Διερευνητική-εξερευνητική στα Άγραφα

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Μια χαρούλα!

το μόνο που δεν σε κατάλαβα είναι στην αρχή που έλεγες 6-7 χρόνια δεν έβρισκες παρέα για χωμάτινες! Hello!! Έχουν διοργανωθεί εδώ εκατοντάδες βόλτες!!
Ναι ρε συ το ξέρω και σε οποίες μπορώ συμμετέχω.
Αλλά πχ δε μπορώ να ξεκινήσω από δω που είμαι τώρα να πάω στη Εύβοια βόλτα με το φόρουμ.
Εδώ που μένω τώρα εννοώ δεν είχα παρέα και τις έκανα μόνος μου.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Μπορείτε να ανεβάσετε και το χάρτη των διαδρομών που κάνατε, είνια εύκολο;
Χάρτη είχαμε paliaque
Εννοώ χάρτη χάρτη κανονικό από χαρτί.
Της Ανάβασης.
Οπότε δεν γίνεται να ανέβει.
Οι διαδρομές που κάναμε όμως οι χωμάτινες υπήρχαν στο google maps κάνα δυο φορές που το συμβουλευτικάμε.
Οπότε αν βάζεις από σημείο σε σημείο με το maps θα σε πάει κανονικά.

Για να έχεις μια εικόνα αυτή ήταν η διαδρομή.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Γενικά τα πράγματα στα αλπικά έχουν ως εξής' Μέχρι τέλος Μαίου συνήθως δεν έχουν ανεβάσει τα κοπάδια ,οπότε δεν έχει και σκυλιά, αλλά δεν έχουν περάσει και μηχανήματα των δήμων που καθαρίζουν τους χωματόδρομους για να μπορούν να περνάνε και τροχοφόρα. Διαλέγετε και αποφασίζετε. Όσο αναφορά την συμπεριφορά του ελληνικού ποιμενικού, που δυστυχώς έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές κυρίως με τα πόδια, έχω να πω ότι κάποια σκυλιά ¨ψαρώνουν¨ με το να κάνεις τον μάγκα και να μήν δείξεις φόβο αλλά κάποια άλλα δέν καταλαβαίνουν τίποτα και δεν ηρεμούν αν δεν απομακρυνθείς από αυτό που φυλάνε.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γενικά τα πράγματα στα αλπικά έχουν ως εξής' Μέχρι τέλος Μαίου συνήθως δεν έχουν ανεβάσει τα κοπάδια ,οπότε δεν έχει και σκυλιά, αλλά δεν έχουν περάσει και μηχανήματα των δήμων που καθαρίζουν τους χωματόδρομους για να μπορούν να περνάνε και τροχοφόρα. Διαλέγετε και αποφασίζετε. Όσο αναφορά την συμπεριφορά του ελληνικού ποιμενικού, που δυστυχώς έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές κυρίως με τα πόδια, έχω να πω ότι κάποια σκυλιά ¨ψαρώνουν¨ με το να κάνεις τον μάγκα και να μήν δείξεις φόβο αλλά κάποια άλλα δέν καταλαβαίνουν τίποτα και δεν ηρεμούν αν δεν απομακρυνθείς από αυτό που φυλάνε.
Εμενα παντα μου τυχαινει το δευτερο!!!!!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Συνεχίζοντας την εξερεύνηση και έχοντας χρωστούμενα από την περυσινή βόλτα, χθες το πρωί κάναμε την διαδρομή από Κερασοχωρι-Μάραθο-Άγραφα. Από εκεί ανεβήκαμε Νιαλα, μέχρι το σημείο που μας έκοψαν τα σκυλιά πέρυσι και μετά γυρίσαμε και τραβήξαμε νότια προς Αγ Δημήτριο και Χρυσω. Αρκετά πιπερατο το κομμάτι μετά τον Μάραθο προς Άγραφα γιατί πλέον δεν χρησιμοποιείται αλλά πολύ όμορφο. Relive 'Morning adventure'
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
μέχρι το σημείο που μας έκοψαν τα σκυλιά ...
Αυτά τα σκυλιά, ξέρουμε τι τελική έχουν? Προσπερνάει το dr ή θα γίνουμε μπριζολάκια ???
Το σκέφτομαι αυτό το tour αλλά με κολλάνε τα τσοπανόσκυλα....
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Αυτά τα σκυλιά, ξέρουμε τι τελική έχουν? Προσπερνάει το dr ή θα γίνουμε μπριζολάκια ???
Το σκέφτομαι αυτό το tour αλλά με κολλάνε τα τσοπανόσκυλα....
Αρχές Ιουνίου δεν έχει σκυλιά
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Αυτά τα σκυλιά, ξέρουμε τι τελική έχουν? Προσπερνάει το dr ή θα γίνουμε μπριζολάκια ???
Το σκέφτομαι αυτό το tour αλλά με κολλάνε τα τσοπανόσκυλα....
Αυτή την εποχή τα κοπάδια είναι στον κάμπο. Αυτό το περιστατικό είναι από την περσινή εξόρμηση. Φέτος δεν βρήκαμε σχεδόν τίποτα. Συνήθως όταν τα συναντάς δεν μπορείς να τρέξεις δυστυχώς...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά τα σκυλιά, ξέρουμε τι τελική έχουν? Προσπερνάει το dr ή θα γίνουμε μπριζολάκια ???
Το σκέφτομαι αυτό το tour αλλά με κολλάνε τα τσοπανόσκυλα....
Δεν έχει σημασία η τελική αλλά τα 0-400
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Γενικά μέχρι τέλος Μαΐου-αρχές Ιουνίου και μετά τα μέσα Σεπτεμβρίου δεν βρίσκεις μεγάλα κοπάδια χωρίς βοσκό και μόνο τσοπανοσκυλα, που είναι πρόβλημα. Αυτή η εποχή μέχρι να χιονίσει είναι ιδανική. Αν χρειαστείς πληροφορίες εδώ είμαστε..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συνεχίζοντας την εξερεύνηση και έχοντας χρωστούμενα από την περυσινή βόλτα, χθες το πρωί κάναμε την διαδρομή από Κερασοχωρι-Μάραθο-Άγραφα. Από εκεί ανεβήκαμε Νιαλα, μέχρι το σημείο που μας έκοψαν τα σκυλιά πέρυσι και μετά γυρίσαμε και τραβήξαμε νότια προς Αγ Δημήτριο και Χρυσω. Αρκετά πιπερατο το κομμάτι μετά τον Μάραθο προς Άγραφα γιατί πλέον δεν χρησιμοποιείται αλλά πολύ όμορφο. Relive 'Morning adventure'
Η διαδρομή Άγραφα-Μάραθος πραγματικά είναι πολύ όμορφη και συνάμα αρκετά δύσκολη για βαρύ μηχανάκι.
Την είχαμε περάσει πριν από δύο χρόνια περίπου υπό βροχή κατεβαίνοντάς την.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Η διαδρομή Άγραφα-Μάραθος πραγματικά είναι πολύ όμορφη και συνάμα αρκετά δύσκολη για βαρύ μηχανάκι.
Την είχαμε περάσει πριν από δύο χρόνια περίπου υπό βροχή κατεβαίνοντάς την.
Εμείς τα βρήκαμε όλα ξερά ... αλλά γλίστραγε γενικά πολύ.
 
Top Bottom