Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μια που είμαι παιδί με πολλές απορίες...

Το ποδήλατο πως το μεταφέρετε με αυτοκίνητο?
Έχετε ποδηλατιερα κοτσαδορου?
Βάση οροφής?
Ποδηλατιερα που πιάνει στο Πορτ Μπαγκάζ?
Το βάζετε μέσα, αν χωράει, αφαιρώντας τροχούς?
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Μια που είμαι παιδί με πολλές απορίες...

Το ποδήλατο πως το μεταφέρετε με αυτοκίνητο?
Έχετε ποδηλατιερα κοτσαδορου?
Βάση οροφής?
Ποδηλατιερα που πιάνει στο Πορτ Μπαγκάζ?
Το βάζετε μέσα, αν χωράει, αφαιρώντας τροχούς?
2 επιλογες αναλογα την κατασταση , 1η μεσα στο αμαξι 2η με βαση οροφης που πιστευω εινα και ο καλυτερος τροπος αν δεν μπορεις να το βαλεις μεσα στο αμαξι
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
2 επιλογες αναλογα την κατασταση , 1η μεσα στο αμαξι 2η με βαση οροφης που πιστευω εινα και ο καλυτερος τροπος αν δεν μπορεις να το βαλεις μεσα στο αμαξι
Και εγώ θεωρώ ότι η καλύτερη λύση είναι στην οροφή, όπως τα κοιτούσα.

Αν και μάλλον θα γίνει η οροφή χάλια μιας και όλο και κάποιο χτύπημα θα γίνει.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αν και ξεκινάω πάντα με το ποδήλατο από το σπίτι για γύρα ,δύο φορές που έχει τύχει να το βάλω στο αυτοκίνητο έχω ρίξει πίσω κάθισμα και έχω βγάλει τον εμπρός τροχό του ποδηλάτου για να χωρέσει !
είναι μια πρόχειρη λύση και θεωρώ για κάποιον που θα το μεταφέρει συχνα την σχάρα οροφής σαν την πιο σωστή και ασφαλή λύση όπως της φωτό!!



Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όταν είχα το τζιπ, το έριχνα πίσω με την εμπρός ρόδα εκτός!!!
Τώρα με το μικρό, το παίρνω μαζί μου, μόνο σε φωτογραφία :ha!!!!!




(Αν γέμιζα το αυτοκίνητο με πράγματα, τότε το έβαζα σε βάση ποδηλάτου στον κοτσαδόρο!
Εχει βάση για πινακίδα αυτοκινήτου και όλα τα φώτα, πορείας, φρένων, φλας κτλ, το οποίο θεωρώ πολύ βασικό για την ασφάλεια των πίσω και την δικιά μου.
Βάση οροφής είχα κάποτε, αλλά έφυγε νύχτα, γιατί δεν με βόλευε. Πρώτον γιατί, ήθελα σκαλίτσα -καθοτι πρώτο μποι:p- , και δεύτερον συνήθως φώναζα και δεύτερο άτομο -οταν υπήρχε- για να το κρατάει όσο μπορεί σε ευθεία μέχρι να το ευθυγράμμισω στη βάση του)
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ρε παίδες άμα πέσει στην παρέα καμιά Κουρσα 56αρα σε τιμή να μην χρειαστεί να πουλήσω το capo ρίχτε ένα σύρμα....
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Τι ύψος είσαι(αν επιτρέπεται),θές κάρμπον ή αλουμίνιο και τι budget διαθέτεις?Έχω στα υπόψιν μου μία καλή περίπτωση απο αδερφικό φίλο που σκέφτεται να δώσει της συζύγου του,(54,κάρμπον,disk,απέκτησαν πρόσφατα μωράκι και δεν θα την καβαλήσει τουλάχιστον για μια 3ετία).Το bike είναι πολύ λίγο δουλεμένο και στο εγγυώμαι προσωπικά.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Τι ύψος είσαι(αν επιτρέπεται),θές κάρμπον ή αλουμίνιο και τι budget διαθέτεις?Έχω στα υπόψιν μου μία καλή περίπτωση απο αδερφικό φίλο που σκέφτεται να δώσει της συζύγου του,(54,κάρμπον,disk,απέκτησαν πρόσφατα μωράκι και δεν θα την καβαλήσει τουλάχιστον για μια 3ετία).Το bike είναι πολύ λίγο δουλεμένο και στο εγγυώμαι προσωπικά.
1.87 με insteam 86 cm
Είμαι για 56 κάθετο......
Budget 1κ οριακά.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Παλικάρια έχεις κανείς άποψη για ατσάλι Coptic bfe ? βουνίσιο
...εν γένει τα σχόλια για τα cotic στο διαδίκτυο είναι έως διθυραμβικά
και γενικά οι αγγλάρες το έχουν με τα ατσάλια σε ΗΤ.
Δεν θα δίσταζα καθόλου.
/// Β
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παλικάρια έχεις κανείς άποψη για ατσάλι Coptic bfe ? βουνίσιο
Aν η τιμή είναι νορμάλ πάρε το να χαρείς ποδήλατο με ελάχιστο κόστος συντήρησης.

Ένα τέτοιο ποδήλατο μπορεί να κάνει πολλά οπότε αξίζει η αγορά του κατά την γνώμη μου.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μια χαλαρή για καφεδάκι μέχρι Δραπετσώνα στον πολυχώρο πλέον λιπασμάτων και επιστροφή παραθαλάσσια , πειραϊκή, Φάληρο, Νιάρχος,μαγευτικά Πατήσια


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μια χαλαρή για καφεδάκι μέχρι Δραπετσώνα στον πολυχώρο πλέον λιπασμάτων και επιστροφή παραθαλάσσια , πειραϊκή, Φάληρο, Νιάρχος,μαγευτικά Πατήσια


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ακομα να παρεις αδεια?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ακομα να παρεις αδεια?
Ε ναι, στην άδεια θα ήταν "μια κοντινή Νορντκαπ, Βλαδιβοστόκ, Ταζ Μαχάλ, Τώρα περιμένω καράβι για Κύπρο από Ιορδανία".
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
8 χρόνια πριν μπήκε πωλητήριο στα 2 ποδήλατα μου, mtb και κούρσα και κάπου εκεί σταμάτησαν τα χλμ που είχα γράψει σε βουνά λαγκάδια αναβάσεις μπρεβετ....
Χτες ερχόμενος στο χωριό πέρασα από μια βιτρίνα ποδηλαταδικου, το κοίταξα... το είχα απωθημένο το 29αρι... Και με συνοπτικές διαδικασίες χωρίς να κοιτάξω περιφερειακά αναρτήσεις κτλπ το πήρα...
 
Top Bottom