Διάφορα add-ons σε ένα CBF1000FA (2011) και ένα CBR600RR (2007)

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Κοιτα να δεις συμπτώσεις...
Πριν την 1η καραντίνα, αφήνω σε ένα πολύ αγαπημένο φιλο το κειμήλιο μου ( ακα στρομ 06) και παίρνω το θκοτ, μπιφερ σαν το θκος..:p .Πρώην αρχαιολαγνος βεστρομας και αυτός,πρώην μπιφερας και γω ,κάναμε την πλάκα μας....
Απλα του άφησα και λίγα ανταλλακτικά για σερβις γιατί ήθελε να περνάει την ώρα του (με έβγαλε από κόπο και βαριόμουνα :D)
Και μπήκαν λοιπόν τα ίδια γκριπ με τα δικά σου,τα οποία δεν ευχαριστηθηκα ακόμη....
Εύκολη τοποθέτηση όπως είπες,και κάνουν πολλή καλή δουλειά, όσο τα δουλεψα δλδ
Μιας και άνοιξες το θέμα, θα επανέλθω με εντυπώσεις εν καιρώ
ΥΓ ωραιο το νέο μπιφερ....:)
[url=https://ibb.co/KzZL1M7][/URL]
Να και η χιονάτη, κανα μήνα την είχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θεός, ευχαριστώ! Δεν έχω καλό φωτισμό στο γκαράζ και δεν ήθελα να περιμένω μέχρι το επόμενο πρωί για να σιγουρευτώ ότι θα γίνει η δουλειά, είμαι λίγο ενθουσιώδης τύπος σε αυτά τα ζητήματα, γι' αυτό δεν κατέβηκα κάτω με το dremel. Χαχα. Ωστόσο τέλος καλό, όλα καλά (έτσι φαίνεται ως τώρα δηλαδή, θα δείξει).

Τώρα μια ακόμα λίγο βλαμμένη ερώτηση, γιατί θα το δω αργά ή γρήγορα, αλλά πόση ώρα κάνουν για να ζεσταθούν συνήθως; Γιατί εγώ το έβαλα στο 100% και με γυμνό χέρι (ένα λεπτό γάντι νιτριλίου που φορούσα μόνο) και στα 3-4 λεπτά που δούλεψε, το έπιανα άνετα και δεν μου φαινόταν τόσο ζεστό. Κάνει τόση ώρα να ανεβάσει θερμοκρασία;
Mε σβηστο το μοτερ ή με αναμμενο?

Στο 100% σε 3-4 λεπτα επρεπε να ζεματανε, ΑΛΛΑ αν αναβοσβηνε το μεσαιο πρασινο λαμπακι τοτε σημαινει οτι ειναι σε λειτουργια εξοικονομισης μπαταριας - κοινως σβηστα- , ασχετα με το τι εχεις επιλεξει.

Για να δουλεψουν χρειαζεται να "βλεπουν" ταση μπαταριας πανω απο 12.3ν αν θυμαμαι καλα, κοινως με σβηστο μοτερ ποτε δε θα ζεσταθουνε. Αναψε τη μηχανη εστω και ρελαντι και δοκιμασε τα.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Το επόμενο βήμα είναι να πάρω καινούρια βαρίδια, γιατί αυτά έχουν ξεβάψει και δεν μου αρέσουν.
Καμιά πρόταση; Να βρω εργοστασιακά μετά από τόσα χρόνια το κόβω χλωμό.
Παλαιότερα είχα βάψει με ηλεκτροστατική βαφή τα δικά μου και έγιναν καινούργια. Δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις καινούργια.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Κοιτα να δεις συμπτώσεις...
Πριν την 1η καραντίνα, αφήνω σε ένα πολύ αγαπημένο φιλο το κειμήλιο μου ( ακα στρομ 06) και παίρνω το θκοτ, μπιφερ σαν το θκος..:p .Πρώην αρχαιολαγνος βεστρομας και αυτός,πρώην μπιφερας και γω ,κάναμε την πλάκα μας....
Απλα του άφησα και λίγα ανταλλακτικά για σερβις γιατί ήθελε να περνάει την ώρα του (με έβγαλε από κόπο και βαριόμουνα :D)
Και μπήκαν λοιπόν τα ίδια γκριπ με τα δικά σου,τα οποία δεν ευχαριστηθηκα ακόμη....
Εύκολη τοποθέτηση όπως είπες,και κάνουν πολλή καλή δουλειά, όσο τα δουλεψα δλδ
Μιας και άνοιξες το θέμα, θα επανέλθω με εντυπώσεις εν καιρώ
ΥΓ ωραιο το νέο μπιφερ....:)
[url=https://ibb.co/KzZL1M7][/URL]
Να και η χιονάτη, κανα μήνα την είχα
Κούκλα η χιονάτη. Κι εγώ ψάχνω όνομα, ο προηγούμενος εραστής της την έλεγε Hackucō ή τέλος πάντως κάπως έτσι, που σημαίνει λευκός κύκνος στα ιαπωνικά, αλλά όταν δοκίμασα την προφορά του από το Google translate διαπίστωσα με τρόμο ότι δεν ακούγεται καθόλου όπως γράφεται και δεν πρόκειται ποτέ να καταφέρω να το πω εγώ αυτό. Οπότε αναζητείται νέο όνομα. Κανείς που θέλει να γίνει νονός;

