Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πάντα κρανακι παιδιά πριν 2 Σάββατα έφαγα μια τούμπα σε κατηφορικό δασικό με πολλά έπεσα με το κεφάλι και αριστερή πλευρά. Όλη μωβ πλέον έβαλα χρώμα στην ζωή μου κράνος σπασμένο και δεξις αντίχειρας χάλια ακόμα πρισμενος σήμερα θα τον πάω για σέρβις. Πάντα κρανακι λοιπόν το οποίο έκανε δουλειά και έχω πάρει κιόλας καινούργιο


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Περαστικά
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Περαστικα κι'απο μενα Αλεξ orla13, μικρο σχετικα το κακο, ευχομαι συντομα παλι στα μονοπατια.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Περαστικα φιλε,εδω φαινεται η αξια της χρησης ενος σωστου εξοπλισμου!!
συντομα ξανα στο πεταλι ευχομαι!

(κ γω Bell με το συστημα Mips εχω,κουρσαδικο)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πάντα κρανακι παιδιά πριν 2 Σάββατα έφαγα μια τούμπα σε κατηφορικό δασικό με πολλά έπεσα με το κεφάλι και αριστερή πλευρά. Όλη μωβ πλέον έβαλα χρώμα στην ζωή μου κράνος σπασμένο και δεξις αντίχειρας χάλια ακόμα πρισμενος σήμερα θα τον πάω για σέρβις. Πάντα κρανακι λοιπόν το οποίο έκανε δουλειά και έχω πάρει κιόλας καινούργιο


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάντα είχα την απορία αν αυτά τα ποδηλατικά κάνουν δουλειά, ποτέ δεν μου γέμισαν το μάτι :rolleyes:. Ένας λόγος είναι ότι οπτικά τουλάχιστον, δεν μπορώ να εντοπίσω διαφορά ανάμεσα σε αυτά των 30 και των 130
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Περάσαμε ποταμι? Δεν είδα τίποτα ήταν θολωμενη η μάσκα καθότι ξεφυσουσα σαν ρινόκερος πριν το έμφραγμα. Αν δεν φέρεις κάμερα αυριο θα φας σπρώξιμο σε ρέμα να ξες
Πάντα είχα την απορία αν αυτά τα ποδηλατικά κάνουν δουλειά, ποτέ δεν μου γέμισαν το μάτι :rolleyes:. Ένας λόγος είναι ότι οπτικά τουλάχιστον, δεν μπορώ να εντοπίσω διαφορά ανάμεσα σε αυτά των 30 και των 130
οτι και στις μοτο ειναι και εδω ,οτι πληρωνεις περνεις, ειναι αλλα τα υλικα στα ακριβα κρανοι, τα πιο ακριβα εχουν και mips και στα ποδηλατικα παιζουν μεγαλο ρολο οι αεραγωγοι και ποσο δροσερο ειναι το κρανος,στα κουρσαδικα τουλαχιστον.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πάντα είχα την απορία αν αυτά τα ποδηλατικά κάνουν δουλειά, ποτέ δεν μου γέμισαν το μάτι :rolleyes:. Ένας λόγος είναι ότι οπτικά τουλάχιστον, δεν μπορώ να εντοπίσω διαφορά ανάμεσα σε αυτά των 30 και των 130
Κάνουν δουλειά αλλά πρέπει να φοράς κάτι αξιόλογο όπως και στα κράνη μηχανής. Αν πέσεις με το πλάι βρίσκει πρώτα το κράνος κάτω. Αν φύγεις με την μουρη βρίσκει το γείσο. Τα σωστά MTB κράνη προστατεύουν πολύ καλά το πίσω μέρος του κεφαλιού.

