Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV

παλληκαρια αν καποιος ενδιαφερεται για το προπονητηριο της Technogym ας μου στειλει μνμ.
θα βγαλουμε προσφορα κανα δυο καινουργια με τιμη κατω απο 500 ευρω +φπα.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παίδες έχουμε κάποια προτίμηση για προπονητήριο στα 300 ευρώ?
antsoar ποιο tacx εχεις?
Είσαι ικανοποιημένος?
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Παίδες έχουμε κάποια προτίμηση για προπονητήριο στα 300 ευρώ?
antsoar ποιο tacx εχεις?
Είσαι ικανοποιημένος?
Εχω το tacx booster το οποίο έχει 10 σκάλες +τις ταχύτητες του ποδηλάτου.
Εαν δεν μπορείς οικονομικά να φτάσεις το" έξυπνο" (για να συνδέεσαι με smart tv) είναι καλή επιλογή.
Στα 200€ το δίνουν νομίζω με κάποια αξεσουάρ δώρο
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγω εχω ενα τις Elite Novo force ,περιπου 200 κατι ευρω εχει ειναι μια χαρα και δεν κανει και πολυ θορυβο
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
A ωραια! Χαιρομαι σε πρωτη φαση που δεν ακουσα οτι πρεπει να παω στο χιλιάρικο.
Θα τα δω και απο κοντα.
Αλλη απορία ειναι ειναι καλυτερο το μαγνητικό η το ηλεκτρικό;
Αυτο δηλαδη: Tacx Flow Smart Bike Trainer
Η αυτο;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
kon/nos ότι και να διαλέξεις τα βασικά χαρακτηριστικά που ψάχνεις είναι να μετράει watts και έχει σύνδεση Bluetooth και ant+ . Αυτό σημαίνει ότι θα μπορείς μαζί και με ένα hart rate sensor να καταγράφεις τους σημαντικότερους παραμέτρους για την προπόνηση σου. Επίσης θα μπορείς να δουλέψεις με Zwift ή παρόμοιο πρόγραμμα όπου πια πάμε σε άλλο επίπεδο προπόνησης.

Οτιδήποτε άλλο θα είναι πεταμένα λεφτά και θα το βαρεθεις γρήγορα.


