Δρυόδασος Φολόης...(το χωριο μου).

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Οφειλω να ομολογησω οτι ειναι το ομορφοτερο δασος που εχω διασχισει ποτε...:hailbig:Πανε πολλααα... χρονια που ειχα παει παρεα με αλλα τζιπ( 4χ4) και ειχα παθει πλακα με την ομορφια του.Επιβαλλεται να το κανονισουμε καποια στιγμη...:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Οντως υπέροχο μέρος...υπέροχο δάσος.
Είχαμε την χαρά να διανυκτερεύσουμε εκεί ,και να το διαβούμε χωμάτινα το επόμενο πρωί ,σε μιά παλαιότερη χωμάτινη 4ήμερη εξόρμηση στην Πελλοπόνησο.
Στο ακόλουθο video (2:36 - 07:00) ,μπορείτε να πάρετε μιάν άποψη ,διασχίζοντας το δάσος της Φολόης.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οντως υπέροχο μέρος...υπέροχο δάσος.
Είχαμε την χαρά να διανυκτερεύσουμε εκεί ,και να το διαβούμε χωμάτινα το επόμενο πρωί ,σε μιά παλαιότερη χωμάτινη 4ήμερη εξόρμηση στην Πελλοπόνησο.
Στο ακόλουθο video (2:36 - 07:00) ,μπορείτε να πάρετε μιάν άποψη ,διασχίζοντας το δάσος της Φολόης.

Ήμουν καλεσμένος σε αυτό το διήμερο, από τον πετσακια που είναι μπροστά σου στην αρχή του βιδεο.
Ξέρεις ....τον τύπο που κοιμήθηκε σε δωμάτιο. :D

advφον!!
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Οντως υπέροχο μέρος...υπέροχο δάσος.
Είχαμε την χαρά να διανυκτερεύσουμε εκεί ,και να το διαβούμε χωμάτινα το επόμενο πρωί ,σε μιά παλαιότερη χωμάτινη 4ήμερη εξόρμηση στην Πελλοπόνησο.
Στο ακόλουθο video (2:36 - 07:00) ,μπορείτε να πάρετε μιάν άποψη ,διασχίζοντας το δάσος της Φολόης.

Στην επομενη λοιπον...:friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλε Κώστα ...Την πάτησες τώρα.:)
"Τα γραπτά Μένουν." ;)
Το θέμα είναι να μην μένουμε στα γραπτά. ...:p
Φιλαράκι. ....Εγώ πάω κάθε μήνα λόγω της μάνας μου και κάποιες φορές κατεβαίνω στο χωριό και 2 φορες το μήνα.
Οπότε είναι εύκολο να μαζευτουμε εκεί κάτω και θα μαζευτούμε.
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου...


Αύγουστος 2012. Σε ένα γενικότερο touring στη δυτική Πελοπόννησο η Φολόη και η Λαμπεία δεν έλειπαν από το πρόγραμμά μου.









Δίβρη-Λαμπεία:







Προς μονή άνω-Δίβρης:











Το δρυόδασος εκπληκτικό... φυσικά, αλλά το μόνο μου παράπονο ότι δεν μπόρεσα να το περπατήσω. Ηταν τίγκα στα μικρά μαύρα μυγάκια που με το που άνοιγες λίγο τη ζελατίνα μπαίναν σε στόμα, ρουθούνια, παντού! Το να βγάλω το κράνος απλά δεν έπαιζε. Από ότι με πληροφόρησαν αργότερα, ο Αύγουστος είναι κακός μήνας για επίσκεψη στην περιοχή καθώς και ότι τα συγκεκριμένα μυγάκια οι ντόπιοι τα αποκαλούν "κουνουπάκι". Οπότε πρέπει να ξαναπάω άλλη εποχή όπως και δήποτε!!! :cool:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου...


Αύγουστος 2012. Σε ένα γενικότερο touring στη δυτική Πελοπόννησο η Φολόη και η Λαμπεία δεν έλειπαν από το πρόγραμμά μου.









Δίβρη-Λαμπεία:







Προς μονή άνω-Δίβρης:







[/url][/IMG]




Το δρυόδασος εκπληκτικό... φυσικά, αλλά το μόνο μου παράπονο ότι δεν μπόρεσα να το περπατήσω. Ηταν τίγκα στα μικρά μαύρα μυγάκια που με το που άνοιγες λίγο τη ζελατίνα μπαίναν σε στόμα, ρουθούνια, παντού! Το να βγάλω το κράνος απλά δεν έπαιζε. Από ότι με πληροφόρησαν αργότερα, ο Αύγουστος είναι κακός μήνας για επίσκεψη στην περιοχή καθώς και ότι τα συγκεκριμένα μυγάκια οι ντόπιοι τα αποκαλούν "κουνουπάκι". Οπότε πρέπει να ξαναπάω άλλη εποχή όπως και δήποτε!!! :cool:
Αυτό το μυγακι. ...κρατάει σε ισσοροπια όλο αυτό το θαύμα .
Είναι 2 μηνες τον χρόνο, που δεν μπορείς να περπατήσεις μέσα στο δάσος.