Επίσης πρέπει να τη βάλω κάτω την άνοιξη να την πλύνω σωστά, να της γυαλίσω τα νίκελ κτλ, γιατί δεν έχει τύχει τέτοιας σοβαρής φροντίδας τα τελευταία χρόνια. Και τα νίκελ στα καλάμια της θέλουν καθάρισμα, ψηλά πίσω από το fairing, αλλά εκεί διστάζω να χωθώ, ήδη 2 απ τα clips του fairing δείχνουν να πηγαίνουν προς απόσυρση. Πρέπει να βρω να αγοράσω μερικά μα υπάρχουν, αν επιχειρήσω τέτοια μανούβρα.

Mε σβηστο το μοτερ ή με αναμμενο?

Στο 100% σε 3-4 λεπτα επρεπε να ζεματανε, ΑΛΛΑ αν αναβοσβηνε το μεσαιο πρασινο λαμπακι τοτε σημαινει οτι ειναι σε λειτουργια εξοικονομισης μπαταριας - κοινως σβηστα- , ασχετα με το τι εχεις επιλεξει.

Για να δουλεψουν χρειαζεται να "βλεπουν" ταση μπαταριας πανω απο 12.3ν αν θυμαμαι καλα, κοινως με σβηστο μοτερ ποτε δε θα ζεσταθουνε. Αναψε τη μηχανη εστω και ρελαντι και δοκιμασε τα.
Αναμένο μοτέρ, αλλά το ξεκίνησα από χαμηλά και ανέβαινα, δηλαδή δεν έμεινε στο 100% πάνω από λεπτό. Δεν ήθελα να τα ζεστάνω ξανά μετά που έβαλα την κόλλα, πριν περάσουν οι 24 ώρες που έλεγαν οι οδηγίες. Θα την πάω μια βόλτα μετά τη δουλειά απόψε να δούμε.

Παλαιότερα είχα βάψει με ηλεκτροστατική βαφή τα δικά μου και έγιναν καινούργια. Δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις καινούργια.
Και πού βρίσκουν ηλεκτροστατική βαφή εδώ; Ασε που και να βρω θα κοστίζει περισσότερο από τα καινούρια. Θα τα βάψω με σπρέι σε πρώτη φάση και σε κάποιο επόμενο στάδιο ή τα αλλάζω ή τέλος πάντων βλέπουμε. Μπορεί να τα πάρω μαζί μου Ελλάδα κάποια στιγμή σε κάποιες διακοπές. Αμα λήξουν τα lock down.

Να ρωτήσω κάτι άλλο μιας που είμαστε εδώ μαζεμένοι, ή ίσως να ανοίξω νέο thread;
Ψάχνω τις δύο χειρολαβές του συνεπιβάτη. Επειδή την πήρα με μπαγκαζιέρα περασμένη, δεν είχε ούτε ο πρώην να μου τις δώσει, δεν τις είχε πάρει ποτέ. Καινούριες κάνουν 150 ευρώ η μία περίπου. Παίζει να βρεθεί κανένα σετ μαύρες λέτε; Και αν ναι, πού να κοιτάξω; καμία ιδέα;
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Και πού βρίσκουν ηλεκτροστατική βαφή εδώ; Ασε που και να βρω θα κοστίζει περισσότερο από τα καινούρια. Θα τα βάψω με σπρέι σε πρώτη φάση και σε κάποιο επόμενο στάδιο ή τα αλλάζω ή τέλος πάντων βλέπουμε. Μπορεί να τα πάρω μαζί μου Ελλάδα κάποια στιγμή σε κάποιες διακοπές. Αμα λήξουν τα lock down.