Εχω αυτό που έχει αυτές τις προδιαγραφές αλλά θα έχουν βγει πολλά ακόμα από τότε. TACX SATORI SMART
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και ρωταω τώρα εγώ, που δεν αντέχω τους κλειστούς χώρους.
Αξίζει στην Ελλάδα των 300 και κάτι ημερών του χρόνου καλοκαιρίας, να είμαστε σπίτι να κάνουμε πετάλι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και ρωταω τώρα εγώ, που δεν αντέχω τους κλειστούς χώρους.
Αξίζει στην Ελλάδα των 300 και κάτι ημερών του χρόνου κακοκαιρίας, να είμαστε σπίτι να κάνουμε πετάλι?
Συμφωνώ μαζι σου και δεν ειναι το θέμα μου η κακοκαιρία, αλλα η ωρα.
Τελειωνω αργά την δουλεια και δεν αισθανομαι ανετα να βγαινω στους κεντρικούς για πετάλι.
Όποτε περιορίζομαι σε μια έως 2 φορες την εβδομαδα.
Και επειδή το επάγγελμα μου κανει κακο στην καρδια (ηδη ο ένας της οικογένειας την εβαλε στον πάγκο), θα ηθελα να βάζω περισσοτερο την αερόβια στην καθημερινότητα μου.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Και ρωταω τώρα εγώ, που δεν αντέχω τους κλειστούς χώρους.
Αξίζει στην Ελλάδα των 300 και κάτι ημερών του χρόνου κακοκαιρίας, να είμαστε σπίτι να κάνουμε πετάλι?
Καταλαβαίνω την ερώτηση σου και πράγματι δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να βολτάρεις έξω με το ποδήλατο σου. Αλλά το προπονητήριο έχει άλλη χρήση, είναι για αυτόν που θέλει να δουλέψει και να δει σοβαρή άνοδο στις επιδόσεις του, δεν μπορείς για παράδειγμα να κάνεις structured training έξω στον δρόμο εκτός κι αν ζεις πουθενά στην Αυστρία. Από ένα επίπεδο και επάνω πρέπει να δουλέψεις με πρόγραμμα και δομή που εδώ με τις συνθήκες που έχουμε δεν γίνεται ή τουλάχιστον είναι πολύ πιο εύκολο να γίνει στις ελεγχόμενες συνθήκες που σου δίνει το προπονητήριο.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Και ρωταω τώρα εγώ, που δεν αντέχω τους κλειστούς χώρους.
Αξίζει στην Ελλάδα των 300 και κάτι ημερών του χρόνου κακοκαιρίας, να είμαστε σπίτι να κάνουμε πετάλι?
ναι Κωστα.
υπαρχουν ημερες με λιγο ελευεθρο χρονο οποτε εχεις αμεσα προσβαση σε μια μορφη δραστηριοτητας ενω αν μενεις καπου κεντρικα σε πολη κ χρειαζεται να βγεις εκτος αστικου ιστου για να προπονηθεις ειναι λιγακι μπελας καποιες φορες
σαφως με ενα προπονητηριο δεν χανεις ημερες με δυσκολο καιρο
οπως τωρα ας πουμε με τα 43ρια η' χειμωνα με κρυο η΄πολυ αερα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
kon/nos ότι και να διαλέξεις τα βασικά χαρακτηριστικά που ψάχνεις είναι να μετράει watts και έχει σύνδεση Bluetooth και ant+ . Αυτό σημαίνει ότι θα μπορείς μαζί και με ένα hart rate sensor να καταγράφεις τους σημαντικότερους παραμέτρους για την προπόνηση σου. Επίσης θα μπορείς να δουλέψεις με Zwift ή παρόμοιο πρόγραμμα όπου πια πάμε σε άλλο επίπεδο προπόνησης.

Οτιδήποτε άλλο θα είναι πεταμένα λεφτά και θα το βαρεθεις γρήγορα.


Εχω αυτό που έχει αυτές τις προδιαγραφές αλλά θα έχουν βγει πολλά ακόμα από τότε. TACX SATORI SMART
Με κατατόπισες πλήρως! Τους παλμούς τους ελέγχεις με ζώνη και προγραμμα στο κινητο να φανταστώ;
Επίσης το προπονητήριο σου ειναι απο αυτα που συνδέονται στο ρεύμα η με μαγνητική αντίσταση.
Ρωταω γιατι προσπαθώ να καταλαβω την διαφορα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Και ρωταω τώρα εγώ, που δεν αντέχω τους κλειστούς χώρους.
Αξίζει στην Ελλάδα των 300 και κάτι ημερών του χρόνου καλοκαιρίας, να είμαστε σπίτι να κάνουμε πετάλι?
ναι και απο εμενα. βολευει παρα πολυ τον χειμωνα που νυχτωνει νωρις, κανεις μια ωρα και ειναι σαν να εχεις κανει 1,5 εξω και τελος μπορεις να κανεις προπονηση . Εμενα μου αρεσει κιολας βαζω eurosport και netflix και χαζευω, για smart θα πρεπει να δωσει ο φιλος αρκετα χρηματα παραπανω για ενα καλο. εμενα ειναι απλο αλλα αν κανεις διαλληματικες ειναι μια χαρα . Αναλογα και το επιπεδο του καθενος βεβαια
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Με κατατόπισες πλήρως! Τους παλμούς τους ελέγχεις με ζώνη και προγραμμα στο κινητο να φανταστώ;
Επίσης το προπονητήριο σου ειναι απο αυτα που συνδέονται στο ρεύμα η με μαγνητική αντίσταση.
Ρωταω γιατι προσπαθώ να καταλαβω την διαφορα

Μιας και ρώτησες για hart rate sensor, αν δεν έχεις αγοράσει ήδη αυτός εδώ είναι μια εξαιρετική επιλογή. Στέλνει δεδομένα με Bluetooth και με ant+.

Επίσης το απλικεσιο της wahoo είναι πολύ βολικό και μπορεί να στείλει άμεσα τα δεδομένα της προπόνησης σου στα περισσότερα γνωστά πρόγραμμα όπως Strava, RideWithGps, Training Peaks κλπ


Ρεύμα θέλουν τα ακριβά smart προπονητήρια. Ωραία εργαλεία αλλά δεν θα τα πρότεινα σε κάποιον για ξεκίνημα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μιας και ρώτησες για hart rate sensor, αν δεν έχεις αγοράσει ήδη αυτός εδώ είναι μια εξαιρετική επιλογή. Στέλνει δεδομένα με Bluetooth και με ant+.

Επίσης το απλικεσιο της wahoo είναι πολύ βολικό και μπορεί να στείλει άμεσα τα δεδομένα της προπόνησης σου στα περισσότερα γνωστά πρόγραμμα όπως Strava, RideWithGps, Training Peaks κλπ


Ρεύμα θέλουν τα ακριβά smart προπονητήρια. Ωραία εργαλεία αλλά δεν θα τα πρότεινα σε κάποιον για ξεκίνημα
Αν παρατηρήσεις τα δυο που εχω επισυνάψει παραπανω ειναι το ενα με ρεύμα και το αλλο χωρις.
Θα προτιμούσα χωρις ώστε να το βάζω οπουδήποτε χωρις συμβιβασμούς.
Το θέμα ειναι αυτο που ειναι μαγνητικό, δηλαδη χωρις ρεύμα δεν κανει γνωστό αν εχει την συνδεσιμότητα που μου προτείνεις η οχι.
Πρεπει να βρω χρόνο να κανω καμμία βολτα στα μαγαζια.
Όσο για την ζώνη παλμών, δεν εχω αγοράσει και θα την προτιμήσω αφού υπαρχει feedback.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν παρατηρήσεις τα δυο που εχω επισυνάψει παραπανω ειναι το ενα με ρεύμα και το αλλο χωρις.
Θα προτιμούσα χωρις ώστε να το βάζω οπουδήποτε χωρις συμβιβασμούς.
Το θέμα ειναι αυτο που ειναι μαγνητικό, δηλαδη χωρις ρεύμα δεν κανει γνωστό αν εχει την συνδεσιμότητα που μου προτείνεις η οχι.
Πρεπει να βρω χρόνο να κανω καμμία βολτα στα μαγαζια.
Όσο για την ζώνη παλμών, δεν εχω αγοράσει και θα την προτιμήσω αφού υπαρχει feedback.
Κώστα από το κινητό δεν είχα ανοίξει τα λινκ, τώρα τα είδα και από τα δυο που έχεις βάλει το Flow είναι σαφώς καλύτερο σε όλα!!! Αν το θέμα πρίζα δεν είναι σοβαρό πρόβλημα πας σε αυτό χωρίς σκέψη. Ουσιαστικά έχει χαρακτηριστικά από trainers του 1000αρικου αλλά σε τιμή budjet
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
New bike Day!!! Canyon lux cf 7.0 και ανυπομονώ να πάω Υμηττό!


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλές βόλτες Αλέξανδρε...!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
New bike Day!!! Canyon lux cf 7.0 και ανυπομονώ να πάω Υμηττό!


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ωωωωω καλοσκόνιστο και καλές βόλτες.

(Σήμερα ήρθε και το canyon spectral ενός φιλου και έχει πάθει ταρακουλο)
 
Top Bottom