Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
kordix περασες απ το Διμηνιο πριν λιγο?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πεταλακι σε ξεχασμένους δρόμους και χωριά στην Λακωνία.
Και εδώ έχει γίνει μεγάλη ζημιά από την φωτιά της προηγούμενης εβδομάδας στην ανατολική Μάνη. Το μυαλό μου είναι στα Βίλια και στο όρος Πατέρα.

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
kordix μηπως να πάρεις μια κούρσα?
Έχω μια στο υπόγειο vintage σιδερένια, αυτή που είχα πιο μικρός και θα τη φτιάξω κάποια στιγμή. Ξέρω βέβαια πως δεν έχει καμμία σχέση με τα καινούργια.

Αυτό που θα ήθελα είναι ένα gravel αλλά επειδή ασχολούμαι με Enduro MTB και δίνω μπόλικο χρήμα εκεί, δεν θέλω να ανοίξω και άλλο μέτωπο. Άσε που λόγω χωμάτος είμαι λίγο ουγκανος και θα τη χαλάσω τη κούρσα.

Προτεραιότητα είναι να κάνω ηλεκτρικό το καθημερινό μου αειθαλές ΚΟΝΑ το οποίο το έχω λιώσει από το 2013 χωρίς να κάνει κιχ.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Πουλάς kona πουλάς και παλιά κούρσα και περνεις μια νέα για βόλτες σαν και αυτή που έκανες και έχεις και το εντούρο για βουνό, θα κολλήσεις με την κούρσα είναι σίγουρο γιατί σου αρέσει και το πετάλι

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εγώ πάλι σκέφτομαι να δώσω την κούρσα γιατί βγαίνω 1 φορά την εβδομάδα
Κάθε 4μηνο του καλοκαιριού

Και να πάρω καλό enduro bike
Στο προπονητηριο θα βάλω το 29αρι της μικρής

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγώ πάλι σκέφτομαι να δώσω την κούρσα γιατί βγαίνω 1 φορά την εβδομάδα
Κάθε 4μηνο του καλοκαιριού

Και να πάρω καλό enduro bike
Στο προπονητηριο θα βάλω το 29αρι της μικρής

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το πουλάς στον kordix ? Χαχαχα
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Η κούρσα είναι η καλύτερη προπόνηση για να κάνεις enduro mtb. Όταν είχα χρόνο και έκανα και τα δύο πέταγα στα μονοπάτια...τώρα βέβαια έχω ξεμείνει με ένα 29αρι xc αλλά αυτό είναι άλλο θέμα....
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Κούρσα cro-mo είναι αθάνατη.... Είχα μοντάρει μια motobecane πριν 15 χρόνια, άνοιξε το πίσω ψαλίδι για να μπορέσεις να βάλεις σύγχρονο τροχό, βάλε και έναν compact 105, ένα ίσιο τιμόνι και χειριστήρια και είσαι έτοιμος για πολλά χλμ... Είχα βγάλει 4-5 brevet με το δικό μου..
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ωραία τα λέτε όλοι αλλά στην Αττική φοβάμαι πια να βγαίνω σε ανοιχτούς δρόμους οπότε άκυρο.
Σοφά θα έλεγα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Πάντως εγώ που κάνω 4 χρόνια τώρα κούρσα σχεδόν καθημερινά μόνο μια φορά έχω νιώσει πραγματικά κίνδυνο. Όχι ότι δεν είναι επικίνδυνο αλλά αφού οδηγούμε και μηχανάκια κάθε μέρα τι να πούμε? Καλά στην επαρχία δεν έχει καμία σχέση όσες φορές έχω πάει σκ κάπου με κούρσα έχω ευχαριστηθεί ποδήλατο!
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Ωραία τα λέτε όλοι αλλά στην Αττική φοβάμαι πια να βγαίνω σε ανοιχτούς δρόμους οπότε άκυρο.
Δεν έχεις άδικο, οπότε μια ανάβαση κεραίες από Καισαριανή είναι πολύ καλή προπόνηση 2 φορές μαξ την εβδομαδα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν έχεις άδικο, οπότε μια ανάβαση κεραίες από Καισαριανή είναι πολύ καλή προπόνηση 2 φορές μαξ την εβδομαδα.
Το κάνω συχνά με το MTB συνήθως ως τα 10ρια ή το Sparta (ή epic) και μετά κατεβαίνω τα μονοπάτια.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πάντως εγώ που κάνω 4 χρόνια τώρα κούρσα σχεδόν καθημερινά μόνο μια φορά έχω νιώσει πραγματικά κίνδυνο. Όχι ότι δεν είναι επικίνδυνο αλλά αφού οδηγούμε και μηχανάκια κάθε μέρα τι να πούμε? Καλά στην επαρχία δεν έχει καμία σχέση όσες φορές έχω πάει σκ κάπου με κούρσα έχω ευχαριστηθεί ποδήλατο!
Δεν είναι το ίδιο με τη μηχανή και ειδικά με το GS 1150 που έχει όγκο.

Θα τα πούμε κι από κοντά σε βόλτα.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Κάθε φορά που διαβάζω αυτό το θέμα, κάτι με τσιγκλάει να πάρω πάλι ποδήλατο, παραλίγο να πάρω μετά τα Χριστούγεννα αλλά έχοντας καβαλήσει ποδήλατα του 1,5 χιλιάρικου καταλαβαίνω ότι δεν θα βολευτώ με ποδήλατα του 500αρικου και δυστυχώς αυτό το budget για ποδήλατο δεν θα το διαθέσω.. Και έχω εσάς να μου γράφεται για ανάβαση Υμηττού για 10αρια και τον kordix να ανεβάζει κάθε μέρα φωτογραφικό υλικό...
 
Top Bottom