Να ρωτήσω κάτι άλλο μιας που είμαστε εδώ μαζεμένοι, ή ίσως να ανοίξω νέο thread;
Ψάχνω τις δύο χειρολαβές του συνεπιβάτη. Επειδή την πήρα με μπαγκαζιέρα περασμένη, δεν είχε ούτε ο πρώην να μου τις δώσει, δεν τις είχε πάρει ποτέ. Καινούριες κάνουν 150 ευρώ η μία περίπου. Παίζει να βρεθεί κανένα σετ μαύρες λέτε; Και αν ναι, πού να κοιτάξω; καμία ιδέα;
Ψαξε βρες ασταρι για μεταλλα ονόματι etch primer σε σπρει. Τριψε καλα το παλιο χρωμα, ασταρωσε με αυτο και βαψε με σπρει της επιλογης σου, δεν θα θελει ουτε touch up για τουλαχιστον αλλα 5 χρονια.


Για χειρολαβες θα εψαχνα ebay.
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Hello, hello.

Πριν λίγο γύρισα από βόλτα για δοκιμή των grips. Τούρμπο είναι η φάση, όντως πάνω από 75% δεν τα πήγα και μάλιστα φορούσα καλοκαιρινά γάντια γιατί είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου τις εσωτερικές φόδρες. Τα δάχτυλά μου το δάγκωσαν βέβαια, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Οι παλάμες ζεστές και ωραίες, αλλά τα δάχτυλα χάσανε την αίσθηση από ένα σημείο και μετά, δεν ήμουν σίγουρος πόσο δυνατά φρέναρα ας πούμε. Βέβαια είχε 3 βαθμούς έξω και με δυνατό αέρα, οκ. Δεν έχω σκοπό να βολτάρω πολύ με τόσο κρύο. Τα πήρα για πιο ήπιες συνθήκες, όταν είναι εκεί γύρω στους 10-12 βαθμούς θερμοκρασία περιβάλλοντος. Και τότε είμαι πεπεισμένος ότι σε συνδυασμό με τις φόδρες των γαντιών, ή ένα ζευγάρι χειμερινά, θα γίνεται πολύ καλή δουλειά.

Κώστα (k0k0s ), ευχαριστώ. Βρήκα στο net κάτι τέτοια αστάρια, θα πάω να πάρω ένα και θα κάνω τη δουλειά όπως λες. Κοστίζει βέβαια 15 ευρώ και τα βαρίδια καινούρια κοστίζουν 25, αλλά οκ. Ας πούμε ότι θα έχω και κάτι άλλο να κάνω με το αστάρι.

Ebay έχω κοιτάξει. Βρίσκεις εκ παραδρομής ξέμπαρκες χειρολαβές, διαφόρων χρωμάτων, όχι ζευγάρια συνήθως. Δεν έχω βρει ως τώρα ζευγάρι μαύρες για MkII. Θα συνεχίσω να ψάχνω και βλέπουμε. Δεν είναι εξ άλλου επείγουσα ανάγκη, αισθητικό είναι το ζήτημα, για όταν δεν έχω πάνω τη μπαγκαζιέρα.
Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Με χειμερινα γαντια θα δεις ακομη μεγαλυτερη διαφορα.

Επίσης προσπάθησε να εχεις οσα περισσοτερα δαχτυλα κλειστα σε καθε γκριπ, ie δυο δαχτυλα συμπλεκτη/φρενο, βοηθαει πολυ. Και φυσικα οπως εγραψαν παραπανω , χουφτες για τοσο χαμηλες θερμοκρασιες ειναι must.
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Hello, hello.

Πριν λίγο γύρισα από βόλτα για δοκιμή των grips. Τούρμπο είναι η φάση, όντως πάνω από 75% δεν τα πήγα και μάλιστα φορούσα καλοκαιρινά γάντια γιατί είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου τις εσωτερικές φόδρες. Τα δάχτυλά μου το δάγκωσαν βέβαια, μη λέμε ό,τι θέλουμε. Οι παλάμες ζεστές και ωραίες, αλλά τα δάχτυλα χάσανε την αίσθηση από ένα σημείο και μετά, δεν ήμουν σίγουρος πόσο δυνατά φρέναρα ας πούμε. Βέβαια είχε 3 βαθμούς έξω και με δυνατό αέρα, οκ. Δεν έχω σκοπό να βολτάρω πολύ με τόσο κρύο. Τα πήρα για πιο ήπιες συνθήκες, όταν είναι εκεί γύρω στους 10-12 βαθμούς θερμοκρασία περιβάλλοντος. Και τότε είμαι πεπεισμένος ότι σε συνδυασμό με τις φόδρες των γαντιών, ή ένα ζευγάρι χειμερινά, θα γίνεται πολύ καλή δουλειά.

