Δρυόδασος Φολόης...(το χωριο μου).

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
...και φτάσαμε στην όμορφη Φολόη όπου αναζητήσαμε τη ταβέρνα "Οι Κένταυροι" του εξάδελφου Γιάννη @gsmaniac.

Δυστυχώς όμως πέσαμε σε εργασίες μονώσεων έτσι.... φύγαμε πεινασμένοι!
Χα χα χα, δε πειράζει, ένας λόγος παραπάνω να ξαναέρθουμε!



Περισσότερα το βράδυ ή αύριο!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
...και φτάσαμε στην όμορφη Φολόη όπου αναζητήσαμε τη ταβέρνα "Οι Κένταυροι" του εξάδελφου Γιάννη @gsmaniac.

Δυστυχώς όμως πέσαμε σε εργασίες μονώσεων έτσι.... φύγαμε πεινασμένοι!
Χα χα χα, δε πειράζει, ένας λόγος παραπάνω να ξαναέρθουμε!



Περισσότερα το βράδυ ή αύριο!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τι λες τωρα....κυριακατικα???:eek:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Χθες λοιπόν ξεκινήσαμε με το αυτοκίνητο οικογενειακώς για μια βόλτα στην Αρκαδία. Πρώτη στάση στο Chalet Μαίναλον -λίγο πριν το Λεβίδι- για το καθιερωμένο Ελληνικό καφεδάκι. Από εκεί αφού τακτοποιηθήκαμε στο ξενοδοχείο μας στο Λεβίδι ξεκινήσαμε για μια βόλτα στη Βυτίνα όπου καθίσαμε και φάγαμε. Το απογευματάκι επιστροφή στο ξενοδοχείο για έναν δίωρο ύπνο. Κατά της 19:00 άλλον ένα καφεδάκι στη πλατεία του Λεβιδίου.
Σήμερα ο σχεδιασμός της εκδρομής προέβλεπε να περάσουμε τα σύνορα της Αρκαδίας. Μετά τη Βλαχέρνα μπήκαμε στην Αχαϊα περνώντας δίπλα από τη Κλειτορία και λίγο αργότερα στην Ηλεία πηγαίνοντας παράλληλα με τον Λάδωνα ποταμό. Τελικά φτάσαμε στο πανέμορφο χωριό Λαμπεία που σήμαινε πως πλέον είμαστε πολύ κοντά στα μέρη του @gsmaniac .
Καθώς πλησιάζαμε στη Κούμανη άρχισαν να φαίνονται τα πρώτα κομμάτια δρυόδασους. Ακριβώς στη διασταύρωση για Κούμανη σταματήσαμε περπατήσαμε λίγο στο δάσος και η αλήθεια είναι πως αυτό που αντίκρυσα δεν ήταν ακριβώς αυτό που περίμενα να δω. Αργότερα πηγαίνοντας στη Φολόη μέσα από τη Κούμανη ήρθε η δεύτερη απογοήτευση με τους "Κένταυρους" κλειστούς λόγω εργασιών. Αυτή τη φορά βγήκαμε από τη Φολόη αντίθετα και όχι μέσα από τη Κούμανη και....

Ωωωωωω!!! Αυτό μάλιστα, είναι ένα τεράστιο Δρυόδασος από αυτά που δε βλέπεις συχνά! Πεζοπορήσαμε, παίξαμε ΚΑΙ το ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ. Εγώ που και που έριχνα καμιά ματιά μπας και δω κανένα από αυτά τα μανιτάρια που γράφει συνέχεια ο Κώστας αλλά μπα...
Η πείνα άρχισε να γίνεται έντονη και αποφασίσαμε να ξανά φάμε στη Κληματαριά στη Βυτίνα, για να είμαστε κοντά στο δρόμο της επιστροφής μας.
Ε, ναι, το καφέ τον ξανά ήπιαμε στο Chalet όπου είχαμε την ευκαιρία να χαζέψουμε μια παρέα από 7-8 street μηχανές (τα περισσότερα Kawasaki ZZR1400) αλλά και κάποια "καθαρά" φορτωμένα...

