Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ξηλωνουν τα γερμανικά πολυβολεια;
Οχι θα πέσουν μόνα τους!
Μια υποτυπώδης περίφραξη :(
Καμία συντήρηση!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μια που δεν μας άφησε η δουλεια να φυγουμε τριημερο το ρίξαμε στο ποδηλατο.

Πονούσα απο την Παρασκευη αλλα δεν μπορουσα να μην παω παλι σημερα.
15χλμ Ποικίλου.
4 μονοπάτια Πολωνέζικο, Πάρκο, Ερος, Νάρθηκας 2.
Μιλαμε για πολυ ξυλο καθώς πονούσα ηδη.
Νομιζω οτι ειμαι κοντα στην επιθυμητή λειτουργία του ποδηλατου.
Θα ηθελα λιγο πιο αποτομο πισω φρένο, και θα το ψάξω.

Μολις το αμολήσεις παιρνει πολυ πολυ φορα, που πρεπει να εισαι ετοιμος να διαχειριστεις.
Οι 29 τροχοι και οι αναρτήσεις δεν παίρνουν χαμπάρι, θέλουν πλασάρισμα στα κλειστά αλλα σε σώνουν σε περίπτωση λάθους.

Ειμαι ερωτευμένος φουλ αλλα εχω ακομα πολυ δουλεια, καθώς θελει περισσοτερο τσαμπουκά το κρυαρι(Capra).





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μια που δεν μας άφησε η δουλεια να φυγουμε τριημερο το ρίξαμε στο ποδηλατο.

Πονούσα απο την Παρασκευη αλλα δεν μπορουσα να μην παω παλι σημερα.
15χλμ Ποικίλου.
4 μονοπάτια Πολωνέζικο, Πάρκο, Ερος, Νάρθηκας 2.
Μιλαμε για πολυ ξυλο καθώς πονούσα ηδη.
Νομιζω οτι ειμαι κοντα στην επιθυμητή λειτουργία του ποδηλατου.
Θα ηθελα λιγο πιο αποτομο πισω φρένο, και θα το ψάξω.

Μολις το αμολήσεις παιρνει πολυ πολυ φορα, που πρεπει να εισαι ετοιμος να διαχειριστεις.
Οι 29 τροχοι και οι αναρτήσεις δεν παίρνουν χαμπάρι, θέλουν πλασάρισμα στα κλειστά αλλα σε σώνουν σε περίπτωση λάθους.

Ειμαι ερωτευμένος φουλ αλλα εχω ακομα πολυ δουλεια, καθώς θελει περισσοτερο τσαμπουκά το κρυαρι(Capra).





Sent from my iPhone using Tapatalk
Έλα κάτω σου λέω!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27

Με έχει βολέψει πολύ και αναρωτιέμαι γιατί δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο τόσο καιρό. Για commuting είναι ιδανική επιλογή ειδικά όταν ο χρόνος πιέζει. Το πήγαινε έλα δουλειά είναι απολαυστικό και με περισσότερη ασφάλεια από πριν αφού με γρήγορη τελική 50km/h έχει καλή ενεργητική ασφάλεια. Να μη μιλήσω για την οικονομία σε καύσιμο καλύτερα. (Κάνω καθημερινά μίνιμουμ 35 km)

Για τις βόλτες έχω άλλα δύο για το βουνό . Κούρσα δεν έχω αν και θα ήθελα πολύ αλλά τα διαζύγια κοστίζουν.

Το συγκεκριμένο είναι 29ρι και τσουλάει ωραία. Δεν του λείπει τίποτα και είναι Κινέζος ή μάλλον Κινέζα γιατί το βάπτισα Ηλέκτρα.

ΚΡΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ αντέχω :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690

Με έχει βολέψει πολύ και αναρωτιέμαι γιατί δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο τόσο καιρό. Για commuting είναι ιδανική επιλογή ειδικά όταν ο χρόνος πιέζει. Το πήγαινε έλα δουλειά είναι απολαυστικό και με περισσότερη ασφάλεια από πριν αφού με γρήγορη τελική 50km/h έχει καλή ενεργητική ασφάλεια. Να μη μιλήσω για την οικονομία σε καύσιμο καλύτερα. (Κάνω καθημερινά μίνιμουμ 35 km)

Για τις βόλτες έχω άλλα δύο για το βουνό . Κούρσα δεν έχω αν και θα ήθελα πολύ αλλά τα διαζύγια κοστίζουν.

Το συγκεκριμένο είναι 29ρι και τσουλάει ωραία. Δεν του λείπει τίποτα και είναι Κινέζος ή μάλλον Κινέζα γιατί το βάπτισμα Ηλέκτρα.

ΚΡΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ αντέχω :)
Καλορίζικο! Έτσι αρχίζει το κακό... :cool:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Καλά έκανες Κωστη, να το λιώσεις εύχομαι. Ωραία επιλογή, θα τα βγάλει τα λεφτά του.
(η σέλα πολύ κάτω κοιτάζει, μήπως έχεις ρύθμισει ψηλά;)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλά έκανες Κωστη, να το λιώσεις εύχομαι. Ωραία επιλογή, θα τα βγάλει τα λεφτά του.
(η σέλα πολύ κάτω κοιτάζει, μήπως έχεις ρύθμισει ψηλά;)
Ευχαριστώ Γιώργο εύχομαι να το λιώσω εγώ αλλά να μη λιώσει μόνο του.