Υπάρχουν και fullface κράνη για χρήση downhill ή Enduro αλλά αυτά που έχουν καλό εξαερισμό και είναι κατάλληλα και για πεταλι κοστίζουν όσο κάνει ένα κράνος μηχανής δηλαδή πάνω από 200 ευρώ. Για την ακρίβεια οι τιμές ξεκινούν από 150+ και φτάνουν ψηλά.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
ναι στα ποδηλατικα παιζεις αναλογα και την χρηση,αλλο για κουρσα ή πολυ πεταλι xc ,αλλο για εντουρο ή downhill αλλο για πιστα ή χρονομετρο

αυτο που ειχα και αγορασα παλι ειναι κουρσαδικο ή στο βουνο οταν κανεις μεγαλες αποστασεις. τιμη ελλαδος 160 ευρω τιμη γερμανιας 130 το ειχα βρει και σε προσφορα καποια στιγμη 119 απο γερμανια. Παντως αν δεν το φοραγα οπως βλεπω κατα καιρους ( λιγους ειναι η αληθεια) μερικους στο βουνο μαλλον θα ειχα μεινει εκει.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σήμερα μόλις σταμάτησε η βροχή στα μέρη μας.
Ήθελα να τριψω την μούρη μου στο χώμα, μαγικά!!!

Enduro 1 ωρίτσα


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μια γύρα στο χαλαρό να γυρίσει λίγο πετάλι μιας και είχα καιρό να κάνω!!
Πάνω κάτω Συγγρού X3 και λιγο άραγμα !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μια γύρα στο χαλαρό να γυρίσει λίγο πετάλι μιας και είχα καιρό να κάνω!!
Πάνω κάτω Συγγρού X3 και λιγο άραγμα !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ρε θηρίο, καλά το «κάτω» Συγκρου, αλλά το «πάνω»..... και αυτό x3;;;;;; :eek:

Εγώ στο.... «πάνω» θα πήγαινα μόνο με.... φορτηγάκι (x3 πάντα) !!! :p
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ρε θηρίο, καλά το «κάτω» Συγκρου, αλλά το «πάνω»..... και αυτό x3;;;;;; :eek:

Εγώ στο.... «πάνω» θα πήγαινα μόνο με.... φορτηγάκι (x3 πάντα) !!! :p
Βολεύει η Συγγρού για ψιλοπροπόνηση ,ειδικά μετά από κάποιο καιρό αποχής!!!
Κατεβαίνεις, ανεβαίνεις μέχρι όπου αντέξεις.....μετα έχει και αρκετες "μπουτίκ αυτοκινήτων" η Συγγρού ,πρώην μαντράδες :haμε διαφορα μοντέλα σε φορτηγάκια !!!!:ha
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βολεύει η Συγγρού για ψιλοπροπόνηση ,ειδικά μετά από κάποιο καιρό αποχής!!!
Κατεβαίνεις, ανεβαίνεις μέχρι όπου αντέξεις.....μετα έχει και αρκετες "μπουτίκ αυτοκινήτων" η Συγγρού ,πρώην μαντράδες :haμε διαφορα μοντέλα σε φορτηγάκια !!!!:ha
Αυτά είναι!!!! :laugh:
Η αληθινή έννοια του.... “pick up”!!!! :ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δεν ξερω, αλλα εγω δεν μπορω να κανω ποδηλατο σε δρομο που εχει αυτοκίνητα.
Ειδικα σε τετοιο δρομο που ολοι αναγκαστικα σε προσπερνουν.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πολύ θαρραλέοι όσοι βγαίνετε σε τέτοιους δρόμους για ποδήλατο. Περισσότερο μου φέρνει σε ρωσική ρουλέτα
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πολύ θαρραλέοι όσοι βγαίνετε σε τέτοιους δρόμους για ποδήλατο. Περισσότερο μου φέρνει σε ρωσική ρουλέτα
Ετσι
Βαλε καμια φωτο όταν διέσχιζες 3 ολόκληρες χωρες χωρις να πατησεις σε κανονικο δρομο, να ανοιξει το ματι μας. :inlove:
 
Top Bottom