Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είμαι γενικά υπέρ του προπονητηριου, έχει πολλά καλά αλλά σίγουρα δεν είναι όπως το έξω όσων αφορά την διασκέδαση. Στο προπονητήριο για να μην είναι και βαρετό μπορείς και πρέπει να κάνεις κάποιο πρόγραμμα διαλληματικες ασκήσεις 2λεπτα 5λεπτα κλπ βέβαια πρέπει να έχεις κάνει ένα έργομετρικο πριν για να ξέρεις τα νούμερα σου και να βελτιωθείς. Σου δίνει την δυνατότητα το χειμώνα ειδικά να κάνεις σπίτι στην ζέστη προπόνηση και το σκ να βγεις δυνατός γιατί αν κάνεις σοβαρό ποδήλατο πρέπει να κάνεις 4 φορές την εβδομάδα οπότε με μια βόλτα το σκ δουλειά δεν γίνεται. Στα συν λοιπόν δομημένη προπόνηση, προπόνηση στην ζεστασιά του σπιτιού και στεγνός όταν βρέχει, μικρή προπόνηση αφού μπορείς να κάνεις 30 ποιοτικά λεπτά ενώ έξω πρέπει να βγεις τουλάχιστον 1.30 ώρα. στα αρνητικά ότι είναι βαρετό μερικές φορές αλλά υπάρχουν κάτι ωραία προγράμματα από το gcn και φυσικά το Netflix για χάζεμα. Πχ σήμερα έκανα 40 λεπτά με 2 10λεπτα δυνατά, 5 λεπτά ξεκούραση και στο τέλος κάτι σπριντακια, μια χαρά και έβγαλα και τα σκυλια βόλτα πριν τους φύγουν! Χαχα
Ναι δε λέω βολικό, αλλά προτιμώ να πάω κανονικό γυμναστήριο αν είναι θέμα γυμναστικής. Πάντως ενημερώθηκα για τα + και τα - του.

Άσε που βροχή και κρύο είναι οι αγαπημένες κ. σ. όσων κάνουν ΜΤΒ
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ναι δε λέω βολικό, αλλά προτιμώ να πάω κανονικό γυμναστήριο αν είναι θέμα γυμναστικής. Πάντως ενημερώθηκα για τα + και τα - του.

Άσε που βροχή και κρύο είναι οι αγαπημένες κ. σ. όσων κάνουν ΜΤΒ
Στο τελευταίο σύμφωνω απολυτα
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Πολύ κρύο σήμερα και ίσως έβρεχε κιόλας οπότε για μότο βόλτα δεν πολύ ψηνόμουν.... Τι καλύτερο από μτβ στον Υμηττό...2η σερί μέρα στο βουνό και 3η τις τελευταίες 4 μέρες, τυχεροί όσοι μένουμε κοντά στο βουνό.


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ρεπό σήμερα και από τις διαθέσιμες επιλογές κέρδισε το ποδήλατο


Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar

Steel is real...

4 ατσάλινα υπερ-τούμπανα ht, 2 29ρια Pipedream, ένα moxie και ένα Sirius και 2 Production Privee Shan 27 στο όρος Αιγάλεω σε μια απολαυστική βόλτα.
Απολαυστικό το Αιγάλεω ετσι;;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Απολαυστικό το Αιγάλεω ετσι;;
:friendship:
Απολαυστικότατο θα έλεγα !!!! Οι Χελώνες, το dh και το Μη λες ψέματα είναι από τα αγαπημένα μου μονοπάτια.

Πλέον και ο Άγιος Κωνσταντίνος στο Λαύριο έχει γίνει αγαπημένο μέρος για ποδήλατο, αφού έχουν γίνει πολλά νέα και πολύ ωραία μονοπάτια. Κάναμε πρόσφατα 25km βόλτα και δεν κάναμε κανένα μονοπάτι 2 φορές.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι πράγματι εντυπωσιακό το όλο κόλπο αν και εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση η έλλειψη προστασίας

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είναι πράγματι εντυπωσιακό το όλο κόλπο αν και εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση η έλλειψη προστασίας


Αντώνη τα παιδιά που κάνουν downhill φοράνε full face κράνος, θώρακα, επιαγκονιδες, επιγονατίδες και κατάλληλα παπούτσια με ενισχύσεις.

Εμείς που κάνουμε Enduro MTB δεν φοράμε συνήθως θώρακα γιατί έχει και μπόλικο πετάλι η κάθε βόλτα. Κάποιοι λιγοι τώρα τελευταία φοράνε θώρακα πιο light από τους dh.

Είναι ωραίο σπορ αλλά έχει γίνει ιδιαίτερα ακριβό και θέλει σιγά σιγά βήματα προς τα πιο δύσκολα γιατί πονάει. Όλα είναι θέμα τεχνικής, φυσικής κατάστασης και μυαλού.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη τα παιδιά που κάνουν downhill φοράνε full face κράνος, θώρακα, επιαγκονιδες, επιγονατίδες και κατάλληλα παπούτσια με ενισχύσεις.

Εμείς που κάνουμε Enduro MTB δεν φοράμε συνήθως θώρακα γιατί έχει και μπόλικο πετάλι η κάθε βόλτα. Κάποιοι λιγοι τώρα τελευταία φοράνε θώρακα πιο light από τους dh.

Είναι ωραίο σπορ αλλά έχει γίνει ιδιαίτερα ακριβό και θέλει σιγά σιγά βήματα προς τα πιο δύσκολα γιατί πονάει. Όλα είναι θέμα τεχνικής, φυσικής κατάστασης και μυαλού.
Δεν το ήξερα Κώστα, τώρα που το λες βλέπω και τις τύπου εντούρο μπλούζες άρα μάλλον και αυτοί φοράνε θώρακα από μέσα. Το ότι πονάει μπορώ εύκολα να το φανταστώ :roflmao::roflmao:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Έκανα βόλτα ηλεκτρικό specialized enduro levo sp 29, και έχω πρόβλημα!!
Τι να κάνω???
Που ανεβαίνει σαν μηχανάκι :oops:
Να προβώ σε ενέργειες? :thumbsdown:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έκανα βόλτα ηλεκτρικό specialized enduro levo sp 29, και έχω πρόβλημα!!
Τι να κάνω???
Που ανεβαίνει σαν μηχανάκι :oops:
Να προβώ σε ενέργειες? :thumbsdown:
Ξέρεις πόσο πήγε η κιλοβατώρα...?
Που πας και μπλέκεις και εσύ ρε άνθρωπε...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έκανα βόλτα ηλεκτρικό specialized enduro levo sp 29, και έχω πρόβλημα!!
Τι να κάνω???
Που ανεβαίνει σαν μηχανάκι :oops:
Να προβώ σε ενέργειες? :thumbsdown:

Πουλιέται ένα μεταχειρισμένο στα 8.000, ενδιαφέρεσαι :ha?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έκανα βόλτα ηλεκτρικό specialized enduro levo sp 29, και έχω πρόβλημα!!
Τι να κάνω???
Που ανεβαίνει σαν μηχανάκι :oops:
Να προβώ σε ενέργειες? :thumbsdown:
Πουλάς το σκατεμ...παίρνεις ποδήλατο
 
Top Bottom