Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

1190Rleros

Μέλος
Περιοχή
ΛΕΡΟΣ
Όνομα
ANTΩΝΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 690 rally.
Μέγεθος, χρονολογία, λοιπά στοιχεία (τροχοί, μοτέρ κτλ) ...και τιμή;;;
/// Β
Ειναι του 2016 εντουρο φουλ καρμπόν τα παντα ακομα και το πρόστινο κεντρο 160 ανάρτηση μπροστα 150 πισω manitou 34 η τιμη ειναι στα 3000 ευρω δλδ οδό κανει μονο το μοτερ μαζι με τον φορτιστη το ποδηλατο ειναι intense made in USA ειναι φτιαγμενο κομματι κομματι αρχικής αξίας πανω απο 8000ευρω.27,5 και νουμερο large φυσικα το ποδηλατο ειναι άψογη κατασταση χωρις φθορές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Vietnam Trail, ένα καινούργιο μονοπάτι Enduro MTB που φτιάχτηκε με πολύ κόπο, σκάψιμο και κλάδεμα στη ζούγκλα της Λαυρεωτικής. :)

Μπράβο σε όσους ρίχνουν δουλειά για να χαίρονται και οι υπόλοιποι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Παιδια ερώτηση….
Ψάχνοντας enduro ποδηλατο, τι εταιρίες να κοιταω;
Επιγραμματικά θελω ώστε να μπαινω να βλεπω τα μοντέλα τους και κατ επέκταση τις επιλογές μου.
(ειδα πχ την Kellys αλλα δεν ειναι και τοσο γνωστή σε εμενα)
Αξίζει να στήσεις ενα ποδηλατο μόνος σου η θα σου βγει ο κούκος αηδόνι και ειναι για πιο προχωρημένες καταστάσεις;
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Παιδια ερώτηση….
Ψάχνοντας enduro ποδηλατο, τι εταιρίες να κοιταω;
Επιγραμματικά θελω ώστε να μπαινω να βλεπω τα μοντέλα τους και κατ επέκταση τις επιλογές μου.
(ειδα πχ την Kellys αλλα δεν ειναι και τοσο γνωστή σε εμενα)
Αξίζει να στήσεις ενα ποδηλατο μόνος σου η θα σου βγει ο κούκος αηδόνι και ειναι για πιο προχωρημένες καταστάσεις;
Από ,enduro είμαι πραγματικά άσχετος.δεν ξέρω βέβαια πόσο θα πλήρωνα για να το στήσω αν μιλούσαμε για xc θα σου έλεγα ότι θα πήγαινα σε ένα canyon με 1300 ευρα που θα είχε fox εμπρός και drop post παλουκοσελο και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Παιδια ερώτηση….
Ψάχνοντας enduro ποδηλατο, τι εταιρίες να κοιταω;
Επιγραμματικά θελω ώστε να μπαινω να βλεπω τα μοντέλα τους και κατ επέκταση τις επιλογές μου.
(ειδα πχ την Kellys αλλα δεν ειναι και τοσο γνωστή σε εμενα)
Αξίζει να στήσεις ενα ποδηλατο μόνος σου η θα σου βγει ο κούκος αηδόνι και ειναι για πιο προχωρημένες καταστάσεις;
δες χωματινες εταιριες santa cruz ,yeti, rocky mountain ,yt , δες και τα canyon και τα specialized
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Από ,enduro είμαι πραγματικά άσχετος.δεν ξέρω βέβαια πόσο θα πλήρωνα για να το στήσω αν μιλούσαμε για xc θα σου έλεγα ότι θα πήγαινα σε ένα canyon με 1300 ευρα που θα είχε fox εμπρός και drop post παλουκοσελο και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο.

Με 1300 δεν παίρνεις ούτε μεταχειρισμένο.

Για καινούργιο fs Enduro υπολογισε 2.500 και πάνω.

