια. Ο ελ-γάτος να περάσει έξω από την αίθουσα, δεν μπορεί να απαντάει σοβαρά σε τέτοιες δηλώσεις του μανιακού.
Στα συγκεκριμένα μοτέρ δεν πρέπει να βγάζουν οι εταιρείες specs για τα μοτέρ
Υπάρχουν εδώ μέσα αρκετά μέλη που έτυχε να "ανοίξουμε" και να επιβεβαιωσουν ότι λέω.
Μια φορά ανοίξαμε 3 του 07 και τα 3 είχαν άλλη απόδοση.
Τα αεροελαιοψυκτα... Πραγματικά είναι στον κόσμο τους.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φήμες λένε ότι οι μαύρες την έχουν μεγαλύτερη, σε ποιό πουλί να το πω, είναι δύσκολο θέμα αυτό με τα πουλιά και τα μεγέθη, άλλοι πάνε και γίνονται πρόεδροι για να αντισταθμίσουν.

Κάτι περίεργο συμβαίνει γιατί το δέκα άλογα παραπάνω, πιο δυνατές ψηλές και χαμηλότερη τελική είναι γρίφος για δυνατούς λύτες. Δεν ξέρω μήπως το κοντέρ της μαύρης ήταν δανεικό από άφρικα χίλια. Ο ελ-γάτος να περάσει έξω από την αίθουσα, δεν μπορεί να απαντάει σοβαρά σε τέτοιες δηλώσεις του μανιακού.
Είναι σίγουρα θέμα σχέσεων μετάδοσης ,αν ψάξεις στα specs θα το δεις κι επίσημα.

ΕσεναΝαι όμως τι σε κόΦτει ,αφού έχεις Κόφτη. :ha
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι σίγουρα θέμα σχέσεων μετάδοσης ,αν ψάξεις στα specs θα το δεις κι επίσημα.

ΕσεναΝαι όμως τι σε κόΦτει ,αφού έχεις Κόφτη. :ha
Θεωρητική η συζήτηση, να μαθαίνω πως είναι σε υπερηχητικές ταχύτητες.

Το θυμάμαι ότι είχε "πειραγμένη" πρώτη και έκτη η ADV έκδοση, αρκετοί έπαιζαν και με το κιβώτιο και με την "κιθάρα" βάζοντας από άλλα μοντέλα για να το μακρύνουν. Η φιλοσοφία της BMW αυτή είναι εδώ και πολλά χρόνια, τελική με 6η στον κόφτη, στο αυτοκίνητο ήταν το ίδιο. Λίγο ενοχλητικό στην ΕΟ. Λίγο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θεωρητική η συζήτηση, να μαθαίνω πως είναι σε υπερηχητικές ταχύτητες.

Το θυμάμαι ότι είχε "πειραγμένη" πρώτη και έκτη η ADV έκδοση, αρκετοί έπαιζαν και με το κιβώτιο και με την "κιθάρα" βάζοντας από άλλα μοντέλα για να το μακρύνουν. Η φιλοσοφία της BMW αυτή είναι εδώ και πολλά χρόνια, τελική με 6η στον κόφτη, στο αυτοκίνητο ήταν το ίδιο. Λίγο ενοχλητικό στην ΕΟ. Λίγο.
Αν και είμαστε σε άσχετο θέμα με τα σαζμαν... Να πω κάτι τελευταίο.
Στα τελευταία adve έχει μια περίεργη αίσθηση η έκτη.
Με 100 χλμ ψάχνεις να ανεβάσεις έβδομη και μετά τα 150.. Δεν ξέρω πως να το περιγραψω
... Απλώνει ένα πράμα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
είναι η ίδια αίσθηση που έχει το XR και το διόρθωσαν στο φετινό. πολύ κοντή 6η.
 
Top Bottom