Δεύτερο βεντιλατερ στο ktm

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Νομιζω υπαρχει και ετοιμο σετ στα 110-120... στο car νομιζω το ειχα δει!
 

chaosm

Μέλος
Νομιζω υπαρχει και ετοιμο σετ στα 110-120... στο car νομιζω το ειχα δει!
Και πάλι μαζί με τα μεταφορικά ένα 130 θα τα πάει. Μεγάλη η διαφορά. Θα μου πεις τα 20-30 ευρώ θα σε χαλάσουν ; αλλά αυτά θα πάνε να συμπληρώσω για άλλα πράγματα που θέλω να του πάρω οπότε και αυτά μετράνε
 

chaosm

Μέλος
Γάτε τα θέματα τα ξέρω. Το θέμα δεν είναι που και πόσο θα βρούμε το σετ. Το θέμα είναι αν υπάρχει έτοιμη μοντα μόνο για τη βάση ή διαστάσεις για handmade
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γάτε τα θέματα τα ξέρω. Το θέμα δεν είναι που και πόσο θα βρούμε το σετ. Το θέμα είναι αν υπάρχει έτοιμη μοντα μόνο για τη βάση ή διαστάσεις για handmade
Tην βάση ΣΚΕΤΗ ,ο Ελληνας μοντ ,ΔΕΝ την δίνει. (για προφανείς λόγους)
Απ'όσο γνωρίζω ,ούτε οι οξΑπΕδώ δίνουν σκέτες βάσεις. (επίσης για προφανείς λόγους)

Διαστάσεις-κλπ για handmade κατάσταση ,μπορούν εύκολα να προκύψουν ,αφού πολλά μέλη του AdvRide ,φοράνε ήδη κάποια απο τις μόντες που εχουν κυκλοφορήσει.
Αν κάποιος λοιπόν αναλάβει να τις φτιάξει ,αρκεί να βρεθεί άλλος ένας ,ο οποίος να βγάλει κ να προσφέρει το δείγμα του προς αντιγραφή.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Tην βάση ΣΚΕΤΗ ,ο Ελληνας μοντ ,ΔΕΝ την δίνει. (για προφανείς λόγους)
Απ'όσο γνωρίζω ,ούτε οι οξΑπΕδώ δίνουν σκέτες βάσεις. (επίσης για προφανείς λόγους)

Διαστάσεις-κλπ για handmade κατάσταση ,μπορούν εύκολα να προκύψουν ,αφού πολλά μέλη του AdvRide ,φοράνε ήδη κάποια απο τις μόντες που εχουν κυκλοφορήσει.
Αν κάποιος λοιπόν αναλάβει να τις φτιάξει ,αρκεί να βρεθεί άλλος ένας ,ο οποίος να βγάλει κ να προσφέρει το δείγμα του προς αντιγραφή.
ακριβεστατος!!!!!!!!!
 

Makrojim

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Σουνιο
Όνομα
George
Μοτό
Ktm 990
Ειναι κατι που σκεφτόμουν να φτιαξω αυτες τις μερες ...μολις τελειώσω με το radiator guard που ετοιμάζω, μπορω να το ξεκινήσω
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Κάτι γενικό έτσι για να υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μας...

Το 640 είχε θέμα με τις θερμοκρασίες (νερά) σε σοβαρό σημείο...
Οπότε έλεγα να πάω να βρω ένα δεύτερο βεντιλατέρ... μιας και είναι γνωστή λύση για 640/950/990..

Τελικά αποφάσισα να κάνω ένα φρεσκάρισμα κινητήρα και σύστημα ψύξης...
Αλλάχτηκαv πολλά...
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η άσχημη κατάσταση του ψυγείου...
πολύ βρώμα...

Το 640 δοκιμάστηκε σε στενά μονοπάτια (1η και σκαρφάλωμα) και δεν ανέβασε <<ούτε βαθμό>>...
Αν έχετε θέμα με θερμοκρασίας και το μηχανάκι σας είναι παλιό δεν είσαι άσχημη ιδέα να κάνετε μια καλή συντήρηση του συστήματος ψύξης...

:friendship:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Κάτι γενικό έτσι για να υπάρχει στο πίσω μέρος του μυαλού μας...

Το 640 είχε θέμα με τις θερμοκρασίες (νερά) σε σοβαρό σημείο...
Οπότε έλεγα να πάω να βρω ένα δεύτερο βεντιλατέρ... μιας και είναι γνωστή λύση για 640/950/990..

Τελικά αποφάσισα να κάνω ένα φρεσκάρισμα κινητήρα και σύστημα ψύξης...
Αλλάχτηκαv πολλά...
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η άσχημη κατάσταση του ψυγείου...
πολύ βρώμα...

Το 640 δοκιμάστηκε σε στενά μονοπάτια (1η και σκαρφάλωμα) και δεν ανέβασε <<ούτε βαθμό>>...
Αν έχετε θέμα με θερμοκρασίας και το μηχανάκι σας είναι παλιό δεν είσαι άσχημη ιδέα να κάνετε μια καλή συντήρηση του συστήματος ψύξης...

:friendship:
Το πρωτο και βασικοτερο που κανω ΠΑΝΤΑ μετα απο χωματοβολτα ειναι να πλυνω πολυ ωρα το φυγειο και αναμεσα στις ψυκτρες ... μαζευει χωμα-λασπη και δεν περναει αερας με σκοπο να ανεβαζει θερμοκρασιες στο μπαμ μπαμ!
 

NIKOLTSOS

Μέλος
Περιοχή
Omaha, NE (US) // Thessaloniki, (GR)
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
TRIUMPH DAYTONA 675
KTM 640 ADVENTURE
DT 200 3ET
VULCAN 400
Εσύ τι χρησιμοποιείς γιατί ετοιμάζομαι για αλλαγή κολαρων με σιλικόνης..
Όταν είχα θέμα συμπλήρωνα με ένα της motorex...
Μετά την <<ανακατασκευή>> δεν θυμάμαι τι έχουμε βάλει... (μπορώ να ρωτήσω αν θες)
Για να επιλέξεις πρέπει να λάβεις υπόψιν σου διάφορα (μέταλλα ψυγείου κτλ.)
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Τελικά παιδιά σε πιο κιτ καταλήξαμε;Όλα έχουν και βαλβίδα από 640;Με ενδιαφέρει άμεσα διότι θα αλλάξω όλα τα υγρά και αφού θα το λύσω που θα το λύσω να βάλω και αυτό.Συν ότι και τώρα το χειμώνα μέσα στην πόλη που το πήρα ανέβασε θερμοκρασία για πλάκα.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Τελικά παιδιά σε πιο κιτ καταλήξαμε;Όλα έχουν και βαλβίδα από 640;Με ενδιαφέρει άμεσα διότι θα αλλάξω όλα τα υγρά και αφού θα το λύσω που θα το λύσω να βάλω και αυτό.Συν ότι και τώρα το χειμώνα μέσα στην πόλη που το πήρα ανέβασε θερμοκρασία για πλάκα.
ΚαΤεΜε...κανε ενα καθαρισμο στο ψυγειο και αλλαξε προληπτικα θερμοστατη, βαλβιδα απο 640,τσεκαρε-αλλαξε κολλαρα και απο την στιγμη που σου λετουργει σωστα ποιος ο λογος για δευτερο βεντιλατερ...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Η βαλβιδα απο το 640 στην ουσια αναβει πιο γρηγορα (σε πιο χαμηλη θερμοκρασια) το βεντιλατερ.. δεν εχω δοκιμασει αλλα ακουω καλα λογια!!
 
Top Bottom