Δες λίγο τα rock machine γιατί είναι καλά ποδήλατα με καλά περιφερειακά σε πραγματικά καλές τιμές όπως και το Sunn Kern.
Δες και μεταχειρισμένα fs 27,5 γιατί πολλοί τα δίνουν για να πάνε σε 29ρια. Βγαίνουμε σε αγγελίες καλά ποδήλατα τώρα τελευταία.

Τα Kelly's είναι πολύ entry level.

Θα κοίταγα και aggressive hardtail αλλά ατσάλι όχι αλουμίνιο γιατί τα fs είναι πανάκριβα και έχουν και ακριβή συντήρηση όπως Production Privee Shan27 σα το δικό μου που είναι πολυ καλό, Pipedream που έχει τo moxie που είναι άντε γεια ποδήλατo και άλλα πολλά.

Εινσι ακριβό χόμπι πια δυστυχώς, το 2013&14 που ξεκίνησε η φάση με τα fs ήταν πολύ πιο ανθρώπινες οι τιμές.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Τα θυμάμαι τα rockmachine και τα εχω και αυτα στο μυαλο μου, απ οταν ειχαμε μιλησει.

Αggressive hardtail κοιτουσα αρχικα αλλα εχει ΠΟΛΥ πετρα το ποικιλο που ειναι και η βαση μου....
Έχω διαβάσει ότι έχουν ελαστικοτητες αλλά δεδομένου ότι είμαι νέος (ασχολούμαι ένα έτος) νομίζω ότι θα είναι πιο ''άνετο'' ένα fs.
Eιναι πολύ ακριβά ισχύει αλλά και με το crf αιμοδότης είμαι...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Kαι μια ακόμα απορία...Τα mullet?? Tι χρηση εχουν? Ποτε τα προτιμαμε...?
Δεν έχω εμπειρία μου φτάνει το 27,5 δε θέλω κάτι άλλο και δεν έχω ψαχτεί.

Στο όρος Αιγάλεω έχεις πάει; Είναι μια απέραντη παιδική χαρά για MTB. Eχει φοβερά μονοπάτια.

Πάρε ότι τραβάει η καρδιά σου. Προσπάθησε να βρεις κάτι έτοιμο γιατί κομμάτι κομμάτι θα σου πάει πολύ ακριβά. Μόνο αν βρεις used parts θα βγει νορμάλ τιμή αλλά είναι και θέμα τύχης.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Με 1300 δεν παίρνεις ούτε μεταχειρισμένο.

Για καινούργιο fs Enduro υπολογισε 2.500 και πάνω.

Δες λίγο τα rock machine γιατί είναι καλά ποδήλατα με καλά περιφερειακά σε πραγματικά καλές τιμές όπως και το Sunn Kern.
Δες και μεταχειρισμένα fs 27,5 γιατί πολλοί τα δίνουν για να πάνε σε 29ρια. Βγαίνουμε σε αγγελίες καλά ποδήλατα τώρα τελευταία.

Τα Kelly's είναι πολύ entry level.

Θα κοίταγα και aggressive hardtail αλλά ατσάλι όχι αλουμίνιο γιατί τα fs είναι πανάκριβα και έχουν και ακριβή συντήρηση όπως Production Privee Shan27 σα το δικό μου που είναι πολυ καλό, Pipedream που έχει τo moxie που είναι άντε γεια ποδήλατo και άλλα πολλά.

Εινσι ακριβό χόμπι πια δυστυχώς, το 2013&14 που ξεκίνησε η φάση με τα fs ήταν πολύ πιο ανθρώπινες οι τιμές.
Xc έγραψα με 1300...
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ναι αλλά ο φίλος θέλει Enduro οπότε...
Ναι μάλλον δε περιέγραψαν σωστά ότι αν ήθελα εγώ που προτιμώ ,xc να κάνω αγορά θα προτιμούσα κάτι έτοιμο κι όχι κομμάτι κομμάτι κι αναφερα την canyon για αυτό το λόγο.
Τώρα για enduro πιστεύω ότι θα υπάρχει κάτι ανάλογο σε μια εταιρία με την ανάλογη τιμή πάντα
 
Top Bottom