(Την έχω ρυθμίσει τη σέλα :secret:)
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

Με έχει βολέψει πολύ και αναρωτιέμαι γιατί δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο τόσο καιρό. Για commuting είναι ιδανική επιλογή ειδικά όταν ο χρόνος πιέζει. Το πήγαινε έλα δουλειά είναι απολαυστικό και με περισσότερη ασφάλεια από πριν αφού με γρήγορη τελική 50km/h έχει καλή ενεργητική ασφάλεια. Να μη μιλήσω για την οικονομία σε καύσιμο καλύτερα. (Κάνω καθημερινά μίνιμουμ 35 km)

Για τις βόλτες έχω άλλα δύο για το βουνό . Κούρσα δεν έχω αν και θα ήθελα πολύ αλλά τα διαζύγια κοστίζουν.

Το συγκεκριμένο είναι 29ρι και τσουλάει ωραία. Δεν του λείπει τίποτα και είναι Κινέζος ή μάλλον Κινέζα γιατί το βάπτισα Ηλέκτρα.

ΚΡΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ αντέχω :)
Η κούρσα (στον δρόμο) είναι ΟΤΙ πιο επικίνδυνο έχω κάνει ποτέ!
Δεν είναι θέμα να αγοράσεις μια καλή με 700€(αυτή την εποχή)
Προπονητικά είναι αλλού!
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06

Με έχει βολέψει πολύ και αναρωτιέμαι γιατί δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο τόσο καιρό. Για commuting είναι ιδανική επιλογή ειδικά όταν ο χρόνος πιέζει. Το πήγαινε έλα δουλειά είναι απολαυστικό και με περισσότερη ασφάλεια από πριν αφού με γρήγορη τελική 50km/h έχει καλή ενεργητική ασφάλεια. Να μη μιλήσω για την οικονομία σε καύσιμο καλύτερα. (Κάνω καθημερινά μίνιμουμ 35 km)

Για τις βόλτες έχω άλλα δύο για το βουνό . Κούρσα δεν έχω αν και θα ήθελα πολύ αλλά τα διαζύγια κοστίζουν.

Το συγκεκριμένο είναι 29ρι και τσουλάει ωραία. Δεν του λείπει τίποτα και είναι Κινέζος ή μάλλον Κινέζα γιατί το βάπτισα Ηλέκτρα.

ΚΡΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ αντέχω :)
Με γειές,
είναι προσθήκη μοτέρ σε υπάρχων σκελετό ή εξαρχής ηλεκτρικό;;;
Επίσης ο καθρέπτης βολεύει / είναι λειτουργικός;;;
Ψάχνω να βρω καθρέπτη που να μην είναι απλά διακοσμητικός, αλλά φευ...
οπότε οποιαδήποτε πληροφορία/πρόταση είναι χρήσιμη.
/// Β
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!

Με έχει βολέψει πολύ και αναρωτιέμαι γιατί δεν είχα πάρει κάτι τέτοιο τόσο καιρό. Για commuting είναι ιδανική επιλογή ειδικά όταν ο χρόνος πιέζει. Το πήγαινε έλα δουλειά είναι απολαυστικό και με περισσότερη ασφάλεια από πριν αφού με γρήγορη τελική 50km/h έχει καλή ενεργητική ασφάλεια. Να μη μιλήσω για την οικονομία σε καύσιμο καλύτερα. (Κάνω καθημερινά μίνιμουμ 35 km)

Για τις βόλτες έχω άλλα δύο για το βουνό . Κούρσα δεν έχω αν και θα ήθελα πολύ αλλά τα διαζύγια κοστίζουν.

Το συγκεκριμένο είναι 29ρι και τσουλάει ωραία. Δεν του λείπει τίποτα και είναι Κινέζος ή μάλλον Κινέζα γιατί το βάπτισα Ηλέκτρα.

ΚΡΑΞΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ αντέχω :)
Oooo με γειές Κώστα!Καλά και πολύ καλά έπραξες!Πολλά και ασφαλή χλμ να έχεις!
Υγ...πάρε και κούρσα
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με γειές,
είναι προσθήκη μοτέρ σε υπάρχων σκελετό ή εξαρχής ηλεκτρικό;;;
Επίσης ο καθρέπτης βολεύει / είναι λειτουργικός;;;
Ψάχνω να βρω καθρέπτη που να μην είναι απλά διακοσμητικός, αλλά φευ...
οπότε οποιαδήποτε πληροφορία/πρόταση είναι χρήσιμη.
/// Β
Είναι έτοιμο ηλεκτρικό ποδήλατο με μοτέρ 750 w στον πίσω τροχό, με υποβοήθηση στο πετάλι + ηλεκτρόγκαζο στο τιμόνι το οποίο βοηθάει πολύ στις εκκινήσεις μέσα στην πόλη που σημαίνει καλή ενεργητική ασφάλεια. Αυτά που έχουν το μοτέρ στην μεσαία τριβή ξεφεύγουν πολύ σε τιμή.
Η μπαταρία του είναι 48v 15 AH και του δίνει καλή αυτονομία.

