Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Βολτουλα σημερα γυρω απ το εξοχικο.
Μια ωριτσα, μετα απο πολυ καιρο.
Απλα υπεροχα.
:trt::pce:


 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
οκ, σχετικά off topic, αλλά και σχετικό με το θέμα (ποδήλατο)

είμαι ανάμεσα σε 2 mountain επιλογές (μόνο!!! είδατε βελτίωση???)...
1) SECTOR 29'' , με δισκόφρενα (δεν θυμάμαι υδραυλικά/μηχανικά), Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, MITAS ελαστικά, ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (350€)
2) KTM 26'' , με υδραυλικά δισκόφρενα, ταχυτητες θα τις δω από κοντά και θα σας πω, Continental ελαστικά, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ (300€)

και τα 2 έχουν μπροστινή ανάρτηση που κλειδώνει, είναι αλουμινίου και καινούρια λάστιχα.

για το 2ο μου το πρότεινε & επιβεβαιώνει την τέλεια κατάστασή του (ψείρας ο ιδιοκτήτης) ο τύπος στο μαγαζί απ' όπου θα το πάρω (είπαμε, θα το δω πρώτα), ο οποίος έχει να μου
"αντιπροτείνει" ένα Lombardo 29'',με υδραυλικά δισκόφρενα, Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, στα 360€.

το θέλω:
- για να προσθέσω τις ποδηλατοβόλτες στη ζωή μου, αντί για το σχετικά άχαρο (καθημερινό) περπάτημα 1 ώρας,
- μήπως αρχίσω να πηγαίνω στη δουλειά με το ποδήλατο (εξτρά γυμναστική - 12 χμ από το σπίτι)
- για ελαφριές βουνοβόλτες (χώμα including)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
οκ, σχετικά off topic, αλλά και σχετικό με το θέμα (ποδήλατο)

είμαι ανάμεσα σε 2 mountain επιλογές (μόνο!!! είδατε βελτίωση???)...
1) SECTOR 29'' , με δισκόφρενα (δεν θυμάμαι υδραυλικά/μηχανικά), Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, MITAS ελαστικά, ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (350€)
2) KTM 26'' , με υδραυλικά δισκόφρενα, ταχυτητες θα τις δω από κοντά και θα σας πω, Continental ελαστικά, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ (300€)

και τα 2 έχουν μπροστινή ανάρτηση που κλειδώνει, είναι αλουμινίου και καινούρια λάστιχα.

για το 2ο μου το πρότεινε & επιβεβαιώνει την τέλεια κατάστασή του (ψείρας ο ιδιοκτήτης) ο τύπος στο μαγαζί απ' όπου θα το πάρω (είπαμε, θα το δω πρώτα), ο οποίος έχει να μου
"αντιπροτείνει" ένα Lombardo 29'',με υδραυλικά δισκόφρενα, Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, στα 360€.

το θέλω:
- για να προσθέσω τις ποδηλατοβόλτες στη ζωή μου, αντί για το σχετικά άχαρο (καθημερινό) περπάτημα 1 ώρας,
- μήπως αρχίσω να πηγαίνω στη δουλειά με το ποδήλατο (εξτρά γυμναστική - 12 χμ από το σπίτι)
- για ελαφριές βουνοβόλτες (χώμα including)
Αφού κατά βάθος ξέρεις τι θες...;)
:ktm:μονο...!!!
Πέρα από την πλάκα νομίζω θα σε βολεψουν για την χρήση που θες τα 29" άρια...
Μην τρελαίνεσαι και τόσο με τον εξοπλισμό...
Αρκεί να δουλεύουν σωστά αυτά που έχουν...;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν κάνεις καθημερινή χρήση δώσε κάτι παραπάνω και πάρε ένα ποδήλατο με καλύτερα περιφερειακά.
Η ποιότητα των περιφερειακων είναι αυτή που θα σου κάνει την ζωή πιο ευκολη επάνω στο παλούκι της σελας:p
 

SteveRe

Μέλος
Όνομα
Σταυρος
Μοτό
Yamaha XT660Z
Αν κάνεις καθημερινή χρήση δώσε κάτι παραπάνω και πάρε ένα ποδήλατο με καλύτερα περιφερειακά.
Η ποιότητα των περιφερειακων είναι αυτή που θα σου κάνει την ζωή πιο ευκολη επάνω στο παλούκι της σελας:p
Και το 29αρι σιγουρα θα βοηθησει στο βημα που εχει το ποδηλατο σε ολα τα terain
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και το 29αρι σιγουρα θα βοηθησει στο βημα που εχει το ποδηλατο σε ολα τα terain
Συμφωνω.....
Τονίζω τα καλά περιφερειακά, γιατί αυτά είναι που σε βοηθάνε να μην παρατήσεις το πετάλι.
Η μεσαία τριβή για μένα είναι το Α και Ω ενός Mountain ποδηλάτου.
Ψιλα γράμματα, αλλά πολύ σημαντικά για κάποιον που ξεκινάει.
Οι σκελετοί είναι καλοί πλέον και δύσκολα κάποιος μπορεί να τον φέρει στα όρια.
Οι διαφορές στα περιφερειακά ορίζουν και τις τιμές.
 

XRτημένος

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v strom 650
@todor Oτιδήποτε κάτω του 500άρικου πάρεις σε καινούριο 29άρι mtb, θα αρχίσει να σκορπάει γρήγορα όταν αρχίσεις να το πιέζεις στο χώμα. Αυτά που έγραψες παραπάνω, αν σε ενδιαφέρουν ζόρικες καταστάσεις, απλά δεν κάνουν.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τώρα ακούστηκε: Θα μου το σιάκσεις...
Μα είναι λίγο μεγάλο, ρε παιδί, αλλά το θέλει μεγάλο, οπότε και ξεκίνησα
screenshot program
 

alamanos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
F800GS
οκ, σχετικά off topic, αλλά και σχετικό με το θέμα (ποδήλατο)

είμαι ανάμεσα σε 2 mountain επιλογές (μόνο!!! είδατε βελτίωση???)...
1) SECTOR 29'' , με δισκόφρενα (δεν θυμάμαι υδραυλικά/μηχανικά), Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, MITAS ελαστικά, ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ (350€)
2) KTM 26'' , με υδραυλικά δισκόφρενα, ταχυτητες θα τις δω από κοντά και θα σας πω, Continental ελαστικά, ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ (300€)

και τα 2 έχουν μπροστινή ανάρτηση που κλειδώνει, είναι αλουμινίου και καινούρια λάστιχα.

για το 2ο μου το πρότεινε & επιβεβαιώνει την τέλεια κατάστασή του (ψείρας ο ιδιοκτήτης) ο τύπος στο μαγαζί απ' όπου θα το πάρω (είπαμε, θα το δω πρώτα), ο οποίος έχει να μου
"αντιπροτείνει" ένα Lombardo 29'',με υδραυλικά δισκόφρενα, Shimano Tourney, κλειστό ρουλεμαν τιμονιού, στα 360€.

το θέλω:
- για να προσθέσω τις ποδηλατοβόλτες στη ζωή μου, αντί για το σχετικά άχαρο (καθημερινό) περπάτημα 1 ώρας,
- μήπως αρχίσω να πηγαίνω στη δουλειά με το ποδήλατο (εξτρά γυμναστική - 12 χμ από το σπίτι)
- για ελαφριές βουνοβόλτες (χώμα including)
Θόδωρε αρχικά θα πρέπει να ταιριάζει το νούμερο-μέγεθος μετά τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. Πες τον ποδηλατά να σε μετρήσει στο ποδήλατο και να σε στήσει σωστά πάνω του. Αν βέβαια είναι σχετικός.
Εγώ πάντως σε κόβω για 54-56

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Θόδωρε αρχικά θα πρέπει να ταιριάζει το νούμερο-μέγεθος μετά τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά. Πες τον ποδηλατά να σε μετρήσει στο ποδήλατο και να σε στήσει σωστά πάνω του. Αν βέβαια είναι σχετικός.
Εγώ πάντως σε κόβω για 54-56

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποστόλη το μέγεθος είναι ότι πρέπει!!! θα παίξει επίσημη παρουσίαση αύριο που θα το βγάλω βόλτα για τα πρώτα του χιλιόμετρα, να το μάθω και να ξανά θυμηθώ πώς κάνουμε ποδήλατο, γιατί μέχρι να το πάω σπίτι τρόμαξα!!!

πήρα το SECTOR, 29'' vibe (το αποκάτω σε άλλο χρώμα), ένα απλό mtb με δισκόφρενα για να κάνω τη δουλειά μου για αρχή και στον μέλλον βλέπουμε για αλλαγές και πιο άγριο πράγματα ;)

 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@todor βαλε ρε απατη καμμια φωτο να πουμε τα συχαρίκια και καλες βολτες φιλαρακι...Το ποδηλατο απο πολλες αποψεις ειναι καλο να υπαρχει στη ζωη μας...θα το δεις στην πορεια!:)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
@todor βαλε ρε απατη καμμια φωτο να πουμε τα συχαρίκια και καλες βολτες φιλαρακι...Το ποδηλατο απο πολλες αποψεις ειναι καλο να υπαρχει στη ζωη μας...θα το δεις στην πορεια!:)
Δε χαλάμε χατίρι, ειδικά σε εν δυνάμει χορηγούς ;)



 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωραιο. Μεγιες
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δείξε μας το ποδήλατο σου και τον σκυλο σου...!!!:woot:
Στα μονοπάτια του koziakas mountain race.;)


Στάλθηκε από το Armor μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom