Διασκεδαση και...οδηγηση!!!ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ!!!

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Διαβαζω..."Οι μέρες ενδείκνυνται για διασκέδαση, εξόδους σε αγαπημένα στέκια και συνάντηση με φίλους. Και αυτό ακριβώς έκανε και ο Κωνσταντίνος Αγγελίδης χθες το βράδυ, λίγες μόλις ώρες πριν το τροχαίο με τη μηχανή του.
Το βίντεο που ανέβασε χθες το βράδυ ο ίδιος ήταν από το μπαρ όπου βρέθηκε με παρέα για να διασκεδάσει. Δυνατή μουσική, ωραία κοκτέιλ και καλή παρέα ήταν ότι χρειαζόταν ο γνωστός παρουσιαστής και δημοσιογράφος ο οποίος έδειξε να απολαμβάνει τη βραδιά του σε αγαπημένο στέκι του στη Γλυφάδα."......
Read more

δυστυχως η καταληξη δεν εχει "διασκεδαση"...:UH:
"Σε καταστολή συνεχίζει να νοσηλεύεται στο Ασκληπιείο ο Κωνσταντίνος Αγγελίδης, με τα επόμενα 24ωρα να κρίνονται εξαιρετικά κρίσιμα, καθώς οι γιατροί θα προσπαθήσουν να τον ξυπνήσουν προκειμένου να δουν πως ανταποκρίνεται και να αξιολογήσουν εκ νέου της υγείας του.
Ο πρώην παρουσιαστής του "Mega Star" υποβλήθηκε σε πολύωρο χειρουργείο στο κεφάλι, ύστερα από το σοβαρό τροχαίο που είχε με την μοτοσικλέτα του τα ξημερώματα της Κυριακής. Στο πλευρό του βρίσκονται πάντα η σύζυγός του, η οικογένεια και οι φίλοι του, ενώ η περιπέτειά του έχει προκαλέσει μεγάλη συγκίνηση στην κοινή γνώμη."...................

Δεν γνωριζω προσωπικα τις συνθηκες του ατυχηματος ουτε εαν φορουσε κρανος η εαν ειχε πιει αλκοολ...και μακαρι ο ανθρωπος να ξαναγυρισει σωος στην οικογενεια και στη ζωη...

Ολο αυτο,οπως και σωρο άλλα ας γινει μια υπενθυμιση για ολους...ΟΔΗΓΗΣΗ & ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!!:yew:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Έτυχε να μάθω από 1ο χέρι... :(
1. Δε φορούσε ποτέ κράνος
2. Δεν ξέρω τι λένε περί εξόδου, πάντως δούλευε ως μαιτρ....Δε διασκέδαζε προχθές. Δούλευε, 100% αυτό που λέω κόντρα σε όλα τα ΜΜΕ ;)
3. Κανείς δε βρήκε κράνος, κανείς δεν έβγαλε κράνος κι οι γιατροί βάσει τραυμάτων στο κεφάλι, υποθέτουν ότι δε φορούσε (κι έτσι πρέπει είναι λόγω ιστορίας).

Ο φίλος που τον γνωρίζει πάει ξανά στο Ασκληπιείο, σε λίγες ώρες θα έχω πάλι νεότερα.

Πάντα κράνος στη μηχανή φιλαράκια και ποτέ αλκοόλ ;)

Καλή χρονιά!
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ας γινει αλλο ενα παραδειγμα για κοινωνικο μαθημα σε ΚΡΑΝΟΣ και ΖΩΝΗ !
Ειναι πολλα τα θυματα των τροχαιων και πολλα τα αναπηρα ατομα σε αυτη την χωρα...
Κριμα για την οικογενεια του.
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Το παραπανω ατυχημα ειναι νομιζω τρανο παραδειγμα για το κρανος....
Δεν εχουν αναφερει τιποτα αλλο παρα κρανιο-εγκεφαλικες κακωσεις... Δηλαδη εαν φορουσε ειχε αρκετες πιθανοτητες να την ειχε γλυτωσει....
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ----ΑΣΦΑΛΕΙΑ.....
Θα πω ενα πραγμα που λεω και στα "παιδια" στο στρατοπεδο....
Μια σκεψη στο μυαλο μας το χαμογελο γυναικας - παιδιων - γονιων μας ειναι ικανη να αναθεωρηση ολους τους τροπους με τους οποιους θα οδηγησουμε ....
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
δυστυχως λογω δουλειας εχω βρεθει σε πολλα τροχαια, εχω μαζεψει πολλα παιδια απο την ασφαλτο. εχω δει πολλους να οδηγουν με επιπεδα αλκοολ που εφταναν σε επιπεδα δηλητηριασης. κοινος παρονομαστης σε οσα τροχαια περιλαμβανουν σοβαρο τραυματισμο, ΕΝΑΣ. η μη χρηση κρανους και εν γενει προστατευτικου εξοπλισμου.

