Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βγήκα ξανά για πορδήλατο, αυτή τη φορά στα μονοπάτια του Καρέα και συνέχισα με commuting για διάφορες δουλειές. Αλλά ο καιρός δεν βοηθάει αφού έχει πολύ ζέστη. Τέλη Νοέμβρη και ήμουν με κοντομάνικο ...

:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs

Σημερινή πρωινή σκαρτη 20αρα.
Πολλα μονοπάτια με παρεα τα πουλακια του βουνού.

Σιγα σιγα ανεβαίνουν οι αντοχές στα κατεβάσματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1

Σημερινή πρωινή σκαρτη 20αρα.
Πολλα μονοπάτια με παρεα τα πουλακια του βουνού.

Σιγα σιγα ανεβαίνουν οι αντοχές στα κατεβάσματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
την τσαντα γιατι? εξτρα βαρος χωρις λογο οσο πιο λιγα πιο καλα.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Η δική μας βόλτα, μια γύρα Υμηττού σήμερα με τα MTB είχαμε και μια ατυχία μικρή οπότε το τελευταίο κομμάτι από Αργυρούπολη Ηλιούπολη το κάναμε από άσφαλτο αναγκαστικά


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
την τσαντα γιατι? εξτρα βαρος χωρις λογο οσο πιο λιγα πιο καλα.
Βάζω μεσα ενα αδιάβροχο, ενα σνακ, το κινητο καθώς και ενα πολυεργαλείο που εχω.
Το καλοκαιρι παιρνει και camelback καθώς οι απαιτήσεις για νερο ειναι αυξημένες.

Παντως συμφωνώ με εσενα και ημουν ανάμεσα σε τσάντα πλάτης και τσαντάκι μέσης.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Βάζω μεσα ενα αδιάβροχο, ενα σνακ, το κινητο καθώς και ενα πολυεργαλείο που εχω.
Το καλοκαιρι παιρνει και camelback καθώς οι απαιτήσεις για νερο ειναι αυξημένες.

Παντως συμφωνώ με εσενα και ημουν ανάμεσα σε τσάντα πλάτης και τσαντάκι μέσης.
θα παρεις ενα ποδηλατικο μπλουζακι με 3 τσεπες και βαζεις οσα σνακ θες ,το αδιαβροχο , το κιν ,λεφτα και χωρανε και αλλα,και τα εργαλεια με σαμπρελα κλπ σε ενα μικρο τσαντακι κατω απο την σελα . νερο παγουρια 2 στο ποδηλατο αν περνει μονο 1 σου φτανει! χαχα αν οχι περνεις και ενα μικρο στο μπλουζακι πισω. γενικα οι τσαντες δεν βολευουν εκτος και αν πεταλαρεις πολυ χαλαρα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
θα παρεις ενα ποδηλατικο μπλουζακι με 3 τσεπες και βαζεις οσα σνακ θες ,το αδιαβροχο , το κιν ,λεφτα και χωρανε και αλλα,και τα εργαλεια με σαμπρελα κλπ σε ενα μικρο τσαντακι κατω απο την σελα . νερο παγουρια 2 στο ποδηλατο αν περνει μονο 1 σου φτανει! χαχα αν οχι περνεις και ενα μικρο στο μπλουζακι πισω. γενικα οι τσαντες δεν βολευουν εκτος και αν πεταλαρεις πολυ χαλαρα
Οκ! Τα κατέγραψα! Θενξ για τις ιδεες!
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Η δική μας βόλτα, μια γύρα Υμηττού σήμερα με τα MTB είχαμε και μια ατυχία μικρή οπότε το τελευταίο κομμάτι από Αργυρούπολη Ηλιούπολη το κάναμε από άσφαλτο αναγκαστικά


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΔΥΝΑΤΟΣ!!!
Κάνεις και κούρσα?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μιας και μαζευτηκαμε αρκετοι... Να ποσταρω κ εγω κατι τις, μιας κ η ενασχοληση μου με το αθλημα ειναι τροπος ζωης πια!!!

Οκ το Las είναι μονοπατάρα με ωραία φύση αλλά πολύ τεχνικό, νομίζω είναι για λίγους οπότε μπράβο σου γιατί το πας τάπα και με πολύ ωραίο flow, respect από μένα.

Γράψε και με τι ποδήλατο κατεβαίνεις, εννοώ μέγεθος τροχών, διαδρομές αναρτήσεων. (Είμαι φίλος με τον Νίκο που είναι Ρουμανία τώρα με το ροζ moxie.)

(Στο βίντεο δεν φαίνεται καλά η κλίση.)

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

b2bstam

Μέλος
Όνομα
matis
Μοτό
???
xt600e
Μιας και μαζευτηκαμε αρκετοι... Να ποσταρω κ εγω κατι τις, μιας κ η ενασχοληση μου με το αθλημα ειναι τροπος ζωης πια!!!

Πολυ καλος και πολυ απαιτητικο μονοπατι (χωρις να το ξερω) ;)
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Με ενα Specialized SXtrail 2010 παιζω κυριως 160/170mm 26αρι mullet


και για XC κατασταση η χαλαρες βολτες ενα 29αρι Radon Slide Trail 2021 150/140mm


Τα κεφια τα καλα τα κανει το 26αρι.... Οπως στο βιντεο.

Τον Νικο δεν ξερω...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μιας και μαζευτηκαμε αρκετοι... Να ποσταρω κ εγω κατι τις, μιας κ η ενασχοληση μου με το αθλημα ειναι τροπος ζωης πια!!!

Εντυπωσιακό, αν και δεν είμαι σχετικός με το άθλημα! :D;)
Για αυτό που λέει ο kordix, αν θες να φαίνεται λίγο καλύτερα η κλίση ίσως θα έπρεπε να σηκώσεις λίγο την κάμερα επάνω. Να δείχνει λιγότερο τροχό δηλαδή ώστε να υπάρχει σημείο αναφοράς στον ορίζοντα.
Ωραίο άθλημα πάντως, πολύ θα ήθελα να έχω χρόνο να ασχοληθώ.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Δυστυχως η κλιση με GOPRO χανεται σε κάθε περίπτωση... Αν φύγει η ροδα από το πλανο θα γίνει πολύ μονοτονο, το καλυτερο είναι να φαινεται κ το τιμόνι για να φαινεται η κακουχια και οι χειρισμοι...
 
Top Bottom