Οι φωτό είναι από κινητό:























 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
...και φτάσαμε στην όμορφη Φολόη όπου αναζητήσαμε τη ταβέρνα "Οι Κένταυροι" του εξάδελφου Γιάννη @gsmaniac.

Δυστυχώς όμως πέσαμε σε εργασίες μονώσεων έτσι.... φύγαμε πεινασμένοι!
Χα χα χα, δε πειράζει, ένας λόγος παραπάνω να ξαναέρθουμε!



Περισσότερα το βράδυ ή αύριο!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λοιπον......μολις τον πηρα τηλεφωνο, για να του βαλω ¨χερι¨" και εφαγα κατσαδα!
Το μαγαζι μεσα λειτουργουσε κανονικοτατα......επρεπε να μπεις μεσα!
Μαλιστα ειχε και εναν ορειβατικο συλλογο με 30 ατομα....
Δεν πειραζει...την επομενη μαζι;)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κώστα @gsmaniac την ώρα που έφτασα -δηλαδή στις 13:00- δεν υπήρχε ψυχή μέσα (κοίταξα), τα τραπέζια και οι καρέκλες ήταν σε μεγάλο ποσοστό μαζεμένα και αν δεις προσεκτικά τη φωτογραφία θα δεις εργάτη να μπαίνει στο ισόγειο στο εσωτερικό και έναν άλλο να δουλεύει εξωτερικά στον πάνω όροφο. Όπως και να το κάνεις δεν ήταν η καταλληλότερη ατμόσφαιρα. Έτσι και αλλιώς χρωστάω κι άλλη επίσκεψη και τότε θα πέσει η κατάλληλη μάσα αλλά μου προκάλεσε το ενδιαφέρον και η πεζοπορία που είχες κάνει με τη γυναίκα σου στη περιοχή... Οπότε επιφυλάσσομαι! :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ωραία φώτο @STF ;)
έχεις και μοντέλο όμως :yew:
 
Reactions: STF

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τι...μανιταρια να βρεις Στεφανε @STF......αφου τα.....ξεπαστρεψε ο Κωστας @gsmaniac κ η παρεα....τη προηγουμενη εβδομαδα.......δεν ειδες πως την ειχαν "πεσει" στο δασος......σπιθαμη προς σπιθαμη το....."χτενισαν"......χαχαχα !!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι...μανιταρια να βρεις Στεφανε @STF......αφου τα.....ξεπαστρεψε ο Κωστας @gsmaniac κ η παρεα....τη προηγουμενη εβδομαδα.......δεν ειδες πως την ειχαν "πεσει" στο δασος......σπιθαμη προς σπιθαμη το....."χτενισαν"......χαχαχα !!!!!!!
Εχθές και σήμερα στο δάσος ρίχνει παπαδες μαζι με μανουαλια......οποτε θα γεμίσει και μανιταρακια :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eιχα να παω απο την Εντουραδα μας και η αληθεια ειναι οτι μου ειχε λειψει!
Μανιταρια τον Μαρτη ουτε για αστειο, παρα τις μεγαλες ποσοτητες νερου που επεσαν τους προηγουμενους μηνες, μανιταρια τον Μαρτη μονο στα πευκα.
Το δασος αυτη την εποχη ξερο και "αχρωμο......αλλα οτι πρεπει για πεζοπορια σε σημεια που δεν μπορεις αλλη εποχη!








 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Στο δασος της Φολοης εκανα τα πρωτα μου βηματα στην οδηγηση με 2 και με 4 τροχους, πιτσιρικας, μιας και το Κουμανη ειναι το χωριο της μανας μου!
Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες...
Μπραβο Κωστα!!!:happy:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο δασος της Φολοης εκανα τα πρωτα μου βηματα στην οδηγηση με 2 και με 4 τροχους, πιτσιρικας, μιας και το Κουμανη ειναι το χωριο της μανας μου!
Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες...
Μπραβο Κωστα!!!:happy:
Πατριώτης..... :friendship:
 
Top Bottom