Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το είχα σε χρυσαφί ..
Το δεύτερο μου ποδήλατο μετά ένα velamos
Το αρχικό του χρώμα "εποχής" ήταν το βιολετί, κρίμα που δεν κατάφερα να το κρατήσω σε αυτό το χρώμα μιας και οι φθορές από το χρόνο και τα χτυπήματα από μια αλυσίδα που είχα για να το δένω όπου πήγαινα, σχολείο, φροντιστήριο, βόλτες κλπ ήταν τόσα που έπρεπε να ξαναβαφτει και μιας που δεν έβρισκα τα μαμά αυτοκολλητα του μοντέλου πήγα σε αλλαγή χρώματος!!
Φυσικά άν ήταν κανένας Reynolds 531 θα είχε μένει ως έιχε με τα χτυπήματα!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καταπληκτικό το Raleigh !!! Να το χαιρεσαι και να το βολτάρεις που και που !!!
Νομίζω το δικό μου μεταξύ ' 71-'74
Κάπου εκεί έβγαιναν τα μερσιερ.
Το ευχάριστο είναι ότι υπάρχουν αρκετά ακόμη στους δρόμους.
Έχω δει στην παραλιακη και στο ίδρυμα Νιάρχος
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Κάπου εκεί έβγαιναν τα μερσιερ.
Το ευχάριστο είναι ότι υπάρχουν αρκετά ακόμη στους δρόμους.
Έχω δει στην παραλιακη και στο ίδρυμα Νιάρχος
Ε τότε παίζει να με έχεις πετύχει, χάχα, γιατί είναι κλασική διαδρομή Νιάρχος /φλοισβος /παραλιακή!!
Ας είναι καλά ο κυρ Χρήστος(εκεί που είναι τώρα πλέον) οπου έχει αρκετό στοκ από ανταλλακτικά από τότε, για να τα εχουμε μάχημα να τα κυκλοφορούμε!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μια ερώτηση για εσάς που ξέρετε:
Σκέφτομαι να πάρω ποδήλατο στον γιό μου, δεν έχει κάνει σχεδόν καθόλου. Είναι 8,5 ετων αλλά 1,52μ. Στις κλίμακες τον βγάζουν πάνω από 24αρι, ο νονός λέει 26 για να το έχει, φοβάμαι όμως μην του φανεί ψηλό και δεν κάνει. Γνώμες?
Δεν είναι ανοικτά κιόλας να πάμε να δούμε από κοντά...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μια ερώτηση για εσάς που ξέρετε:
Σκέφτομαι να πάρω ποδήλατο στον γιό μου, δεν έχει κάνει σχεδόν καθόλου. Είναι 8,5 ετων αλλά 1,52μ. Στις κλίμακες τον βγάζουν πάνω από 24αρι, ο νονός λέει 26 για να το έχει, φοβάμαι όμως μην του φανεί ψηλό και δεν κάνει. Γνώμες?
Δεν είναι ανοικτά κιόλας να πάμε να δούμε από κοντά...
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω πως είδα κόσμο προχθές έξω από το μεγάλο ποδηλατάδικο απέναντι από τα Ster (ξέρεις). Ίσως τους δίνει παραθυράκι το ότι έχουν και συνεργείο και να είναι ανοικτά. Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.
Πάντως αν δεν έχει οδηγήσει ποτέ καλύτερα μην τον φοβίσεις με κάτι πολύ ψηλό
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ναι τα ποδηλατάδικα είναι ανοιχτά κανονικά, για σέρβις υποτίθεται αλλά πουλάνε κανονικά
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Μια ερώτηση για εσάς που ξέρετε:
Σκέφτομαι να πάρω ποδήλατο στον γιό μου, δεν έχει κάνει σχεδόν καθόλου. Είναι 8,5 ετων αλλά 1,52μ. Στις κλίμακες τον βγάζουν πάνω από 24αρι, ο νονός λέει 26 για να το έχει, φοβάμαι όμως μην του φανεί ψηλό και δεν κάνει. Γνώμες?
Δεν είναι ανοικτά κιόλας να πάμε να δούμε από κοντά...
Καλημέρα, ο μικρός μου είναι 1.56, 10 ετών. Καβαλάει άνετα 26άρι small. Θα σου πρότεινα ένα μεταχειρισμένο small σε καλή κατάσταση διότι οι τιμές είναι αρκετά υψηλότερες για 26άρια mountain από 24άρια που είναι παιδικά.
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Συγχώρεσε μα για την υπόδειξη, μα η σέλα είναι λάθος. Θέλει πιο ψηλά. Θα κάνει ποδήλατο πολύ πιο ξεκούραστα...
Κάθε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη. Ξεγελά η φωτογραφία δεν είναι ιδιαίτερα χαμηλά. Στην συγκεκριμένη βόλτα δοκιμάζαμε λίγο χώμα και αλματακια οπότε έκανε ορθοπέταλο ώστε να μάθει να ελέγχει την θέση του σώματος του και να περνά μικρά εμπόδια. Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο για το ύψος της σέλας πολλοί την ρυθμίζουν χαμηλότερα για «καλύτερα» και έχουν το αντίθετο αποτέλεσμα. Νομίζω εδώ φαίνεται καλύτερα η ρύθμιση.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το 2015 καθαρίσαμε τμήμα του με τον ορειβατικό σύλλογο Φυλής. Μαζί με επίσκεψη σε 4-5 φαράγγια και ένα ακατοίκητο νησί που τώρα ξεχνάω το όνομα.
Ωραία εμπειρία, τι μου θύμησες!
 

MikeG

Μέλος
Περιοχή
Southest Point of Europe
Όνομα
Mike
Μοτό
BMW F800GS , Haibike XDURO AllMtn 2.0
Για δώσε καμιά πληροφορία παραπάνω.. από που το πιάσατε και που καταλήξατε... Thanks
Καλημέρα,
Είναι το Μινωϊκό Μονοπάτι στο Καβούσι από Θρυπτή. Μοτοσυκλέτα οποιουδήποτε είδους δε περνά ούτε σε όνειρο.
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Καλημέρα,
Είναι το Μινωϊκό Μονοπάτι στο Καβούσι από Θρυπτή. Μοτοσυκλέτα οποιουδήποτε είδους δε περνά ούτε σε όνειρο.
Ok, κατάλαβα που είναι, πρέπει να έχω περάσει παλαιότερα κάποιο κομμάτι, με ποδήλατο βέβαια..μοτό με τίποτα έχεις δίκιο.

Πολύ ωραίο το βίντεο...!
 
Top Bottom