εχω κουραστει να κατσαδιαζω φιλους και γνωστους που εχουν το σκεπτικο "μεσα στην πολη ειμαι, δεν τρεχω" και αλλα τετοια ομορφα.
εχω κουραστει να κατσαδιαζω αγνωστους οταν τους σταματαω για ελεγχο και προσπαθουν απο μακρια να φορεσουν το κρανος που εχουν κρεμασμενο στον αγκωνα.
εχω κουραστει να κατσαδιαζω γονεις με παιδακια πανω σε δικυκλα, και να φτανω σε σημειο να νιωθω (και να τους το λεω) οτι νοιαζομαι εγω περισσοτερο για το δικο τους παιδι παρα οι ιδιοι.ντρεπομαι να τους κοψω 350 ευρω, τη στιγμη που με τα μισα λεφτα θα μπορουσαν να παρουν ενα αξιοπρεπες κρανος για τους ιδιους ή για το παιδι τους...

δυστυχως στα 10 χρονια που ειμαι στους δρομους σε αυτη τη δουλεια, δεν βλεπω καμμια απολυτως βελτιωση. το μονο που ακουω ειναι το αφοπλιστικο "και τι σε πειραζει ρε φιλε, το δικο μου κεφαλι θα σπασω, δεν ενοχλω κανεναν"
και καπου εκει καταλαβαινεις οτι καθε προσπαθεια λογικης συζητησης με καποιον που σκεφτεται ετσι, ειναι απολυτως ανωφελη...
και την αλλη μερα μαζευεις αλλον εναν τετοιο απο την ασφαλτο, και προσπαθεις να εξηγησεις στους συγγενεις που φτανουν στο νοσοκομειο πως και γιατι η ζωη του δικου τους ανθρωπου κρεμεται απο μια κλωστη :(
 

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
2. Δεν ξέρω τι λένε περί εξόδου, πάντως δούλευε ως μαιτρ....Δε διασκέδαζε προχθές. Δούλευε, 100% αυτό που λέω κόντρα σε όλα τα ΜΜΕ ;)
Sorry που βγαίνω εκτός θέματος, αλλά αυτό το πράγμα με τα ΜΜΕ που αναπαράγουν όποια ανακρίβεια και fake news βρουν μπροστά τους, έχει παραγίνει!! :rage:


εχω κουραστει να κατσαδιαζω φιλους και γνωστους που εχουν το σκεπτικο "μεσα στην πολη ειμαι, δεν τρεχω" και αλλα τετοια ομορφα.
:eek:
Προσωπικά μιλώντας, περισσότερο φοβάμαι μέσα στην πόλη παρά εκτός... να βλέπεις τον άλλον να οδηγεί δίπλα σου και ταυτόχρονα να παίζει με το κινητό. :eek:


δυστυχως στα 10 χρονια που ειμαι στους δρομους σε αυτη τη δουλεια, δεν βλεπω καμμια απολυτως βελτιωση. το μονο που ακουω ειναι το αφοπλιστικο "και τι σε πειραζει ρε φιλε, το δικο μου κεφαλι θα σπασω, δεν ενοχλω κανεναν"
και καπου εκει καταλαβαινεις οτι καθε προσπαθεια λογικης συζητησης με καποιον που σκεφτεται ετσι, ειναι απολυτως ανωφελη...
και την αλλη μερα μαζευεις αλλον εναν τετοιο απο την ασφαλτο, και προσπαθεις να εξηγησεις στους συγγενεις που φτανουν στο νοσοκομειο πως και γιατι η ζωη του δικου τους ανθρωπου κρεμεται απο μια κλωστη :(
"Τι σε πειράζει ρε φίλε" κατά τα άλλα... :(
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
...δυστυχως στα 10 χρονια που ειμαι στους δρομους σε αυτη τη δουλεια, δεν βλεπω καμμια απολυτως βελτιωση. το μονο που ακουω ειναι το αφοπλιστικο "και τι σε πειραζει ρε φιλε, το δικο μου κεφαλι θα σπασω, δεν ενοχλω κανεναν"...
Προ καιρού είχα μια σχετική συζήτηση με ένα π@π@π@ρ@ και βέβαια με έβγαλε εκτός...