Οι τροχοί είναι 29ρηδες οπότε έχει καλή κύλιση και μαζεύει εύκολα km. Θα ήθελα πιο μακριά μετάδοση και κάποια στιγμή θα αλλάξω τους 3 δίσκους μπροστά με μόνο μεγάλο γιατί δεν χρειάζονται. Ένας μεγάλος μόνο αρκεί.

Είναι πολύ δυνατό και από τις 5 σκάλες υποβοήθησης χρησιμοποιώ από τη 2 ως τη 4 για να κάνω και πετάλι. Στην 5η πάει πολύ γρήγορα και θέλει προσοχή.

Τέλος ο καθρέπτης είναι λειτουργικότατος και με έχει βολέψει πολύ. Θα βγάλω αύριο πιο κοντινή φωτογραφία.

Για αστική μετακίνηση είναι πολύ καλή λύση αρκεί να γνωρίζει ο ποδηλάτης που να κινηθεί και να έχει εμπειρία από δίτροχα. Δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα απλό ποδήλατο αφού είναι κάτι διαφορετικό. Κανονικό ποδήλατο θα κάνω πλέον στο βουνό.

(Στην Ελλάδα επιδοτούνται μόνο τα ebikes ως τα 250w και χωρίς ηλεκτρόγκαζο.)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Είναι έτοιμο ηλεκτρικό ποδήλατο με μοτέρ 750 w στον πίσω τροχό, με υποβοήθηση στο πετάλι + ηλεκτρόγκαζο στο τιμόνι το οποίο βοηθάει πολύ στις εκκινήσεις μέσα στην πόλη που σημαίνει καλή ενεργητική ασφάλεια. Αυτά που έχουν το μοτέρ στην μεσαία τριβή ξεφεύγουν πολύ σε τιμή.
Η μπαταρία του είναι 48v 15 AH και του δίνει καλή αυτονομία.

Οι τροχοί είναι 29ρηδες οπότε έχει καλή κύλιση και μαζεύει εύκολα km. Θα ήθελα πιο μακριά μετάδοση και κάποια στιγμή θα αλλάξω τους 3 δίσκους μπροστά με μόνο μεγάλο γιατί δεν χρειάζονται. Ένας μεγάλος μόνο αρκεί.

Είναι πολύ δυνατό και από τις 5 σκάλες υποβοήθησης χρησιμοποιώ από τη 2 ως τη 4 για να κάνω και πετάλι. Στην 5η πάει πολύ γρήγορα και θέλει προσοχή.

Τέλος ο καθρέπτης είναι λειτουργικότατος και με έχει βολέψει πολύ. Θα βγάλω αύριο πιο κοντινή φωτογραφία.

Για αστική μετακίνηση είναι πολύ καλή λύση αρκεί να γνωρίζει ο ποδηλάτης που να κινηθεί και να έχει εμπειρία από δίτροχα. Δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα απλό ποδήλατο αφού είναι κάτι διαφορετικό. Κανονικό ποδήλατο θα κάνω πλέον στο βουνό.

(Στην Ελλάδα επιδοτούνται μόνο τα ebikes ως τα 250w και χωρίς ηλεκτρόγκαζο.)
Δεν έχει επιδότηση;
Πόσο σου κόστισε αν επιτρέπεται φίλε;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν έχει επιδότηση;
Πόσο σου κόστισε αν επιτρέπεται φίλε;
Oχι δεν έχει το συγκεκριμένο επιδότηση, εξηγώ στο ποστ #1717 λίγο πιο πάνω γιατί.

Κόστισε γύρω στα 1000 ευρώ και ήρθε από Πολωνία σε 7 μέρες και ακριβώς τη μέρα που μου είχαν γράψει.
Έχω αλλάξει μόνο τη σέλα που την είχα στην αποθήκη γιατί η δικιά του παραγόταν φαρδιά και την μπροστινή δισκόπλακα από 160 του έβαλα 180 που πάλι είχα στοκ σπίτι.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Oooo με γειές Κώστα!Καλά και πολύ καλά έπραξες!Πολλά και ασφαλή χλμ να έχεις!
Υγ...πάρε και κούρσα
:friendship:

Θα έρθει και η κούρσα αλλά αργότερα. Έχω και τη παλιά μου τη σιδερένια στο υπόγειο που την χρησιμοποιούσα από το 1985 ως το 1995 περίπου.

Τώρα ήθελα να ανανεώσω τον εργάτη μου, το οποίο έχει γράψει από το 2013 που το πήρα πάνω από 15.000 km. To συγκεκριμένο 26ρι ποδήλατο θα το χρησιμοποιεί τώρα ο γιος και του πέφτει μια χαρά γιατί το 24ρι που είχε του ήταν απελπιστικά μικρό αφού τους τελευταίους μήνες ψήλωσε απότομα
 
Top Bottom