Δείξε την βόλτα σου

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Γιατί το λες αυτό; Και τι εννοείς "σφίξιμο"; Περισσότερη προφόρτιση;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το σωστο και γρηγορο στρηψιμο
Γιατί το λες αυτό; Και τι εννοείς "σφίξιμο"; Περισσότερη προφόρτιση;
ναι μεγαλυτερη προφορτιση θεωρω οτι ηταν πολυ μαλακο μπροστα
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Αυτήν την φορά η βόλτα είναι στην "Μεσοποταμία" :omg2:
Καλά μην τρελαίνεστε! Δεν πήγα και στο Ιράκ ανάμεσα από τον Τίγρη και τον Ευφράτη.
Έχει κάτι παρόμοιο στην Ευρώπη και είναι ο Μόζελ και ο Ρήνος. Νησί η Μύκονος, νησί κι η Γροιλανδία!:)
Το βίδεο είναι λίγο μεγάλο γιατί εκτός από τα πρώτα 1:40 που τα "τρέχω" στο γρήγορο, μετά αρχίζω και παραμιλάω τις σκέψεις μου μέσα από το κράνος, καθώς βολτάρω γύρω από τους "δρόμους του κρασιού" της Γερμανίας.
Αν το έβαζα κι αυτό στο γρήγορο θα ακουγόμουν σα στρουμφάκι που έχει καταπιεί επιπλέον κι ένα Ζέπελιν ήλιον.
Όποιος λοιπόν έχει χρόνο για ξόδεμα και δεν μπορεί να κάνει σήμερα μια καλή μοτοβόλτα για Χ λόγους, κι έχει σκέψεις να κινηθεί προς βόρεια, (βορειότερα του Κιλκίς) μπορεί να πάρει μια μικρή πρόγευση.
Επιφυλάσσομαι στο μέλλον να κάνω κάτι σε πιο "ταξιδιωτικός οδηγός" για παρόμοια πράγματα.:ok:


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Μου το θύμισε το φατσομπουκι....απο τα παλιά!
Είναι μεγάλο αλλά έχει πλάκα....ο κεντιδιας @tattoopanther είχε κεντίσει
Όπως και η Νιαλα .....μας είχε ισσοπεδωσει τοτε!
 

Tener-ίσιος

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1200 GS LC
Αυτήν την φορά η αφορμή για το βίντεο, εκτός από τη βόλτα, είναι και μια δεύτερη σκέψη που αναλύω στην περιγραφή του βίντεο και παραθέτω κι εδώ, καθώς και μια γεύση από Χριστούγεννα, που ξεκίνησαν κανονικά εδώ και λίγες μέρες.


{Δεν είναι λίγες οι φορές που διαπιστώνω ότι τα μετεωρολογικά δελτία είναι φτιαγμένα για να μας κρατάνε μακριά από υπαίθριες δραστηριότητες και πολλοί που τα παρακολουθούν δεν τα έχουν "αποκωδικοποιήσει" σωστά, με αποτέλεσμα να διαδίδονται διάφοροι "αστικοί μύθοι" για τον καιρό κατά περιόδους. Σου βγαίνει ο άλλος τη Δευτέρα και σου λέει ότι το Σαββατοκύριακο θα κάνει κακοκαιρία κι αναρωτιέσαι μα χθες Κυριακή είχε λιακάδα, για πιο Σαββατοκύριακο αναφέρεται;;; Μην το πεις!!! Ναι ναι, γι αυτό που ακολουθεί σε 5 εικοσιτετράωρα!!! Και κανονίζει ή ξεκανονίζει ή μάλλον καλύτερα δεν κανονίζει τίποτα υπαίθριο, με γνώμονα μια τέτοια "πρόβλεψη" και έχει και όλο το χρόνο μπροστά του να δημιουργήσει και τον αστικό μύθο της εβδομάδας για τον καιρό. Κι όλα αυτά σε μια χώρα σαν τη Γερμανία, όπου ο καιρός μπορεί, "αν θέλει", να αλλάξει 5 φορές μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο. Μία τέτοια περίπτωση είναι και η βόλτα αυτής της ταινίας. Σαφώς κι εγώ συμβουλεύομαι το μετεωρολογικό δελτίο. Αλλά από το προηγούμενο βράδυ και κατά τη διάρκεια της βόλτας ακόμη, και δε βλέπω τις ζωγραφιές με τα συννεφάκια και τους ήλιους, αλλά τα βαρομετρικά και τις πορείες τους και το πότε θα βρίσκονται που! Καμιά φορά παίζω και "κρυφτοκυνηγητό" με τον καιρό κι έχει κι αυτό την πλάκα του. Μέχρι τώρα πάντως έχει λειτουργήσει καλά σε μένα κατά μεγάλο ποσοστό. Πρέπει να πω ότι κινούμαι με μηχανή 12 μήνες το χρόνο, καθημερινά. (Στη Γερμανία) Σταματάω μόνο όταν έχει παγετό για λόγους ασφαλείας. Ευτυχώς στην πόλη που μένω, δεν έχει πολλές φορές παγετό και σπανίως πιάνει χιόνι. Στο κάτω κάτω, όποιος θέλει να μείνει τελείως στεγνός και ξερός, ας πάρει το αυτοκίνητο.}

 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs

Μου το θύμισε το φατσομπουκι....απο τα παλιά!
Είναι μεγάλο αλλά έχει πλάκα....ο κεντιδιας @tattoopanther είχε κεντίσει
Όπως και η Νιαλα .....μας είχε ισσοπεδωσει τοτε!
το είδα όλο βιντεαρα!
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ελπιζω να σας αρεσει....
Καποια στιγμη θα ανεβασω ξεχωριστο θεμα με το ταξιδακι των 4000km σε Βουλγαρια-Ρουμανια.
Απολαυση σε 4Κ :yew:

 
Τελευταία επεξεργασία:

BLiTzER

Χορχόδειλας
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
ST
Σήμερα γινόταν ένας χαμός από μοτοσικλέτες στην παραλιακή. Μύρισε καλοκαίρι ξανά. Πολύ το χάρηκα!

Μπαίνοντας στη Βουλιαγμένη, λοιπόν (προς Αθήνα), και ενώ είμαι σταματημένος στο φανάρι, ένα Tracer 900 σταματάει δίπλα μου και με κοιτάζει απειλητικά. Γυρνάω να βρω το φιλαράκι μου και βλέπω ότι καραδοκούν 2-3 ακόμα, ακριβώς πίσω μας. Και καταφτάνουν κι άλλα! Είμαστε περικυκλωμένοι! :ha

 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Μια βόλτα που έκανα πέρσι το καλοκαιράκι παρέα με ένα φίλο μου...!! Πρώτο βίντεο που έφτιαξα τρομάρα μου....:ok:

Ωραία εικόνα έχει το βίντεο. :ok:
 
Top Bottom