...και 'ποιος θα πληρώσει ρε γαϊδούρι το σπασμένο σου κεφάλι...?'

...γιατί άμα έχεις να το πληρώσεις, τότε καλώς έχεις μεγάλη γλώσσα, αλλά δεν
έχεις και θα το πληρώσω εγώ, έμμεσα, τότε πραγματικά θέλει σπάσιμο...

...εκεί τέλειωσε η κουβέντα και η παρέα μας...έχει ΚΤΜ...όπλο...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
και αν φαει μια πετρα απο προπορευομενο οχι στο κεφαλι η καποιο εντομο στο ματι και χασι τον ελεγχο και πεσει επανω μου...?μονο το δικο του κεφαλι θα σπασει...?
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
δυστυχως λογω δουλειας εχω βρεθει σε πολλα τροχαια, εχω μαζεψει πολλα παιδια απο την ασφαλτο. εχω δει πολλους να οδηγουν με επιπεδα αλκοολ που εφταναν σε επιπεδα δηλητηριασης. κοινος παρονομαστης σε οσα τροχαια περιλαμβανουν σοβαρο τραυματισμο, ΕΝΑΣ. η μη χρηση κρανους και εν γενει προστατευτικου εξοπλισμου.

εχω κουραστει να κατσαδιαζω φιλους και γνωστους που εχουν το σκεπτικο "μεσα στην πολη ειμαι, δεν τρεχω" και αλλα τετοια ομορφα.
εχω κουραστει να κατσαδιαζω αγνωστους οταν τους σταματαω για ελεγχο και προσπαθουν απο μακρια να φορεσουν το κρανος που εχουν κρεμασμενο στον αγκωνα.
εχω κουραστει να κατσαδιαζω γονεις με παιδακια πανω σε δικυκλα, και να φτανω σε σημειο να νιωθω (και να τους το λεω) οτι νοιαζομαι εγω περισσοτερο για το δικο τους παιδι παρα οι ιδιοι.ντρεπομαι να τους κοψω 350 ευρω, τη στιγμη που με τα μισα λεφτα θα μπορουσαν να παρουν ενα αξιοπρεπες κρανος για τους ιδιους ή για το παιδι τους...

δυστυχως στα 10 χρονια που ειμαι στους δρομους σε αυτη τη δουλεια, δεν βλεπω καμμια απολυτως βελτιωση. το μονο που ακουω ειναι το αφοπλιστικο "και τι σε πειραζει ρε φιλε, το δικο μου κεφαλι θα σπασω, δεν ενοχλω κανεναν"
και καπου εκει καταλαβαινεις οτι καθε προσπαθεια λογικης συζητησης με καποιον που σκεφτεται ετσι, ειναι απολυτως ανωφελη...
και την αλλη μερα μαζευεις αλλον εναν τετοιο απο την ασφαλτο, και προσπαθεις να εξηγησεις στους συγγενεις που φτανουν στο νοσοκομειο πως και γιατι η ζωη του δικου τους ανθρωπου κρεμεται απο μια κλωστη :(
εστω και ενας να καταλαβει απο το πρόστιμο και σωθει κερδος ειναι
 