advφον!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το θέμα είναι να μην μένουμε στα γραπτά. ...:p
Φιλαράκι. ....Εγώ πάω κάθε μήνα λόγω της μάνας μου και κάποιες φορές κατεβαίνω στο χωριό και 2 φορες το μήνα.
Οπότε είναι εύκολο να μαζευτουμε εκεί κάτω και θα μαζευτούμε.
Κι αν δηλαδη αναλογιστουμε οτι το ADVride(για να μην πω και το GSforum... γιατι θα μαρτυρησω τα χρονια σου :p )εχει χρονο ζωης 2 Ετη επι 12 Μηνες μας κανουν 24 επι 1 φορα μας κανει 24 συν κατι ακομα που πας 2 φορες μάς κανουν 30...Αρα εχεις κατεβει 30 φορες Φολοη και δεν εχεις κανονισει ΜΙΑ φορα να μαζευτουμε...Κανονισε μόνο να μην περασουν κι αλλα ετη και υπολογισμοι γιατι εχουμε και μια ηλικια κ στο τελος μάς βλεπω καπως ετσι εκει κατω...

ΛΕΖΑΝΤΑ εν ετει 2057...:
(αριστερα maniac:Θυμασαι ρε Κωστα που λεγαμε στο...στο...
στη μεση με το γυαλι(τωρα τελευταια εχω κατι θεματα...:wacky:)mAtho:Ελα Κωστα πεστο...στο ADVride...
maniac:Ναι ναι στο...στο...(αλτσχαιμερ...γαρ:p)
δεξια στην εικονα το Πλι(με γυαλι σπεσιαλ...εχει το στυλ ακομα :D )...χ€στον ρε μαθο...θα κανει κανα μισαωρο να θυμηθει...ωωωω...Κοιτα ρε μαγκα μια ξανθια με μια μπλε μασελα τι μνι ειναι ρε φιλε...πωωω..παω να μιλησω(αλλά δε μπορει να παει βεβαια γιατι απο το ΚΤΜ εχει αρθριτικα και σηκωνεται μονο με μαγκουρα μετα απο κανα μισαωρο :hungover:)
maniac>...Nαι ναι που λεγαμε τοτε στο......οτι....που...και...στο....Α!!!!δε μου λες ρε μαθο(μιλαει σιγα:secret: )...ποιος ειναι ο φευγατος στην αλλη μερια στο GS(σσ.εννοει το παγκακι αλλά η σελα πλεον ειναι ιδια γιατι ο κ@λος δεν μασαει λογω ηλικιας...)
mAtho:Νταξει Κωστα αστο,τα μανιταρια φταινε...

πισω στο 2016...:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κι αν δηλαδη αναλογιστουμε οτι το ADVride(για να μην πω και το GSforum... γιατι θα μαρτυρησω τα χρονια σου :p )εχει χρονο ζωης 2 Ετη επι 12 Μηνες μας κανουν 24 επι 1 φορα μας κανει 24 συν κατι ακομα που πας 2 φορες μάς κανουν 30...Αρα εχεις κατεβει 30 φορες Φολοη και δεν εχεις κανονισει ΜΙΑ φορα να μαζευτουμε...Κανονισε μόνο να μην περασουν κι αλλα ετη και υπολογισμοι γιατι εχουμε και μια ηλικια κ στο τελος μάς βλεπω καπως ετσι εκει κατω...

ΛΕΖΑΝΤΑ εν ετει 2057...:
(αριστερα maniac:Θυμασαι ρε Κωστα που λεγαμε στο...στο...
στη μεση με το γυαλι(τωρα τελευταια εχω κατι θεματα...:wacky:)mAtho:Ελα Κωστα πεστο...στο ADVride...
maniac:Ναι ναι στο...στο...(αλτσχαιμερ...γαρ:p)
δεξια στην εικονα το Πλι(με γυαλι σπεσιαλ...εχει το στυλ ακομα :D )...χ€στον ρε μαθο...θα κανει κανα μισαωρο να θυμηθει...ωωωω...Κοιτα ρε μαγκα μια ξανθια με μια μπλε μασελα τι μνι ειναι ρε φιλε...πωωω..παω να μιλησω(αλλά δε μπορει να πει βεβαια γιατι απο το ΚΤΜ εχει αρθριτικα και σηκωνεται μονο με μαγκουρα μετα απο κανα μισαωρο :hungover:)
maniac>...Nαι ναι που λεγαμε τοτε στο......οτι....που...και...στο....Α!!!!δε μου λες ρε μαθο(μιλαει σιγα:secret: )...ποιος ειναι ο φευγατος στην αλλη μερια στο GS(σσ.εννοει το παγκακι αλλά η σελα πλεον ειναι ιδια γιατι ο κ@λος δεν μασαει λογω ηλικιας...)
mAtho:Νταξει Κωστα αστο,τα μανιταρια φταινε...

πισω στο 2016...:p
Μακάρι να βγάλουμε τέτοια φώτο αδερφε.....ευλογία θα ειναι;)

advφον!!
 
Top Bottom