Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
...έστω gravel...
/// B
:friendship:
Να μπορεί μπει και σε κάνα μονοπάτι πιο σοβαρό οπότε καλύτερα ένα trail 27,5 ή 29.

Τα gravel είναι ωραία για δασικούς και για ταξίδι.



Αποστολή μετά την κύλιση της κούρσας είναι λογικό να σου φαίνεται ζόρι το MTB. Για να πάρεις κάτι που να πεταλαρει καλά και να είναι ικανό στο βουνό θέλει χρήμα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έχω ένα 26αρι απλό Fuji Κώστα ,αλλά μέχρι να φτάσω να μπω βουνό θέλω δύο μέρες !!
Δεν τσουλαει στο δρόμο


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε πιο XC λάστιχα max 2.20 φάρδος και αν μπορείς να κάνεις το κάνεις tubeless θα δεις μεγάλη διαφορά στο πετάλι.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
:friendship:
Να μπορεί μπει και σε κάνα μονοπάτι πιο σοβαρό οπότε καλύτερα ένα trail 27,5 ή 29.

Τα gravel είναι ωραία για δασικούς και για ταξίδι.



Αποστολή μετά την κύλιση της κούρσας είναι λογικό να σου φαίνεται ζόρι το MTB. Για να πάρεις κάτι που να πεταλαρει καλά και να είναι ικανό στο βουνό θέλει χρήμα.
Ζόρι δεν μου φαίνεται Κωστή ,ίσα ίσα το πέταλι του είναι πολύ πιο ελαφρύ όπως σε κάθε mountain,φτάνεις χωρίς καν να έχεις ιδρώσει, αλλά ταξιδεύεις με 20χλμ !!! Κάνω να πάω Υμηττό κοντά μιάμιση ώρα όταν με την κούρσα είμαι στο πυροφυλάκιο κάτω σε μισή !!
Το φόρτωμα το αποφεύγω ακόμα !!! :roflmao:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Βάλε πιο XC λάστιχα max 2.20 φάρδος και αν μπορείς να κάνεις το κάνεις tubeless θα δεις μεγάλη διαφορά στο πετάλι.
Έχω και ένα ζευγάρι maxxis minion αλλά στη πορεία μου φαίνονται πολύ πιο αργά από τα continental
Στο χώμα φυσικά αλλάζουν τα πράγματα υπέρ του maxxis
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έχω και ένα ζευγάρι maxxis minion αλλά στη πορεία μου φαίνονται πολύ πιο αργά από τα continental
Στο χώμα φυσικά αλλάζουν τα πράγματα υπέρ του maxxis
Ασχετο-σχετικό

Βάζω maxxis από το 2014, πρώτα high roller και μετά minion. Τον τελευταίο χρόνο όμως έχω χαλάσει 3 πίσω λάστιχα σε μονοπάτια που δεν δικαιολογείται να παθαίνουν ζημιά. Ανοίγουν υπερβολικά εύκολα πλεον. Προφανώς έχει πέσει πολύ η ποιότητα γιατί και φίλοι μου τα ίδια θέματα έχουνε.

Πλέον χρησιμοποιώ continental και σταμάτησαν τα προβλήματα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ασχετο-σχετικό

Βάζω maxxis από το 2014, πρώτα high roller και μετά minion. Τον τελευταίο χρόνο όμως έχω χαλάσει 3 πίσω λάστιχα σε μονοπάτια που δεν δικαιολογείται να παθαίνουν ζημιά. Ανοίγουν υπερβολικά εύκολα πλεον. Προφανώς έχει πέσει πολύ η ποιότητα γιατί και φίλοι μου τα ίδια θέματα έχουνε.

Πλέον χρησιμοποιώ continental και σταμάτησαν τα προβλήματα.
Λέω να δοκιμάσω Michelin στο mtb
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λέω να δοκιμάσω Michelin στο mtb
Αλέξανδρε είχα βάλει μπροστά wild 2.4 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που έβαλα continental DER baron 2.4 το οποίο χωρίς να υστερεί σε κράτημα ή αντοχή, έχει πολύ καλύτερη κύλιση.

Για πιο cross country λάστιχα δεν γνωρίζω.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το πρωί ξεκρέμασα την γριούλα από τον τοίχο για καθάρισμα ,μετά είπα κρίμα να τη ξανακρεμασω αμέσως , να την βολταρω λίγο μέχρι το κέντρο και τελικά αφού πέρασα από όλες τις μαρίνες κατέληξα στο Καβούρι !!
Ωραία τα αλουμίνια και τα κάρμπον ,αλλά τα χρωμολάκια έχουν άλλη χάρη στις χαλαρές βόλτες !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το πρωί ξεκρέμασα την γριούλα από τον τοίχο για καθάρισμα ,μετά είπα κρίμα να τη ξανακρεμασω αμέσως , να την βολταρω λίγο μέχρι το κέντρο και τελικά αφού πέρασα από όλες τις μαρίνες κατέληξα στο Καβούρι !!
Ωραία τα αλουμίνια και τα κάρμπον ,αλλά τα χρωμολάκια έχουν άλλη χάρη στις χαλαρές βόλτες !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποδηλατάρα!!!!
Στο έχω ξαναπεί,ναι; :happy:
.
.
.
.
.
.
.
Έμαθα ότι το πουλάς, αλήθεια είναι; :inlove:
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Έμαθα ότι το πουλάς, αλήθεια είναι; :inlove:
...στη δημοπρασία παρακαλώ, (θα) υπάρχουν αρκετοί ενδιαφερόμενοι, εκτιμώ.
Όντως τα ατσαλάκια έχουν άλλες χάρες,
από μια ηλικία και πέρα δε, είναι...
... μονόδρομος :) !
/// Β
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
...στη δημοπρασία παρακαλώ, (θα) υπάρχουν αρκετοί ενδιαφερόμενοι, εκτιμώ.
Όντως τα ατσαλάκια έχουν άλλες χάρες,
από μια ηλικία και πέρα δε, είναι...
... μονόδρομος :) !
/// Β
Στη δημοπρασία, εχουν παραπάνω πιθανότητες, όσοι είχαν τέτοιο έργο τέχνης :), και τους το έκλεψαν κωλογυφτοι:mad:;;;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με μια αναβάθμιση στα περιφερειακά θα είναι έτοιμο να γράψει και άλλα αρκετά χιλιόμετρα!!
Δεν χωράνε οι σύγχρονες μεσαίες τριβές μου έχουν πει, δεν χωράνε ζάντες με δισκόφρενα.
 
Top Bottom