chaosm

Μέλος
εστω και ενας να καταλαβει απο το πρόστιμο και σωθει κερδος ειναι
Εγώ έχω απορία τους συναδέλφους τους που κυκλοφορούν χωρίς κράνος πινακίδες και δεν ξέρω αν είναι κ ασφαλισμένα τους γράφουν ή απλά χαιρετιουνται;
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Εγώ έχω απορία τους συναδέλφους τους που κυκλοφορούν χωρίς κράνος πινακίδες και δεν ξέρω αν είναι κ ασφαλισμένα τους γράφουν ή απλά χαιρετιουνται;
Ενταξει, κι εγώ έχω απορία αν οι γιατροί δίνουν φακελάκι ο ένας στον αλλο, ή αν πληρώνουν για επίσκεψη στο απογευματινό ιατρειο, αλλά δεν το κάνω θέμα.
Αν θέλουμε να πιαστούμε από τα αρνητικά σε κατι, είναι πολύ εύκολο. Ναι, είναι γνωστό στο πανελληνιο ότι υπάρχει συναδελφική ανοχή (όχι μόνο σε αστυνομικούς αλλά και σε στρατιωτικούς και σε λιμενικούς και σε πυροσβέστες κλπ). Είναι δικαιο? Οχι, φυσικά και δεν ειναι δικαιο, αλλά το ένα λάθος δεν δικαιολογεί ένα άλλο λάθος

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

chaosm

Μέλος
Ενταξει, κι εγώ έχω απορία αν οι γιατροί δίνουν φακελάκι ο ένας στον αλλο, ή αν πληρώνουν για επίσκεψη στο απογευματινό ιατρειο, αλλά δεν το κάνω θέμα.
Αν θέλουμε να πιαστούμε από τα αρνητικά σε κατι, είναι πολύ εύκολο. Ναι, είναι γνωστό στο πανελληνιο ότι υπάρχει συναδελφική ανοχή (όχι μόνο σε αστυνομικούς αλλά και σε στρατιωτικούς και σε λιμενικούς και σε πυροσβέστες κλπ). Είναι δικαιο? Οχι, φυσικά και δεν ειναι δικαιο, αλλά το ένα λάθος δεν δικαιολογεί ένα άλλο λάθος

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Τεσπα δε θέλω να χαλάσω το θέμα εδώ. Απλά δε μιλάμε για την έννοια δικαίου αλλά για την έννοια της ανομίας. Καλή καρδιά
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick_VFR

Κουλάδι όνομα και πράμα
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda VFR 800 V-tec
Husqvarna TE 610
Εγώ έχω απορία τους συναδέλφους τους που κυκλοφορούν χωρίς κράνος πινακίδες και δεν ξέρω αν είναι κ ασφαλισμένα τους γράφουν ή απλά χαιρετιουνται;
Λίγο μακάβριο αυτό που θα πω, αλλά τουλάχιστον οι νόμοι της φυσικής και της βιολογίας ισχύουν το ίδιο για όλους.
Αν πέσεις από την μηχανή σου και χτυπήσεις το κεφάλι σου, την ίδια ζημιά θα πάθεις είτε είσαι αστυνομικός είτε γιατρός είτε οτιδήποτε άλλο...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ έχω απορία τους συναδέλφους τους που κυκλοφορούν χωρίς κράνος πινακίδες και δεν ξέρω αν είναι κ ασφαλισμένα τους γράφουν ή απλά χαιρετιουνται;
Ενταξει, κι εγώ έχω απορία αν οι γιατροί δίνουν φακελάκι ο ένας στον αλλο, ή αν πληρώνουν για επίσκεψη στο απογευματινό ιατρειο, αλλά δεν το κάνω θέμα.Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nα παρακαλεσω να μεινουμε στην ΟΥΣΙΑ της κουβεντας με τη θλιβερη δυστυχως ειδηση του τραυματισμου ενος μοτοσυκλετιστη που οδηγουσε πιθανον εχοντας κανει χρηση αλκοολ και μη φορωντας κρανος...Μια κουβεντα για τετοιο θεμα μονο καλο μπορει να βγαλει για ολους μας...τουλαχιστον ολους τους νοήμονες που θελουμε να μαθουμε κατι ακομα με στοχο την ΑΣΦΑΛΕΙΑ και οχι κατι ακομα για την αναλγησια ή την μ@λακια που δερνει καθε Ελληναρα ,στρεφοντας λανθασμενα για το Φορουμ,εστω και ακούσια,την κουβεντα προς τα εκει...:pce:

ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...ευχαριστω!:)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom