Δείξε το Cockpit σου

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βρήκα καλή ιδέα να δείξουμε αυτό που έχουμε μπροστά μας όταν οδηγούμε τη μοτοσυκλέτα μας όποιας κατηγορίας και αν είναι αυτή (On/Off, Street, SportTouring κτλ). Μπορεί να μοιραστούμε όμορφες ιδέες για χρήσιμα περιφερειακά και αξεσουάρ.

WR250R...
  1. Πρώτα από όλα έχω αντικαταστήσει το εργοστασιακό τιμόνι με ένα Protaper τύπου fatbar. Είναι το Fuzion SX το οποίο έχει μπαράκι που κλειδώνει ή απελευθερώνετε ώστε να επιλέγεις αναλόγως εδάφους αν το θέλεις άκαμπτο ή flexible.
  2. Καβαλέτα CNC κατασκευής OTR (Off The Road) με προσθαφαιρούμενους αποστάτες διαφόρων mm (για ρύθμιση επιθυμητού ύψους).
  3. Οι καθρέπτες έχουν αντικατασταθεί με αυτούς της Doubletake, οι οποίοι σε συνδυασμό με βραχίονες της Ram mount προσφέρουν εκπληκτική σταθερότητα αλλά και ταχεία αναδίπλωση αν μπεις σε μονοπάτια με εμπόδια όπως κλαδιά.
  4. Ακολουθεί το universal Mini Fairing της Adventure Specs, το οποίο εκτός από μερική ανεμοκάλυψη προσφέρει και μια τρομερά εργονομική βάση για να τοποθετήσεις το GPS σου, μια μπρίζα και έναν διακόπτη για οποιαδήποτε χρήση θέλεις (π.χ. προβολείς). Μοναδική αδυναμία -που θέλει ψάξιμο αναλόγως μοτοσυκλέτας- είναι ότι περιορίζει την εύκολη τοποθέτηση του κλειδιού, εγώ πλέον έχω συνηθίσει και το βάζω πριν καβαλήσω από μπροστά.
  5. Χούφτες της Barkbusters, με συμβατές αλουμινένιες προστασίες από την SW-Motech.
  6. Τέλος μια μπίλια της Ram Mount στη βάση του αριστερού καθρέπτη, για να τοποθετείται η Action Cam ή η βάση ενός κινητού τηλεφώνου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Ότι πιο άβολο και μαζοχιστικό μπορείτε να φανταστείτε . Μερικές φορές αισθάνομαι τους σπόνδυλους του αυχένα να τρυπάνε τον σβέρκο.


Όμως δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να μην βλέπει αυτό το μούτρο

 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Ότι πιο άβολο και μαζοχιστικό μπορείτε να φανταστείτε . Μερικές φορές αισθάνομαι τους σπόνδυλους του αυχένα να τρυπάνε τον σβέρκο.


Όμως δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να μην βλέπει αυτό το μούτρο

Σε Νοιώθω απόλυτα..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ότι πιο άβολο και μαζοχιστικό μπορείτε να φανταστείτε . Μερικές φορές αισθάνομαι τους σπόνδυλους του αυχένα να τρυπάνε τον σβέρκο.


Όμως δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να μην βλέπει αυτό το μούτρο

Αν δεν αδικει η φωτο κατι,δε μπορώ να φανταστώ το κόσμημα με θαμπά φανάρια
Κανε κάτι λέμε :)
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Η έκφραση "και εκεί που πήγαινα με 140-160-180 , ... " ξέρετε από που έχει βγει;
Δεν μου απαντήσατε . Λογικό , είσαστε μικροί να το θυμάστε .
Λοιπόν βγήκε από αυτά τα Veglia Borletti . Πας με σταθερό γκάζι και έχεις μια ταλάντωση 140-180. Δεν έχω κάτσει να ψάξω αν η πραγματική ταχύτητα είναι στην μέση , αν και το πιθανότερο είναι να βγαίνει radom .
Ducati 900 SS 1978 γνωστα και σαν bevel . Φυσικά και τα λαμπάκια ανάβουν όποτε θέλουν και αν θέλουν

 
Top Bottom