Κώστα (k0k0s ), ευχαριστώ. Βρήκα στο net κάτι τέτοια αστάρια, θα πάω να πάρω ένα και θα κάνω τη δουλειά όπως λες. Κοστίζει βέβαια 15 ευρώ και τα βαρίδια καινούρια κοστίζουν 25, αλλά οκ. Ας πούμε ότι θα έχω και κάτι άλλο να κάνω με το αστάρι.

Ebay έχω κοιτάξει. Βρίσκεις εκ παραδρομής ξέμπαρκες χειρολαβές, διαφόρων χρωμάτων, όχι ζευγάρια συνήθως. Δεν έχω βρει ως τώρα ζευγάρι μαύρες για MkII. Θα συνεχίσω να ψάχνω και βλέπουμε. Δεν είναι εξ άλλου επείγουσα ανάγκη, αισθητικό είναι το ζήτημα, για όταν δεν έχω πάνω τη μπαγκαζιέρα.
Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.
Συμπληρωματική φωτό του τέλους.
Αν βάλεις και χούφτες όπως είπαν και οι προλαλήσαντες είσαι παντός καιρού.
Επίσης όσο ανεβαίνει η ταχύτητά σου, τόσο θα ζεσταίνουν περισσότερο.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Θερμαινόμενα γάντια σε συνδιασμό με θερμαινόμενο γιλέκο , δεν περιγράφω άλλο

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Άντε, να βάλουμε και χούφτες ρε παιδιά, να βάλουμε. Να την κάνουμε σαν το batmobile τη μηχανή στο τέλος. :p
Θερμαινόμενα γάντια και γιλέκο, υπάρχουν τώρα όντως αυτά ή με δουλεύεις Κωνσταντίνε; :eek: Σε λίγο θα έχει πιο πολλά θερμαινόμενα αξεσουάρ η μηχανή απ' ότι το αμάξι μου (επίσης Honda παρεμπιπτόντως, δεν φταίω εγώ, έτυχε :cool: )
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Έχω μαζέψει πολλές ερωτήσεις άσχετες μεταξύ τους στο ίδιο θέμα, αλλά κοιτούσα για χούφτες τώρα.
Βρήκα μια πρόταση για αυτές εδώ: HONDA ,CBF1000, AUG 10-16 450-H102 - Wind Deflectors - Products οι οποίες δείχνουν πολύ ωραίες, αλλά μαζί με μεταφορικά πάνε στις 80 λίρες, δηλαδή μια 90αριά ευρώ και μου φαίνεται υπερβολική τιμή για δύο κομμάτια πλαστικό.
Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εναλλακτική; Ή είναι νορμάλ η τιμή και απλά εγώ έχω χάσει την επαφή μου με το χώρο και άρα τις τιμές;
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Έχω μαζέψει πολλές ερωτήσεις άσχετες μεταξύ τους στο ίδιο θέμα, αλλά κοιτούσα για χούφτες τώρα.
Βρήκα μια πρόταση για αυτές εδώ: HONDA ,CBF1000, AUG 10-16 450-H102 - Wind Deflectors - Products οι οποίες δείχνουν πολύ ωραίες, αλλά μαζί με μεταφορικά πάνε στις 80 λίρες, δηλαδή μια 90αριά ευρώ και μου φαίνεται υπερβολική τιμή για δύο κομμάτια πλαστικό.
Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εναλλακτική; Ή είναι νορμάλ η τιμή και απλά εγώ έχω χάσει την επαφή μου με το χώρο και άρα τις τιμές;
Οι παραπάνω χούφτες που σούδειξα κάνουν 140, χώρια η προέκτασή τους που δεν θυμάμαι πόσα έδωσα κανά 20άρικο μου φαίνεται.
Αλλά δεν είναι το ίδιο πράγμα. Αυτές πέραν του κρύου, μούχουν γλυτώσει το χέρι δύο φορές μέχρι τώρα από αμάξια που σταματημένα να στρίψουν αριστερά σε φανάρι με φλας αναμμένο και με μένα στην αριστερή λωρίδα βγήκαν χωρίς καμία προειδοποίηση και έπεσαν πάνω μου. Αυτοί κλάψανε τον καθρέπτη τους, εγώ ούτε γρατζουνιά.
Οπότε προσωπικά δεν μου φαίνονται πολλά αν είναι να γλυτώσεις έστω το πάγωμα. Από ασφάλεια δεν προσφέρουν τίποτα όπως τις βλέπω. Είναι απλά ανεμοθραύστες. Καλό θάταν να συμβούλευε κάποιος με το ίδιο μοτό.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτα οντως ειναι ανεμοθραυστες, αλλα στο cbf δεν νομιζω οτι χωρανε αλουμινενιες εντουραδικες χούφτες, το τιμονι ειναι στενο και στο φουμ λοκ παει πολυ κοντα σε καθρεπτες/ζελατίνα.


Εχει ενα σετ και η sw motech στενό για να χωραει.

 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Αυτα οντως ειναι ανεμοθραυστες, αλλα στο cbf δεν νομιζω οτι χωρανε αλουμινενιες εντουραδικες χούφτες, το τιμονι ειναι στενο και στο φουμ λοκ παει πολυ κοντα σε καθρεπτες/ζελατίνα.


Εχει ενα σετ και η sw motech στενό για να χωραει.

CBF 1.000 νομίζω είναι του συντρόχου.
Αυτές κάνουν μάλλον αν του αρέσουν : BBZ handguard by Barkbusters
 

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Άουτς, 140 ευρώ, πολλά λεφτά για το κρύο μόνο, προφανώς για να σου σώσουν τα χέρια μια χαρά.

Ενδιαφέρουσες οι προτάσεις σας, αμφότερες ακριβότερες βέβαια εκείνων που έδειξα εγώ, που όντως wind deflectors είναι, έτσι περιγράφονται εξ άλλου. Μεταξύ των δύο μου αρέσουν εμφανισιακά περισσότερο οι 2ες που μοιάζουν μαλακές, αλλά υποψιάζομαι ότι θα φθείρονται και ευκολότερα. Αλλά φαίνεται να αγκαλιάζουν πιο κοντά το χέρι, ίσως και κατά κάποιο τρόπο να μπαίνει μέσα στη χούφτα η μανέτα και τα δάχτυλα, οπότε θα κρατάει καλύτερα τη θερμοκρασία. Θα ψάξω στο yt να δω αν τις έχει περάσει κανείς σε CBF να τις δω φορεμένες.
Κατά τα άλλα και του 600 δεν θα κάνουν; Χούφτες είναι, ξέρω 'γω; Δεν είναι λίγο ή πολύ universal αυτά τα αξεσουάρ; Ή είμαι εντελώς off;

Edit:
Got it gents, ευχαριστώ πολύ. Είδα ένα video στον εσυσωλήνα και πήρα μπρος, κατάλαβα τι παίζει. Παρόλα αυτά τα 140 μου φαίνονται ακόμα πολλά. Αν έκανα daily commuting με τη μηχανή στο κρύο, τότε ναι. Αλλά για μερικές εκδρομές και όχι βαρύ χειμώνα, δεν ξέρω αν μπορώ να δικαιολογήσω το κόστος. Θα το σκεφτώ και θα αποφασίσω. Πάντως οι προτάσεις σας ήταν δυνατές! Ευχαριστώ ξανά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nasosrr

Μέλος
Περιοχή
Östergötland, Sverige
Όνομα
Νάσος
Μοτό
Honda CBR600RR, 2007
Honda CBF1000FA, 2011
Σου ανεβασα παραπανω χουφτες σε λογικη τιμη που κανουν αποδεδειγμενα δουλεια.
Παναγιώτη, καλησπέρα.
Με συγχωρείς που δεν απάντησα στο μήνυμά σου, φαίνεται ότι σε αγνόησα αλλά δεν ήταν έτσι. Βρίσκω ότι το σχήμα που έχουν οι χούφτες της Touratech, με τις γωνίες και τα κοψίματα, ταιριάζει περισσότερο σε adventure μηχανή, παρά στη CBF με τις καμπύλες της. Γι' αυτό, παρότι η τιμή τους είναι ιδιαίτερα ελκυστική, προσπαθώ να βρω κάτι άλλο που να με ικανοποιεί περισσότερο αισθητικά.
Δεν ήθελα να φανεί ότι σε αγνόησα και αν συνέβη, ζητώ συγγνώμη.
 
Top Bottom