Δεύτερο βεντιλατερ στο ktm

chaosm

Μέλος
Υπάρχει ένα κιτ της touratech για δεύτερο βεντιλατερ στο ktm 950-990.

Ως γνωστόν αποτελείται από ένα spal βεντιλατερ και τη βάση.

Τιμή ίντερνετ είναι 130-140 ευρώ.

Γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο κωδικός του συγκεκριμένου spal;

Και τη βάση τη φτιάχνω μόνος με 2 λαμακια. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τραγικό
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Υπάρχει ένα κιτ της touratech για δεύτερο βεντιλατερ στο ktm 950-990.

Ως γνωστόν αποτελείται από ένα spal βεντιλατερ και τη βάση.

Τιμή ίντερνετ είναι 130-140 ευρώ.

Γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο κωδικός του συγκεκριμένου spal;

Και τη βάση τη φτιάχνω μόνος με 2 λαμακια. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι τραγικό
Υπαρχει και στο car.τζιαρ ενα κιτ με 120 καινουργιο αλλα δεν λεει λεπτομεριες του κατασκευαστη κλπ.

Ποσο εχει αυτο το SPAL που λετε??
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μια ερώτηση να σας κανω !!
Μπορει να τοποθετηθεί σε gs ενα τέτοια συστημα κοντα στο ψυγείο λαδιού ώστε το καλοκαίρι να το ανοίγεις να σου κρυώνει το λάδι περισσότερο ;;;
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Αυτό κοίταγα τώρα.Λογικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και βίδες,δεν ξέρω που πιάνει βέβαια.Πιστεύετε ότι το 2ο βεντιλατέρ είναι απαραίτητο για Ελλάδα;Να το βάλω στο πρόγραμμα και εγώ;
 

chaosm

Μέλος
Αυτό κοίταγα τώρα.Λογικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και βίδες,δεν ξέρω που πιάνει βέβαια.Πιστεύετε ότι το 2ο βεντιλατέρ είναι απαραίτητο για Ελλάδα;Να το βάλω στο πρόγραμμα και εγώ;
ναι
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αυτό κοίταγα τώρα.Λογικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις και βίδες,δεν ξέρω που πιάνει βέβαια.Πιστεύετε ότι το 2ο βεντιλατέρ είναι απαραίτητο για Ελλάδα;Να το βάλω στο πρόγραμμα και εγώ;
Δεν εχει να κανει με την Ελλαδα,αλλα με το ποσο κινεισαι μεσα στην πολη,αν ναι.....ΝΑΙ ,βαλτο!! το καλοκαιρι βραζει απο φαναρι σε φαναρι,δεν φανταζεσαι ποσο γρηγορα...
Μια ερώτηση να σας κανω !!
Μπορει να τοποθετηθεί σε gs ενα τέτοια συστημα κοντα στο ψυγείο λαδιού ώστε το καλοκαίρι να το ανοίγεις να σου κρυώνει το λάδι περισσότερο ;;;
Αν εχει χωρο πισω απο το ψυγειο λαδιου τοτε ναι γινεται να το βαλεις με χωριστο διακοπτακι να το ανοιγεις οποτε θες καλοκαιρινους μηνες σταματημενος μεσα στην κινηση....
Αντιμετωπιζει ομως θεματα με θερμοκρασιες η γουρουνα??? :p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν εχει να κανει με την Ελλαδα,αλλα με το ποσο κινεισαι μεσα στην πολη,αν ναι.....ΝΑΙ ,βαλτο!! το καλοκαιρι βραζει απο φαναρι σε φαναρι,δεν φανταζεσαι ποσο γρηγορα...

Αν εχει χωρο πισω απο το ψυγειο λαδιου τοτε ναι γινεται να το βαλεις με χωριστο διακοπτακι να το ανοιγεις οποτε θες καλοκαιρινους μηνες σταματημενος μεσα στην κινηση....
Αντιμετωπιζει ομως θεματα με θερμοκρασιες η γουρουνα??? :p
Μεσα στην κίνηση και καλοκαίρι πονάνε ολα τα αεροελαιοψυκτα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μεσα στην κίνηση και καλοκαίρι πονάνε ολα τα αεροελαιοψυκτα
Δεν πονάνε τόσο ώστε να ψάχνουμε για βεντιλατερ .....νομίζω.
Αλλά και να θέλουμε να κάνουμε τέτοια μοντα....δεν υπάρχει καθόλου μα καθόλου χώρος.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν πονάνε τόσο ώστε να ψάχνουμε για βεντιλατερ .....νομίζω.
Αλλά και να θέλουμε να κάνουμε τέτοια μοντα....δεν υπάρχει καθόλου μα καθόλου χώρος.
Νομιζω τα εχουν βαλει σε καποια rt πισω απο το ψυγείο λαδιού υπαρχει λίγος χωρος για ενα μικρο βεντιλατερ
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Στέργιο το δικό μου έχει διπλά βεντιλατέρ :D :D :D

Δεν είναι κάτι το φοβερό αλλά μια μικρή βοήθεια την δίνουν

Στάλθηκε από το iQ1470 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

chaosm

Μέλος
Ψάχνομαι καιρό να βάλω δεύτερο βεντιλατερ. Ένα πακέτο έτοιμο έχει 140 ευρώ. Περιλαμβάνει ένα spal βεντιλατερ, μια βάση και ένα καλώδιο που συνδέεται μαζί με το άλλο βεντιλατερ.

Το spal σαν τιμή από μόνο του έχει 50-60 ευρώ. Μεγάλη η διαφορά για να δικαιολογησει τη βάση και το καλώδιο.

Επειδή εγώ δεν έχω χώρο να λύσω τεποζιτο και να μετρήσω, ξέρουμε διαστάσεις ή κάτι άλλο μήπως φτιάξουμε τη βάση ; ή αν υπάρχει για κάποιο λόγο σκέτη στο εμπόριο ;;
 
Top Bottom